16 Dec@Toyeto

Spoločenské hry z Toyeto v Teleráne na Markíze

Spoločenské hry z Toyeto v Teleráne na Markíze
Vianoce sa blížia, deti sa tešia na darčeky a dospelí na spoločne strávený čas. Ako to čo najlepšie spojiť? No predsa pomocou spoločenských hier! Okrem spoločne stráveného času nás hranie spoločenských hier učí spolupracovať, nastavovať si ciele a byť trpezlivý pri ceste k ich dosiahnutiu, rovnako aj schopnosti pružne reagovať na okolnosti a stanovené ciele zmeniť. Rozvíjanie predstavivosti a fantázie aj v nedigitálnom svete je ďalším benefitom spoločenských hier. Všetky pozitíva spoločenských hier sme vám ukázali v našom blogu. Prečo teda spoločenské hry zažívajú svoje novuzrodenie vysvetlila v Teleráne naša expertka na vnímavé hračky Alexandra Sidor. 

Hra Pavúci v sieti

Týchto farebných pavúkov sa báť nemusíte. Pavúci v sieti sú hravou skúškou presnosti vašej mušky, jemnej motoriky a koordinácie pohybov. Vašou úlohou je hádzať malých pavúčikov na pripravenú sieť a priblížiť sa tak blízko k jej stredu, ako je len možné. Hra je vhodná pre deti od 3 rokov, no zabaví sa pri nej iste celá rodina.  

Hrú nájdete tu: PAVÚCI V SIETI 

Spoločenská hra Meduris

Nasledujúc volanie bohov, váš ľud sa vydal na úpätie Mount Meduris, aby sa tu usadil. Táto hora je zasvätená najvýznamnejším z keltských bohov a má úrodnú pôdu aj mnoho nerastného bohatstva, ktoré tu na odvážnych usadlíkov čaká. Polia sú plné šťavnatej trávy, na ktorej sa vaše ovce napasú, ale sú tu tiež lomy, bane a husté lesy. Územie na úpätí hory je rozdelené do deviatich oblastí, runy na každej z nich značia oddanosť inému z bohov. Ako štyria vyvolení, máte za úlohu vybudovať osady a potešiť bohov. Vaši robotníci získajú materiál na výstavbu chatrčí a chrámov na vysoko položených planinách hory. Len hráč, ktorý získa dostatok materiálov, múdro vyberie polohu svojim chatrčiam a chrámom a nakloní si priazeň bohov obetami druidovi, môže byť zvolený za vodcu kmeňa.

Hru nájdete tu: MEDURIS

Balančná hra príšerky 

Podporte u svojich detí najdôležitejšie vlastnosti ako pamäťové schopnosti a schopnosť sústrediť sa, motorické zručnosti, rozpoznávanie a menovanie farieb, schopnosť spolupracovať a hrať podľa jednoduchých pravidiel. Postavte pyramídu z príšeriek a pokúste sa medzi ne prepchať drevené valčeky bez toho, aby pyramída spadla! Ak vás už nebaví stavať pyramídu, môžete skúsiť veľa ďalších rozložení.

Hru nájdete tu: BALANČNÁ HRA PRÍŠERKY

Spoločenská hra Rhino Hero

Akčná a zábavná hra pre deti aj dospelých! Cieľom je zbaviť sa všetkých kariet a postaviť veľkolepý 3D kartónový marakodrap tak, aby sa nrzrútil. Dokážete to? Hra začína základovou kartou na ktorú sa umiestňujú prvé karty stien a následne karta strechy. Každá ďalšia strecha obsahuje určenie polohy stien, ktoré bude umiestňovať nasledujúci hráč. Okrem toho karty striech obsahujú aj špeciálne symboly, ktoré majú rôzne efekty, ako zmena smeru poradia hráčov, ďalší hráč stráca ťah alebo povinnosť ďalšieho hráča umiestniť superhrdinu nosorožca na dané poschodie.

Hru nájdete tu: RHINO HERO - SUPERBOJ

Spoločenská hra Ovocný sad MINI 

Kooperatívna hra z dielne značky Haba na precvičenie pamäte a učenie farieb, vhodná tak pre chlapcov, ako i dievčatá! Pomôžte čerešňovému stromčeku Berte pri zbere čerešní. Nielen ľudia obľubujú čerešne, ale aj malý havran má tieto chutné červené bobuľky veľmi rád. Ste pri zbere čerešní dostatočne rýchli? Sihnete dôjsť k stromu skôr, ako samotný havran?

Hru nájdete tu: OVOCNÝ SAD MINI 

Hra Combino

Vďaka hre Combino bude učenie pre vaše dieťa zábavné v každom štádiu jeho vývoja. Podporuje rozvoj vizuálneho vnímania, logické a zdôvodňovacie schopnosti, jemné motorické zručnosti či koordináciu ruky a oka. Princípom hry je spárovať obrázky, dieťa však nemá hľadať páry, ale predmety, ktoré k sebe patria. Vieš priradiť kam patria maňušky, na aký hudobný nástroj sa hrá paličkami alebo ktorému obrázku chýba vrtuľa? 

Hru nájdete tu: COMBINO 

Moja prvá hra Zábavné počítanie 

Farmár Tim by rád spočítal a nakŕmil mláďatá svojich hospodárskych zvierat na pastvine. No nezbedné mláďatká neustále poskakujú sem a tam a farmár Tim ich nie a nie porátať! Viete mu pomôcť? Jednoduchá, no originálna spoločenská hra pre deti od 2 rokov hravou formou naučí základným počtom.

Hru nájdete tu: ZÁBAVNÉ POČÍTANIE

Spoločenská hra Slimačí beh 

Spoločenská hra Slimačí beh z dielne značky Haba poteší tak chlapcov, ako i dievčatá! Dodáva sa v praktickej štvorcovej, cínovej nádobe, ktorá je zároveň súčasťou hernej dosky.  Obsahom balenia je 6 magnetických slimákov z dreva, 2 kocky, 12 pretekárskych kariet, hracie doska, 6 magnetických fólii a súbor inštrukcií.

Hru nájdete tu: SLIMAČÍ BEH 

Súvisiace produkty