Kreatívne hračky pre dievčatá – Zoznam TOP 5

0
2960

Trápite sa výberom dievčenských hračiek pre vaše ratolesti, no chcete sa vyhnúť gýču? Vhodným riešením tejto dilemy sú práve kreatívne a tvorivé hračky. Tie zabavia a zapriahnu nielen detské, ale aj vaše schopnosti.

O výhodách takzvaných kreatívnych hračiek, ste už takmer s istotou niekedy počuli. Od klasických hračiek, ktoré nedisponujú žiadnou formou hlavolamu, sú odlišné najmä aktívnym stimulovaním rozvoja kognitívnych schopností. To všetko bez toho, aby si deti vôbec uvedomovali, že sa hraním prakticky aj učia a aktívne pri tom zapájajú svoj mozog.

Kreatívne hračky sú univerzálne

Ďalšou z výhod pri kreatívnych hračkách je tiež ich všestrannosť. Gro týchto tvorivých hračiek je rovnaké bez ohľadu na to, či ich kupujete pre chlapcov alebo dievčatá.

Mierne odlišnosti sa následne prejavujú na samotnej forme – v prípade dievčat tak máte na trhu široký výber s tematikou, ktorá prirodzene viac imponuje nežnému pohlaviu.  

Medzi najrozšírenejšie hračky s kreatívnym a tvorivým elementom patria zvyčajne stavebnice, skladačky, didaktické hračky, detské laboratória, modelovacie sady, náučné karty a pexesá, alebo rozprávajúce hračky.

V čom sú tieto hračky špeciálne?

Prečo o týchto hračkách vôbec hovoríme ako o kreatívnych? Pretože pri samotnom procese hrania sa, sú deti podvedome nútené premýšľať a používať svoju fantáziu.

Napríklad pri jednoduchších skladačkách sa cibrí detská motorika, zatiaľ čo tie náročnejšie skúšajú a zlepšujú detskú fantáziu a kreativitu.

Náučné karty a pexesá na druhú stranu aktívne stimulujú pamäť a deti oboznamujú s procesom učenia sa.

V zásade sa ale nejedná o nijako zložité hračky. Každý z nás sa s množstvom z nich vo svojom detstve určite stretol. Kúzlo je však v tom, že si ani mnohí z nás neuvedomovali ich potenciál a vplyv na rozvoj našich kognitívnych schopností.

Čo konkrétne teda vybrať pre dievčatá?

Nižšie sme si pre vás pripravili stručný a jasný zoznam TOP 5 hračiek, ktoré vaše dievčatko určite poteší. Každá z týchto hračiek spĺňa ako účel zábavy, tak aj rozvoja kognitívnych schopností dieťaťa. 

LEGO DOTS v podobe ozdobnej nášivky

Značku LEGO asi nie je potreba nikomu nijako špecificky predstavovať. Kolekcia DOTS v podobe ozdobnej nášivky je jeden z najnovších doplnkov tejto série. 

Balenie tejto stavebnice pozostáva z ohybnej plôšky – nášivky, na ktorú je možné pripnúť kombináciu rôznych pribalených dielcov v rôznych tvarov a farebných kombináciách. Fantázii sa v tomto prípade nijako nekladú a je na deťoch, aký vzor si na danú plochu vytvoria.

Pridaná hodnota tejto hračky spočíva okrem samotnej stavebnice aj v možnosti pripnúť si danú nášivku na detskú bundu, čiapku alebo ruksak. Nášivka a pribalené dielce DOTS sú veľmi ohybné a ľahké.

B-Toys Korálky na spájanie

Dobrou voľbou pre dievčatá túžiace sa parádiť, je sada korálikov od značky B-Toys. Tá obsahuje niekoľko stoviek kusov spájacích korálikov v rôznych v tvaroch a farebných kombináciách. Tieto spájacie korálky je následne možné nasádzať na pribalené prstienky a náramky.

Balenie obsahuje aj súhrnný návod na inšpiráciu. Hračka je vhodná pre dievčatá od štyroch rokov. 

Play-Doh kura s modelovacou hmotou

Ktoré dieťa nemiluje plastelínu? Play-Doh detská plastelínová sada so sliepkou s menom Cluck-a-Dee je o to viac zaujímavejšia.

Okrem možnosti modelovať si z pribalenej plastelíny najrôznejšie predmety, je možné plastelínu použiť na naplnenie krku kurčaťa Cluck-a-Dee. Ten po naplnení spôsobí, že mu následne narastie plastelínové perie. To deti môžu oholiť pribaleným holiacim strojčekom a zábavu opakovať.

Kura Cluck-a-Dee tiež disponuje reproduktorom, cez ktorý vydáva tematické slepačie zvuky kvákania. V balení tiež nájdete sadu formičiek k plastelíne.

Drevené korálky Teddies

Drevené korálky Teddies sú jedny z celosvetovo najpredávanejších. Ide o veľmi kvalitné drevené korálky v rôznych farebných prevedeniach a tvaroch, ktoré je možné navliekať na náramkové gumičky. 

Jedná sa o cenovo veľmi dostupnú sadu a zabaví deti už od troch rokov. Samotné navliekanie korálkov a tvorba zaujímavých náramkov tak pozitívne pôsobí na detskú fantáziu a jemnú motoriku. 

LEGO DOTS Veľká nástenka

Ak sa vám kolekcia LEGO Dots veľmi osvedčila pri jednoduchších sadách pre tých najmenších, prípadne len hľadáte o niečo zložitejšiu a väčšiu edíciu, DOTS veľká nástenka pre vás bude to práve.

Na rozdiel od už spomínanej elastickej nášivky, veľká nástenka pozostáva z omnoho väčšej plastovej nástenky, na ktorú je možné vyskladať akékoľvek tvary z pribalenej takmer tisícky pestrofarebných dielcov. 

Nástenku je samozrejme možné cez závesné háčiky uchytiť na stenu. Táto hračka je vhodná pre dievčatá staršie ako 8 rokov.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here