Čo by ste mali vedieť o osvetlení interiéru

0
904

Máme v rukách moc ovplyvňovať naše nálady, pracovné výkony aj oddych. Stačí vedieť, ako si v interiéri navrhnúť osvetlenie, aby sme z neho vyťažili maximum, nielen čo sa týka jeho výkonu, ale aj dizajnu.

Rozžiarte priestor prirodzene

Nič nie je v dnešnej dobe milšie, ako keď vieme ušetriť na energiách. Dá sa ušetriť aj na tom, ako využívame svietidlá v našom interiéri? Určite áno, pokiaľ si priestor navrhneme správne. Základom je dostatok prirodzeného svetla, ktoré sa nám do domácností prediera cez okná. Čím väčšie okná, tým viac svetla máme k dispozícii. Dokážeme sa o toto prirodzené svetlo rozdeliť aj s inými priestormi? Áno, ak prizveme na pomoc lesklé, zrkadlové či sklenené povrchy, ktoré nám ho pomôžu odrážať. Takisto je vhodné, ak aj nábytok v miestnosti rozmiestnime tak, aby sme z prirodzeného svetla vyťažili čo najviac. Pracovná doska v kuchyni alebo písací stôl priamo pod oknom je skvelý nápad, pretože budete potrebovať oveľa menej umelého svetla.

Kde však už prirodzené svetlo nestačí, zasahujú svietidlá. Hlavné stropné svietidlá a lustre dopĺňame doplnkovými svietidlami na bokoch stien, stojacich na zemi alebo na stolíkoch a policiach. Podstatou je, aby sme mali poruke vždy vhodný typ svietidla, či chceme pracovať, alebo relaxovať. Bratislavská značka svietidiel LED2 má v portfóliu také interiérové a exteriérové svietidlá, ktoré sa postarajú o verné farebné zobrazenie a zapadnú do akéhokoľvek priestoru, komerčného i súkromného.

Keď svietidlá demonštrujú náš dobrý vkus

Kvalitné svietidlo má podať nielen dobrý výkon, ale má byť energeticky úsporné a vkusné. V prípade moderných svietidiel navyše môžeme povedať, že sú dôležitou súčasťou interiérového dizajnu a akousi čerešničkou na torte. Pútajú svojím spracovaním, no v neposlednom rade aj funkciou. Vďaka svietidlám môžete pritiahnuť pohľady na predmety, ktoré si to zaslúžia – môže ísť o vlastnú domácu galériu fotografií alebo obrazov, dekoračné predmety alebo zaujímavé kútiky domácnosti. Ak si zvolíte svietidlá s textúrou, ktorá vrhá tiene na steny, vytvoríte v priestore špecifickú atmosféru a opticky skryjete nedokonalosti na stene. Pri práci je zasa vhodné využívať biele LED osvetlenie, ktoré zvýši váš výkon. Značka LED2 vie, aké vlastnosti majú mať moderné svietidlá, spoľahnite sa na ich estetiku a funkčnosť a osvetlite svoj interiér ako profesionáli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here