Spoločenská hra Bratislava

Staňte sa vďaka originálnej spoločenskej hre Bratislava historickou postavičkou a túlajte sa uličkami starého mesta Bratislavy v roku 1778. Zbierajte svoje diela, vynálezy, či korunovačné klenoty. Ale pozor! Ak skrížite cestu intrigánskemu a zlému katovi, môže vás to mrzieť. Historická hra Bratislava vychádza z reálií starého mesta Prešporok. Samotný herný ... plán bol navrhnutý na podklade historickej mapy. Nájdete na ňom hlavné ulice mesta, významné stavby, ale aj rôzne zákutia, ktoré dobre poznáte. Históriou Bratislavy vás prevedie múdra kráľovná Mária Terézia, s vedou vás oboznámi osvietený vedec z Dunajskej ulice  Johann Wolfgang von Kempelen, umenie vám predstaví výnimočný umelec sochár Franz Xaver Messerschmidt, ktorý tvoril na Vydrici. Prešporský Kat, ktorý ešte nepovedal posledné slovo, vás bude mučiť zvlášť ťažkými otázkami a intrigovať, či škodiť, kde sa len dá. Cieľom spomínaných osvietencov je pozbierať všetky žetóny svojej farby. Cieľom Kata je zabrániť im v tom. Osvietenci zbierajú svoje vynálezy, diela a korunovačné klenoty. Kto ako prvý pozbiera všetky svoje žetóny, vyhráva. Ak však nikto nezíska kompletnú sadu žetónov, vyhráva Kat. Vďaka druhej strane hracej plochy sa môžete stať absolventom slávnej univerzity Academia Istropolitana. Stačí odpovedať správne na vedomostné otázky z histórie Bratislavy z obdobia 13.-19.storočia.  Musíte však veľmi dobre poznať svoje milované mesto a mať na svojej strane nielen svoj rozum, ale aj šťastie. Súčasťou balenia sú teda dve spoločenské hry: akčná "naháňačka" Bratislava a vedomostná hra Accademia. Hra je určená deťom od 5 rokov.

čítať viac čítať menej

35.90€

Dostupné ihneď

Garantujeme doručenie do Vianoc na objednávky dokončené do 18.12. 12:00

35.90€

Rezervujte v 2 predajniach

Vašu rezerváciu spracujeme zvyčajne do dvoch hodín - počas otvaracích hodín zvolenej predajne.

Rezerváciu vám potvrdíme e-mailom. Prosím, nevyzdvihujte si ju skôr.

Staňte sa vďaka originálnej spoločenskej hre Bratislava historickou postavičkou a túlajte sa uličkami starého mesta Bratislavy v roku 1778. Zbierajte svoje diela, vynálezy, či korunovačné klenoty. Ale pozor! Ak skrížite cestu intrigánskemu a zlému katovi, môže vás to mrzieť.

Historická hra Bratislava vychádza z reálií starého mesta Prešporok. Samotný herný plán bol navrhnutý na podklade historickej mapy. Nájdete na ňom hlavné ulice mesta, významné stavby, ale aj rôzne zákutia, ktoré dobre poznáte.

Históriou Bratislavy vás prevedie múdra kráľovná Mária Terézia, s vedou vás oboznámi osvietený vedec z Dunajskej ulice  Johann Wolfgang von Kempelen, umenie vám predstaví výnimočný umelec sochár Franz Xaver Messerschmidt, ktorý tvoril na Vydrici. Prešporský Kat, ktorý ešte nepovedal posledné slovo, vás bude mučiť zvlášť ťažkými otázkami a intrigovať, či škodiť, kde sa len dá.

Cieľom spomínaných osvietencov je pozbierať všetky žetóny svojej farby. Cieľom Kata je zabrániť im v tom. Osvietenci zbierajú svoje vynálezy, diela a korunovačné klenoty. Kto ako prvý pozbiera všetky svoje žetóny, vyhráva. Ak však nikto nezíska kompletnú sadu žetónov, vyhráva Kat.

Vďaka druhej strane hracej plochy sa môžete stať absolventom slávnej univerzity Academia Istropolitana. Stačí odpovedať správne na vedomostné otázky z histórie Bratislavy z obdobia 13.-19.storočia.  Musíte však veľmi dobre poznať svoje milované mesto a mať na svojej strane nielen svoj rozum, ale aj šťastie.

Súčasťou balenia sú teda dve spoločenské hry: akčná "naháňačka" Bratislava a vedomostná hra Accademia.

Hra je určená deťom od 5 rokov.

SKU 1162088
Značka Pán Medvedík
Krajina pôvodu Slovensko
Odporúčaný vek od 5 rokov
EAN 8588005937085
Upozornenia Nevhodné pre deti do 3 rokov. Obsahuje malé časti, nebezpečenstvo udusenia.
star star star star star

Keď Riškovi nestačili klasické hračky, hľadali sme niečo kreatívne, niečo čo rozvíja ducha, hravosť a fantáziu. Toto všetko sme našli v TOYETO. Je úžasné sledovať ako sa Riško, teraz so svojim mladším bratom k týmto hračkám aj po dlhom čase rád vracia.

Sosova

LENKA ŠÓOŠOVÁ

a syn Riško