14 Sep@Toyeto

Spoznajte 25 rokov značky Le Toy Van a jej najviac oceňované hračky!

Spoznajte 25 rokov značky Le Toy Van a jej najviac oceňované hračky!

Anglická rodinná značka Le Toy Van už 25 rokov vyrába tie jedinečné drevené hračky, ktoré si chvália nielen deti, ale aj experti. Od svojho vzniku totiž značka Le Toy Van získala viac ako 65 prestížnych hračkárskych cien. Spoznajte s nami túto jedinečnú značku i jej najviac oceňované hračky! 

 

Rodinná firma Le Toy Van verí, že detstvo si treba užívať naplno, preto už od roku 1995 vyrába hračky, ktoré v tom zohrajú svoju úlohu. Hračky, ktoré vyrábajú spája nielen to, že všetky sú vyrobené z dreva, ale aj niečo, čo sa vo Francúzsku nazýva „je ne sais quoi“ – to, čo je hre každú z hračiek špecifické. Niečo ťažko pomenovateľné, no zároveň niečo, čo z ich hračiek jednoducho vyžaruje. 

 

To „niečo“ im zaiste vdýchla osobnosť zakladateľa, Georgesa Le Vana i jeho syna Stephana, ktorý v rodinnom biznise pokračoval. Spoločne nadviazali na vyše 150 ročnú históriu výroby hračiek a dodnes navrhujú inovatívne drevené hračky, ktoré povzbudzujú deti k učeniu sa a osvojovaniu si rôznych zručností prostredníctvom hry. Podľa ich vlastných slov sú ich hračky skutočnou investíciou do hry pre ďalšie generácie.

Viacgeneračné hračky

O drevených hračkách často hovoríme ako o hračkách, ktoré sa v rodine dokážu uchovávať a posúvať celé roky. Už len kvôli ich odolnosti a nezničiteľnosti, ktorý im pevný drevený materiál dáva. Hračky od Le Toy Van sú navyše navrhnuté tak, aby boli nadčasové a len tak ľahko nevyšli u módy. Všetky majú nevtieravý dizajn a spájajú ich prevládajúce jemné pastelové farby. Všetky detaily sú navyše dotvárané ručne!

 Domček Sophie

A hoci módne trendy – oblasť hračiek nevynímajúc – sa v čase menia, to, čo vedia drevené hračky deťom odovzdať ostáva nezmenené. Značka Le Toy Van si totiž drevo nevybrala len tak náhodou. Prvým dôležitým dôvodom bolo deťom poskytnúť materiál, ktorý sa od rozšírených plastových hračiek odlišuje svojou textúrou, hmotnosťou a tvarmi. Deti sa vďaka nemu učia spoznávať iné dimenzie sveta, zároveň si precvičujú jemnú motoriku a rozvíjajú svoje zmysly.

 

Dôraz na ekológiu

Druhým významným dôvodom, prečo Le Toy Van vo svojich hračkách používa iba drevo je ekológia a trvalá udržateľnosť. Prostredníctvom hračky tak deťom odovzdávajú aj víziu lepšej budúcnosti, ktorá už viac zbytočných plastov naozaj nepotrebuje. Drevo na ich výrobu pochádza len z obnoviteľných lesov, pričom pri jeho ťažbe podporujú lokálnych farmárov a ich komunity. Le Toy Van už od svojich počiatkov vyrába hračky aj väčšinu obalového materiálu ako biodegradovateľné.  Do roku 2021 sa dokonca zaviazali prestať používať plasty úplne. 

Drevené hračky pre chlapcov

Hračky ocenené odborníkmi 

Hračky Le Toy Van získali ocenenia v rámci niekoľkých rôznych kategórií. Odborníci oceňovali ich dizajn, kvalitu, bezpečnosť pri hre, férový pomer cena-výkon, vzdelávaciu hodnotu i celkovú udržateľnosť. Pozrime sa na to, ktoré hračky sú tie najoceňovanejšie!

 

Domček Sophie bez zariadenia

Hračkárska klasika. Tento vymaľovaný a ozdobený 3-podlažný domček pre bábiky je v sviežej bielej a ružovej ružovej farbe s trblietavou strechou a verandou, otváracími okenicami a dvarami. Súčasťou domčeka je drevené schodisko, ktoré hrá úlohu rozdeľovača miestnosti. Plne vymaľované a zdobené tapety sú plné detailov, ktoré deti rady dotvárajú.  
Nájdete TU.  

Domček pre bábiky drevený

Stohovanie Zvieratká z lesa

Nadčasová drevená stohovacia sada s 9 druhmi zvieratiek je prísľubom napätia, ale aj zábavy. Má jednoduchý, ale zato hravý a vizuálne lákavý dizajn, u našich najmenších trénuje úchop, jemnú detskú motoriku, koordináciu očí a rúk, ale aj trpezlivosť, sústredenosť, logické a priestorové myslenie a v neposlednom rade aj fantáziu a predstavivosť. Učí tiež rozpoznávať farby a pomenúvať konkrétne zvieratká.
Nájdete TU.  
Stohovacia hra zvieratká drevené
Drevené kocky Abeceda

Drevené kocky majú každú stranu inú - obsahujú číslice, písmená, ilustrácie a tvary, vďaka čomu podporujú skoré učenie sa zábavnou formou. 

Nájdete TU.  
Drevené kocky Le Toy Van 

Box s náradím

Inšpirujte malých stavbárov týmto vzaujímavým dreveným boxom na náradie s jedenástimi doplnkami ako je látková taška, kliešte, skrutkovač, doska z dreva s dvoma otvormi, dva klince, svorník, skrutka, lepidlo na drevo a kladivo. Všetky kúsky vrátane skrinky na náradie sú zafarbené farbami na báze vody. 

Nájdete TU.  
Drevený box na náradie
 

Stroj na popcorn

Vytvorte si svoj vlastný zážitok z domáceho kina s týmto retro strojom na popcorn. Hračka má jedinečné vychytávky  ako otočný gombík, s ktorým môžete dať plstené pukance skutočne do pohybu! Táto drevená hračka poslúži pre role-play v detskej kuchynke, ale je vhodná aj pre najmenších, ktorí vďaka nej môžu zdokonaliť svoju jemnú motoriku. 

Nájdete TU.   Hračkársky stroj na popcorn

Drevené chodítko s dúhovými kockami

Detské chodítko v tvare obláčika obsahuje 45 kociek z kaučukového dreva vo veselých farbách dúhy. Batoľatá bude sprevádzať pri och prvých krokoch i neskôr, keď už prevážať svoje poklady. Robustná drevená konštrukcia podporuje rozvoj ich sebavedomia, pomôže s rovnováhou a stabilitou. Tradičné drevené dúhové kocky sú výborné pre rozvoj motorických a rozumových schopností, čo podporia aj zábavné aktivity po bokoch chodítka. 
Nájdete TU.   

Drevené chodítko s kockami

Terminál na karty

Ideálna hračka pre hru na obchodík, ktorá pomôže deťom zlepšiť ich schopnosť počítať, ale ukáže im aj základy finančnej gramotnosti a uvedomenie si hodnoty peňazí. Terminál sa predáva spolu s účtenkou a platobnou kartou, ďalšie účtenky je možné vystrihnúť si farebnej krabice. 
Nájdete TU.   

Terminál na karty hračkársky

Garáž Le Grand veľká

Trojpodlažná drevená garáž s dvomi špirálovými rampami a pracovným výťahom. Súčasťou garáže je aj auto, vrtuľník a čerpacia stanica.
Nájdete TU.  
Garáž pre autá drevená
Nákupný vozík

Štýlový drevený nákupný vozík zaujme dvoma vnútornými priehradkami a spodnou textilnou priehradkou na odkladanie. Súčasťou balenia je aj odnímateľná textilná taška a mini tabuľka, kde si môžu deti zapisovať svoj nákupný zoznam kriedou. Hračka podporujúca rolové hry dáva deťom možnosť rozvíjať svoje sociálne a komunikačné zručnosti.
Nájdete TU.   

Nákupný vozík drevený detský

Nastrkovanie Zelenina

Nadčasová a ručne vyrábaná nastrkovacia sada v podobe zeleniny  v kvetináčoch (mrkva, reďkovka a červená repa) zláka nielen svojím roztomilým a hravým dizajnom, ale deti podnieti aj k zvedavosti, ďalšiemu skúmaniu a vzájomnému kombinovaniu jednotlivých častí, podporuje ich jemnú motoriku, úchop, koordináciu očí a rúk, ale aj hmatové a vizuálne vnímanie, logické uvažovanie či predstavivosť. 
Nájdete TU.   

Stohovacia drevená hračka Le Toy Van Nastrkovanie Zelenina

Lekársky kufrík s príslušenstvom

Doktorská sada Le Toy Van obsahuje všetko, čo budú malí lekári a lekárky potrebovať pri svojich hrách: stetoskop, teplomer, lekárske kladivko, tlakomer, nožnice, nástroj na meranie sluchu, dve dózičky s liekmi aj injekčnú striekačku. A to všetko v krásnom dizajnovom prevedení! 
Nájdete TU.  
Drevený lekársky kufrík s príslušenstvom Le Toy Van
 

Londýnsky autobus so šoférom

Dizajnové hračka láka preskúmať (nielen) Londýn vďaka tomuto klasickému poschodovému autobusu so šoférom.  Drevený autobus je namaľovaný jasnou červenou farbou a odvezie až 11 cestujúcich. Má otváraciu strechu a horné poschodie pre ľahší prístup a tiež ozajstné gumové pneumatiky. 
Nájdete TU.  
 Londýnsky autobus so šoférom drevený Le Toy Van

Aktivity kocka

Multifunkčná kompaktná drevená kocka obsahuje na každej strane niekoľko zábavných aktivít pre batoľatá, ktoré ich zabavia na dlhý čas. 
Nájdete TU.  
Aktivity kocka devená pre batoľatá Le Toy Van
 

Súvisiace produkty