Skôr než zazvoní, majte pripravené všetko, čo dieťa potrebuje do školy

0
671

Pokaziť dieťaťu prázdniny tým, že sa ako rodina vyberiete na výlet do papiernictva nakupovať školské pomôcky? Hoci naši drobci milujú všetko, čo je nové, a vždy ich poteší nový peračník a školská taška, nie je na škodu si spraviť zoznam vecí, ktoré nakúpite bez neho, aby ste ho zbytočne nezaťažili myšlienkami na školu.

Tieto pomôcky nakúpite aj bez dieťaťa

Keď sa začne školský rok, rodičov čaká množstvo výdavkov. Uhrádza sa školné, učebnice a pracovné zošity, poplatok do triedneho fondu, školský klub, strava či rôzne krúžky. Preto odporúčame nakupovať školské pomôcky ešte počas prázdnin.

Väčšina škôl ponúka vlastné zoznamy pomôcok pre každý ročník zvlášť. Nájdete tam aj bežné pomôcky ako výkresy, písacie potreby, pomôcky na výtvarnú výchovu, zošity alebo obaly na zošity. Tieto pomôcky zvyčajne spája jednoduchý dizajn a pre dieťa nebývajú nijako významné, preto ich s čistým svedomím nakúpte bez schválenia vašich detí.

Čo si najradšej vyberie sám školáčik

O pomoc dieťa poproste najmä pri výbere školskej tašky, peračníka a vreciek na prezuvky, hygienické pomôcky či telesnú výchovu. Väčší žiaci už potrebujú aj peňaženku. Tu už ide o to, aby im dizajn školských potrieb padol do oka. Aby prezentoval ich osobnosť alebo záľuby.

Ak si dieťa niečo vyberie samo, ľahšie si na začiatku školského roka zapamätá, že je ide o jeho pomôcky, nebude ich pokladať za cudzie. Nezabúdajte ani na náhle zmeny počasia! Je dobré žiakovi pripraviť do skrinky dáždnik alebo pršiplášť, aby na ceste domov nezmokol.

Náhradná školská taška a batoh na výlety

Vieme tiež, že školská taška sa občas poleje malinovkou, ušpiní sa od desiatej alebo koláča, ktorý si dieťatko donesie domov zo školskej jedálne. Alebo sa upráši na školskom dvore. Stáva sa aj to, že sa na niektorom mieste roztrhá alebo sa pokazí zapínanie.

Majte poruke náhradnú školskú tašku, aby ste nemuseli dieťa poslať do školy s „igelitkou“. Dobré je tiež myslieť na to, že deti občas chodia na výlety alebo ich čakajú rôzne školské akcie, keď sa neučia. Má vaše dieťa vhodný batoh pre tieto prípady?

zdroj: samdex.sk

Papanie na úrovni

Do školskej tašky patrí desiata a čosi na pitie. Deti milujú, ak je desiata pripravená nielen s láskou, ale aj hravo. Zabaľte im ju deň čo deň do desiatových boxov potlačených ich obľúbenými rozprávkovými hrdinami alebo inými motívmi.

Fľaška na nápoj predstavuje elegantné riešenie, nalejete do nej limonádu, čaj i sviežu vodu. Nie je na škodu, ak dieťa desiatu konzumuje na desiatovom obrúsku. Stolové prestieranie môže mať odložené v školskej lavici.

Potreby, na ktoré sa ešte oplatí myslieť

Ak už ste všetko nakúpili, myslite ešte na pár detailov. Zošity a učebnice je dobré uložiť do pevných obalov, aby sa počas školského roka nepokrčili či neznehodnotili od desiatej. Možno vám na jeden školský rok jedny nepostačia.

Ani obaly na zošity a učebnice zvyčajne nestačia v takom počte, aký navrhla škola. Často sa dotrhajú alebo si na nich vaše deti budú skúšať svoj výtvarný talent. Majte ich poruke viac.

Nezabúdajte, že najmä mladších žiakov okrem písania domácich úloh čaká aj domáce precvičovanie učiva – trénovanie počítania alebo písania a gramatiky. Majte v zásobe dostatok domácich cvičných zošitov a písacích potrieb.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here