06 Feb@Toyeto

Vyberte hračky pre dieťatko podľa jeho veku

Vyberte hračky pre dieťatko podľa jeho veku

Vek dieťaťa je jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere typu hračiek, a napokon aj hračiek samotných. Vývoju detí a hračkám vhodným pre jednotlivé obdobia sme sa na našom blogu venovali niekoľko mesiacov. Pozrite si zhrnutie našich odporúčaní od hračiek pre najmenšie deti až po tie, ktoré potešia tínedžerov.

0-6 mesiacov

Zdalo by sa, že novorodenci žiadne špeciálne hračky nepotrebujú, už od útleho veku je však vhodné stimulovať ich zmysly a jemnú motoriku vhodnými podnetmi. V tomto období sa detské pokroky prejavujú naozaj rýchlo, preto hru s vašimi drobcami netreba nijako podceňovať.

Prečítajte si viac o VÝVOJI DETÍ DO 6 MESIACOV A HRAČKÁCH, KTORÉ IM V TOMTO OBDOBÍ POMÔŽU.

6-12 mesiacov

Vývoj bábätka v druhom polroku jeho života pokračuje míľovými krokmi a pred očami rodičom sa z neho stáva stáva čoraz samostatnejší malý človiečik, ktorý je nonstop v pohybe a učí sa objavovať svet. Dieťatko zvládne používať aj náročnejšie hračky, zaujmú ho najmä také, ktoré ho motivujú k rôznym druhom pohybu.

Prečítajte si viac o VÝVOJI DETÍ OD 6 DO 12 MESIACOV A HRAČKÁCH, KTORÉ IM POMÔŽU NAPREDOVAŤ.

Chlapec ťahajúci drevený vozík na hračky

1-2 roky

Z malého bábätka, ktoré bolo 24 hodín denne odkázané na svojich rodičov, rastie samostatná osobnosť, ktorá objavuje svet vlastnými zmyslami, prejavuje vlastný názor, vrátane nesúhlasu, vytvára si vlastné preferencie. Správne zvolené hračky budú veľkým pomocníkom, ktorý mu predstaví mnoho životných zákonitostí a zaujímavostí.

Prečítajte si viac o VÝVOJI DETÍ OD 1 DO 2 ROKOV A O TOM, AKÝ TYP HRAČIEK JE PRE NICH VHODNÝ.

2-3 roky

Trojročné deti sú čoraz samostatnejšie a väčšinou smelo a zvedavo objavujú svet. Vhodne zvolené podnety v podobe hračiek ich budú motivovať a poháňať ďalej vpred.  

Prečítajte si viac o VÝVOJI DETÍ OD 2 DO 3 ROKOV A O TOM, AKÝ TYP HRAČIEK PRE NICH ZVOLIŤ.

Dievčatka a hra s drevenými kockami HABA

3-5 rokov

Deti od troch rokov sú už pomerne samostatné – ovládajú všetky základné zručnosti vrátane celej škály pohybov, zrozumiteľnej reči i základnej sebaobsluhy. V tomto veku už deti zvládnu pobyt v materskej škole, čo však ešte neznamená, že by ste ich rozvoj mali nechať len na vedomosti a zručnosti, ktoré im dá škôlka. A sme opäť pri hračkách, s ktorými môžeme deťom pomáhať napredovať aj doma.  

Prečítajte si viac o VÝVOJI DETÍ OD 3 DO 5 ROKOV AJ O HRAČKÁCH, KTORÉ BY IM V TOMTO OBDOBÍ NEMALI CHÝBAŤ.

5-7 rokov

Predškoláci a čerství prváčikovia síce radi sami seba vidia ako takmer dospelých, aj v tomto veku im však správne zvolené hračky a aktivity môžu pomôcť k rozvoju ich schopností. 

Prečítajte si viac o VÝVOJI DETÍ OD 5 DO 7 ROKOV A O TOM, KTORÉ HRAČKY IM POMÔŽU (OKREM INÉHO) PRIPRAVIŤ SA NA NÁSTUP A ZVLÁDNUTIE ŠKOLY.

Deti a vzdelávacie puzzle

Mladší školský vek

Mladší školský vek je obdobím, kedy deti navštevujú prvý stupeň základnej školy, teda približne medzi 6. a 10. rokom života. S nástupom do školy akosi rátame s tým, že obdobie detských hier skončilo. Ale naozaj? Aj v tomto období možno deti správne nasmerovať pomocou hračiek či pomôcok, ktoré nájdete aj v TOYETO.

Prečítajte si viac o OBDOBÍ NAZÝVANOM MLADŠÍ ŠKOLSKÝ VEK A VŠETKOM, ČO PRINÁŠA.

Starší školský vek

Starší školský vek alebo puberta je obdobie, kedy sa z detí stávajú dospelí – a urobiť im radosť či pomôcť im s rozvojom je omnoho ťažšie ako pri mladších deťoch, kedy na to postačia hračky. Aj pre nich však v TOYETO nájdete produkty, ktoré im urobia radosť.

Prečítajte si viac o OBDOBÍ NAZÝVANOM STARŠÍ ŠKOLSKÝ VEK A VŠETKOM, ČO PRINÁŠA.

 

Súvisiace produkty