​​Hračky pre chlapcov – Vyberáme tie najlepšie hračky

0
1978

Jedným z hlavných faktorov, na základe ktorých rozhodujeme pri výbere hračiek pre deti, je práve ich pohlavie. Výnimkou sú tie najmenšie deti a batoľatá. Po akých hračkách sa ale obzerať, ak hľadáme to najvhodnejšie pre budúcich chlapov? 

Pri výbere hračiek pre chlapcov nás pravdepodobne ako prvé napadnú autíčka, vojačikovia, detské striekačky a pištole. Nie sú to však jediné druhy hračiek, ktoré malí chlapci vo svojom voľnom čase ocenia. 

Univerzálnejšie hračky

Okrem striktne maskulínnych hračiek, pri pohľade na ktoré sa nám hneď vybaví práve záujem chlapcov, je úplne v poriadku siahnuť aj po niečo univerzálnejších hračkách.

Kreatívne stavebnice, skladačky, či puzzle zabavia v ľubovoľnom veku ako chlapcov, tak aj dievčatá. Okrem ich širokého záberu, ktorý nie je viazaný na predpokladané záujmy ich pohlavia, si pri týchto druhoch hračiek môžete byť istí, že deti pri nich budú cibriť svoje kognitívne a motorické schopnosti.

Veľmi podarené sú v poslednej dobe napríklad 3D puzzle. Tie sa od klasických (2D) puzzle, ako ich všetci poznáme, líšia práve v skladaní trojrozmerného modelu. Výsledok skladačky je tak následne oveľa impozantnejší a pre deti samozrejme pôsobí reálnejšie a zaujímavejšie, ako plochý obrázok. Na trhu sú dostupné rôzne druhy 3D puzzle, od všemožných svetových pamiatok, až po autá alebo lietadlá.

Do tejto kategórie môžeme veľmi smelo zaradiť aj svetovo najpopulárnejšiu stavebnicu a to práve Lego. To si za dlhé desaťročia po celom svete vybudovalo unikátnu reputáciu s neskutočne bohatou ponukou. Tá je tak široká, že by bolo hriechom nazvať to vyslovene hračkou. Od triviálnejších sád pre deti pozostávajúcich z väčších dielcov, Lego na svete stimuluje kreativitu a fantáziu vďaka svojim zložitejším a dospelejším kolekciám aj u miliónov starších ľudí.

Majstrovské stolíky

Chlapi vo všeobecnosti veľmi obľubujú remeslá a poctivú ručnú prácu s náradím. Práve detské majstrovské stolíky s náradím dokážu chlapcov už v pomerne útlom veku zoznámiť so základmi manipulácie s pracovným náradím. 

Moderné detské pracovné stolíky častokrát obsahujú aj magnetické časti, čo deťom umožňuje napríklad ľahšie ukladania náradia do stojana. Veľmi praktické využitie magnetov pri týchto pracovných stolíkoch sú napríklad aj detské klince, prostredníctvom ktorých sa vedia učiť jednoducho „pribíjať“ klince s kladivom.

Komplexnejšie a vybavenejšie stolíky obsahujú napríklad aj imitáciu skrutkovača, vŕtačiek a iného elektrického náradia. Mnohé z nich sú dokonca aj výškovo nastaviteľné. 

Autodráhy

Keby sme si mali vybrať najpríznačnejšiu a najstereotypnejšiu hračku, pri ktorej predpokladáme chlapčenský záujem, asi by to bolo práve auto. Samostatné modely autíčok ale môžu byť pre mnohé deti pomerne nudné. Práve detské autodráhy tento potencionálny stereotyp šikovne odbúravajú. Autodráha v sebe kombinuje prítomnosť rýchlych automobilov a aktivitu, ktorá v sebe zahŕňa súťaživosť – pretekanie.

Samotnú autodráhu asi netreba nijako špeciálne predstavovať. Najčastejšie sa s ňou stretnete vo forme súpravy niekoľkých plastových dielcov, ktoré vám po poskladaní utvoria pretekársku dráhu. Na tej sa následne na vyznačených dráhach preteká dvojica pribalených autíčok, ktoré sú ovládanie diaľkovým ovládaním.

Výber je veľmi bohatý a pozostáva z najrôznejších dráh rôznych tvarov a celkovej dĺžky. To isté platí aj pre samotné autíčka.

Detské pištole

Keď už sme v úvode spomínali vojačikov, túto kategóriu venujeme práve detským zbraniam. Tento druh hračiek ale odporúčame vyslovene pre chlapcov starších ako 7-8 rokov. 

Môže sa jednať o populárne zbrane na plastové šípky od známeho výrobcu Nerf, prípadne imitácie zbraní ktoré generujú zvuk, alebo dokonca pištole v podobe vodných striekačiek. Pri kúpe tohto druhu hračiek pre svojich mladých bojovníkov ale rozhodne nezabúdajte na bezpečnosť. 

Odporúčame sa vyhýbať „guličkovým zbraniam“, keďže pri tých existuje pomerne vysoké riziko ublíženia si na zdraví. Naopak spomínané pištole strieľajúce plastové šípky, sú v tomto ohľade oveľa bezpečnejšie. Šípky strieľajú s omnoho menšou silou a ich dopad na detské telo takmer vôbec necítiť.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here