15 Feb@Toyeto

Vzdelávacie a kreatívne hračky

Vzdelávacie a kreatívne hračky

Poradíme vám, ktoré kreatívne a vzdelávacie hračky vybrať pre svojich drobcov. Vyberáme hračky, ktoré ste mohli vidieť v livestreame s našou expertkou na hračky, Slávkou. 

Hračky by mali deťom pomáhať rozvíjať sa, čomu by sme mali prispôsobiť ich výber už od útleho detstva. V ranom detstve deťom hračky vyberáme skôr na rozvoj ich zmyslov, jemnej motoriky. U starších detí prichádzajú na rad kreatívne a vzdelávacie hračky, ktoré im pomáhajú rozvíjať ich myslenie, kreativitu, podporujú umelecké cítenie, učia ich byť zvedavými a spoznávať svet okolo seba.

Vzdelávacie a kreatívne hračky rodičia a deti ocenia aj počas tohto obdobia, kedy trávime viac času doma. Tento typ hračiek deti zabaví na dlhší čas, trénuje ich v trpezlivosti a sústredenosti a zároveň sa pri tom niečo nové naučia alebo sa v niečom zdokonalia. Vyberáme pre vás preto niekoľko tipov na kreatívne či vzdelávacie hračky pre mladšie aj staršie deti.

Kreatívne hračky

Pre mladšie deti sú zaujímavé napr. magnetické hračky, pomocou ktorých môžu jednoducho tvoriť obrazce, vymýšľať si vlastné príbehy. Vyskúšať môžete obľúbené magnetické sety od HABA – napríklad magnetické obliekanie či autá – alebo značku IOTOBO.

Magnetická hra Iotobo

Najbežnejšou a najobľúbenejšou kreatívnou zábavkou detí je kreslenie a maľovanie. Aj s tým im môžete pomôcť praktickými pomôckami z TOYETO. Najmenších očarí napríklad magické maľovanie, staršie deti ocenia kreslenie akvarelovými farbami Aquarellum alebo maľovanie podľa čísel pomocou akrylových farieb Colorizzy. Výsledok je naozaj krásny!

Takisto obľúbenými sadami na maľovanie sú sety od značky Tiger Tribe. Nie sú to klasické omaľovánky, ktoré deti vyzývajú, aby obrázky vyfarbili podľa predlohy na opačnej strane, práve naopak, dávajú im možnosť vymaľovať ich farbami podľa vlastných predstáv. Opačná strana je vždy prázdna, takže okrem vyfarbovania predlohy si môžu kresliť aj svoje vlastné návrhy alebo sa pokúsiť nakresliť obrázok, napríklad zvieratka, samostatne. Omaľovánka je vo forme trhacieho bloku, takže vyfarbený obrázok si môžu deti pokojne vytrhnúť a odložiť či niekomu darovať na pamiatku. Viac o značke Tiger Tribe si prečítajte v SAMOSTATNOM ČLÁNKU.

Maľovanie Tiger Tribe

Ďalším spestrením detskej tvorby sú tu napríklad mozaiky Sablimage s farebným pieskom od značky Sentosphére či zaujímavé mozaiky tvorené napichovaním drobných kamienkov. Precvičia jemnú motoriku detí aj ich trpezlivosť a zmysel pre detail.

Trochu iný spôsob, ako podporiť detskú tvorivosť sú modelovacie hmoty, s ktorými sa deti zabavia samy, ale aj pri spoločnej hre s rodičmi. Patria medzi nich napríklad modelovacie hmoty Creall, ktoré sa po vytvarovaní dávajú zapiecť do rúry, aby držali svoj tvar. Originálne sú aj modelovacie hmoty Patarev, pomocou ktorých si môžu deti samy vymodelovať rôzne zvieratká. Každá súprava obsahuje presné farby a pomôcky, ktoré na tvorbu jedného zvieratka budú deti potrebovať. Pre deti, ale i dospelákov, je zaujímavá aj inteligentná plastelína s jedinečnými vlastnosťami, ktorá navyše dobre funguje aj ako antistresová hmota. O modelovaní, jeho benefitoch i modelovacích hmotách, ktoré u nás nájdete, sa dočítate v SAMOSTATNOM ČLÁNKU.

Modelovacia hmota Creall

Rodičom starších detí, školákov radi odporúčame aj tvorivé sety napríklad na výrobu náramkov či iných šperkov, tetovačiek a podobne. Deťom predstavia ručné práce a zároveň im dajú možnosť vytvoriť si niečo originálne, čo nebude mať nikto iný.

Tu sa dostávame k pokusom a vedeckým hračkám z podobnej kategórie – deti si ich totiž tvoria a skúšajú nové veci úplne sami.

Vedecké hračky

Hračky z tejto kategórie sú vhodné skôr pre mladších školákov, prípadne šikovných a zvedavých predškolákov.

Obľúbené sú napríklad sady s jednoduchými pokusmi, ktoré si bez nejakých špeciálnych pomôcok môžu deti vyskúšať aj samy. Nájdete ich najmä pod hlavičkami značiek Buki alebo Sentosphére. Vyskúšať môžete napríklad set na výrobu kryštálov, výrobu skákajúcich loptičiek, slizu či šumivé bomby.

Zvedavé deti určite potešíte aj pomôckami a prístrojmi, ktoré im pomôžu pri skúmaní sveta – napríklad mikroskop, teleskop, detektor kovov, vedecký set elektrina či pomôcky na pozorovanie prírody.

Vedecké sety Buki Chémia

Najmä pre staršie deti, od cca 8-10 rokov, máme v ponuke aj konštrukčné hračky, ako napríklad set vozidiel na solárny, vodný či vzdušný pohon. Podľa návodov si tam môžu samy skonšruovať niekoľko podôb funkčných vozidiel! Súpravy Hexbug im pomôžu vytvoriť si vlastného mini robota a na konštrukcie vozidiel je tu značka Fischertechnik.

Tieto aj kopec iných hračiek nájdete v zázname z nášho facebookového livestreamu na tému KREATÍVNE A VZDELÁVACIE HRAČKY s našou expertkou na hračky, Slávkou. 

 

Súvisiace produkty