03 May@Toyeto

Spoločenské hry (skoro) do vrecka

Spoločenské hry (skoro) do vrecka

Aj vám sa s hraním spoločenských hier spájajú dlhé zimné večery či Vianoce? Máme pre vás 5 tipov na kompaktné hry, ktoré si so sebou môžete pribaliť na výlet či piknik v tráve.

Veríme, že o tom, aký priaznivý vplyv majú spoločenské hry na detský vývin ste už od nás neraz počuli. Rovnako tak dokážu pozitívne ovplyvniť aj dospelých. Vedeli ste napríklad, že dokázateľne znižujú riziko vzniku Alzheimerovej choroby? Prečítajte si viac O BENEFITOCH SPOLOČENSKÝCH HIER alebo O SPOLOČENSKÝCH HRÁCH PRE NAJMENŠÍCH.

Dnes sme si pre vás pripravili výber siedmich hier, ktoré si vďaka ich praktickým rozmerom a riešeniu môžete so sebou zobrať kamkoľvek – či už na rodinnú dovolenku, dlhšie cesty autom, piknik v parku či do turistického batohu.

Cestovné spoločenské hry

Pexeso Vesmír

Jedna z ikonických hier, ktorá nikdy neomrzí. Potrénovať svoju pamäť pomocou hľadania dvojíc obrázkov s vesmírnou tematikou môžete kdekoľvek – hru jednoducho vmestíte do vrecka a stačí, ak si na jej rozloženie nájdete trochu rovného miesta – napríklad aj na deke v parku.

Pexeso Vesmír nájdete TU.

Pexeso Vesmír

Čierny Peter v plechovke

Kartovú hru Čierny Peter asi pozná väčšina z vás, praktická cestovná verzia od značky HABA však okrem praktického balenia prináša aj zábavný prvok – čiernu ceruzku na maľovanie na tvár, ktorou po dohode možno na tvári pokresliť toho hráča, ktorému Čierny Peter zostal na ruke ako poslednému.

Nájdete TU.

Čierny Peter - kartová hra v plechovke

Medvede vo vzduchu

Nielen vy, ale aj zvieratká sa môžu chystať na výlet. Jednoduchá hra je založená na princípe hodov kockou, ktoré budú zvieratká posúvať po hernom pláne až do cieľa. Dobrá taktika stačiť nebude, vo veľkej miere ide o šťastnú ruku pri hode, takže je to ideálna hra aj pre mladšie deti, ktoré ešte pri hrách nezvládajú náročnejšie strategické myslenie. Rovnako ide o skvelú hru, kde nezáleží na veku, takže rovnako môžu (vy)hrať mladší i starší hráči. Hra je v zabalená v praktickom boxe a jednotlivé prvky sú magnetické, takže ju možno vytiahnuť hocikde.

Kúpite TU.

Magnetická hra Medvede vo vzduchu Ostrovné preteky

Triedenie ponožiek

Nie nie, neradíme vám so sebou pribaliť si na výlet aj kopec nepotriedených ponožiek, postačí omnoho kompaktnejší variant, ktorý azda bude hráčov baviť o kusisko väčšmi. A aj triedenie kartičiek s dvojicami ponožiek bude o niečo náročnejšie. Komu sa podarí nazbierať najviac mincí a odniesť košík s ponožkami do práčovne?

Hru nájdete TU.

Triedenie ponožiek

Ikonikus

Originálna a užitočná hra o našich emóciách je určená najmä starším deťom, no určite nájdete spôsoby, ako sa s ňou môžu zabaviť a hlbšie zamyslieť aj mladšie deti či dospeláci. Praktické rozmery ju predurčujú na hru ako doma, tak i v škole či na cestách. Pri hraní si užijete kopec zábavy, naučíte sa pomenúvať vlastné emócie, lepšie im porozumieť a vedieť ich vyjadriť. Trénujete ňou svoju emocionálnu inteligenciu, empatiu, slovnú zásobu a predstavivosť.

Viac o hre sa môže dozvedieť TU.

Ikonikus - hra o emóciách

Súvisiace produkty