19 Jul@Toyeto

HABA - vynálezcovia pre deti

HABA - vynálezcovia pre deti

Motom hračkárskej firmy HABA je "Deti sú najdôležitejšie bytosti na svete". Každá hračka by mala byť nielen zábavná, ale najmä užitočná a prínosná pre všestranný rozvoj dieťaťa. Pre svoje vysoko kvalitné hračky využívajú drevo a inšpiráciu pre originálny a nadčasový dizajn hľadajú v prírode.

História HABY siaha až do roku 1938, kedy sa rozhodli v neistej dobe s obmedzeným kapitálom Anton Engel a Eugen Habermaass založiť továreň na výrobky z lešteného dreva v meste Bad Rodach v Nemecku. O niečo neskôr objavil Habermass ďalšiu spoločnosť, Wehrfritz & Co, ktorú založil Karl Wehrfritz. V roku 1940 prevzal Habermass plnú zodpovednosť za firmu. Aj napriek následkom 2. svetovej vojny a  okupácii videl vo firme bezpečie a nádej. Firma Wehrfritz & Co začala prosperovať a jej hlavnou výrobnou činnosťou boli drevenné výrobky / hračky.

V roku 1955 Habermass nečakane zomrel vo veku 53 rokov. Dovtedy vo firme iba pomáhajúca manželka a matka štyroch detí, Luise Habermass, sa chopila kormidla a prevzala úplnú zodpovednosť za pokračovanie firmy. Jej citlivý, sociálny a materský prístup, veľké odhodlanie a pochopenie pre dlhoročných zamestnancov spravili z HABY najpopulárnejšiu značku detských výrobkov po celom svete.

Luise zomrela v roku 2003 v Bad Rodach, krátko pred 97. narodeninami. Pani Habermass mala veľké pochopenie pre požiadavky „malých zákazníkov“ a počas svojho pôsobenia v spoločnosti vyvíjala neustále nové a podnetnejšie hračky, ktoré deti obľubujú ešte aj dnes. Aj napriek tomu ostala HABA stále v rukách rodiny. Syn Klaus Habermass nastúpil do spoločnosti už ako 24-ročný v roku 1961. Po ukončení Univerzity začal najskôr na pozícii predavača, no neskôr sa prepracoval až na zodpovedného pracovníka v oblasti technológii, rozvoja a financií. Klaus vedie rodinný podnik dodnes a ako vraví „ani vojna, ani rozdelenie Nemecka, ani hospodárske výkyvy nemohli túto rodinu zadržať.“ Firma naďalej pôsobí v meste Bad Rodach, vďaka čomu vytvára pracovné miesta v znevýhodnenom regióne Nemecka.

HABA hračky

V súčasnosti vyrába HABA  špičkové hračky pre novorodencov, batoľatá až po deti  rôznych vekových kategórií. HABA sa stala “komplexným dodávateľom” rôznych produktov pre deti a neustále rozširujú produktové portfólio zamerané nielen na drevené hračky, ale aj nápaditý detský nábytok vo viac ako 50 krajinách sveta. HABA pomáha deťom rozvíjať ich kognitívne, tvorivé, alebo iné zručnosti, pretože dodáva „nápadité hračky pre zvedavé  hlavičky“ s vysokým dôrazom na detail, kvalitu a bezpečnosť.

HABA spolupracuje so špičkovými dizajnérmi, ktorých práca je oceňovaná na výstavách cenami za výnimočný dizajn.

Od roku 1993 HABA získala viac ako 7 ocenení „Detská hra (hračka) roka“. Na medzinárodnom trhu neustále narastá dopyt po hračkách firmy HABA.

Súvisiace produkty