03 Dec@Toyeto

Stavebnica, ktorá poteší konštruktérov i muzikantov

Stavebnica, ktorá poteší konštruktérov i muzikantov

Švajčiarska guličková dráha Xyloba je zároveň originálnym hudobným nástrojom. Poteší staviteľov, ktorí radi guličkové dráhy konštruujú, rovnako ako aj skladateľov, ktorí s jej pomocou môžu komponovať hudbu.  Stavebnica Xyloba má takmer neobmedzené možnosti, ako ju zostaviť. Obsahuje drevené veže, rampy a niekoľko zvukových modulov vydávajúcich podobný zvuk ako xylofón, ktoré môžu byť zostavené do rôznych bludísk.  Zabavte sa spolu pri stavaní a zostavte si vlastnú melódiu. Skvelý tip na hodnotný darček pre všetky ušká, ktoré milujú hudbu.

Gulička sa spustí z najvyššieho bodu stavebnice, pričom cestou naráža do zvukových doštičiek s rôznymi tónmi. Gulička pri svojej ceste nadol “odohrá” jednoduchú melódiu, ktorú môžete podľa sluchu alebo nôt obmieňať. Rôzne dlhé koľajnice určujú rytmus.

Xyloba


Xylobu možno vzájomne kombinovať a rozširovať. Podporuje motoriku, predstavivosť a umožňuje kreatívne tvoriť hudbu. Z pedagogického hľadiska možno guličkovú dráhu využiť k vizualizácii hudby v kombinácii s potešením z hry. Stabilná konštrukcia umožňuje vytvárať aj dráhy z vysokých veží. Precízne komponenty skvele znejú a majú veľmi príjemný zvuk. Drevené diely sú vyrábané z bukového dreva v chránenej dielni vo Švajčiarsku s povestnou precíznosťou.

Vďaka návodom môže melódiu vytvoriť naozaj každý. Je však len na vás, či budete Xylobu stavať podľa návodu, alebo len na základe vlastnej fantázie. Xyloba sa stavia ako iné stavebnice - odspodu - teda od posledného tónu  melódie. Krátke dráhy predstavujú štvrťovú notu a vždy spájajú jednu vežu s druhou. Dlhé dráhy predstavujú polovú notu a cez jednu vežu cez ňu prechádza gulička k ďalšej veži a dielu s tónom.

Guličková dráha Xyloba

Ku Xylobe existuje množstvo rozširujúcich dielov. Odporúčame dokúpiť napríklad sadu guličiek z rôznych materiálov a skúmať, ako každá z nich vydáva iný zvuk. Kúpiť sa však dajú aj samostatné tóny, veže či dráhy. Je len na vás, aké konštrukčno-hudobné dielo zostavíte.Súvisiace produkty