09 Sep@Toyeto

Späť do školy a škôlky: Vybehnite privítať jeseň!

Späť do školy a škôlky: Vybehnite privítať jeseň!

HRY VONKU sa nemusia spájať len s letom. Aj nastupujúce jesenné dni sú na športové a pohybové aktivity v exteriéri ako stvorené. Ukážeme vám, ktoré hračky na von urobia z jesenných prechádzok ešte väčšiu zábavu.

Hoci jeseň oficiálne začína až 22. septembra, kratšie dni, chladnejšie počasie a zafarbujúce sa listy stromov nám ohlasujú nastupujúcu jesen už teraz. S aktívnym pohybom, prechádzkami a športovaním sa nám síce spájajú najmä teplé slnečné dni, ani príchod jesene však nemusí znamenať, že hrám a pohybu vonku je koniec. Jeseň nám dokonca ponúka hneď niekoľko výhod: nemusia nás obmedzovať horúčavy (hoci na zubaté jesenné slniečko si treba dať pozor aj tak a nezabúdať na krém s ochranným faktorom), niektorých hrám nahráva práve jesenné veterné počasie, a príroda mení svoje farby každým dňom, a tak sú aj prechádzky na známom mieste zakaždým iné. Hra a šport vonku deťom prospejú, aj keď teplota na teplomery trochu klesne – stačí ich vyzbrojiť teplejším oblečením a zábava môže pokračovať.
  Kolobežka Micro

Ktoré hry a aktivity sú ako stvorené na aktívnu jeseň?

1. Šarkany! Hoci púšťanie šarkanov sa dá praktizovať v každom ročnom období, jesenný vetrík je pri poriadnom lietaní šarkanov veľkým pomocníkom. Stačí vybehnúť na najbližší kopec a ani sa nenazdáme a náš drak, veselá farebná dúha či šarkan v podobe dravého vtáka si už vysoko poletuje. A poletovať za ním budú aj nadšené deti. Skrátka skvelá príležitosť aktívne sa vyblázniť. Jediným problémom ostáva vybrať toho pravého, keďže naša ponuka šarkanov je skutočne široká – nájdete ju TU.

2. Odrážadlá, kolobežky a bicykle. Kým nenastúpia prvé mrazy, stále máme ideálny čas na prechádzky s odrážadlom s našimi najmenšími alebo na spoločné bicyklovanie či kolobežkovanie. Chladnejšie jesenné počasie je navyše vhodné aj na dlhšie trasy, deti sa totiž neskôr unavia a netreba si dávať pozor prílišné horúčavy. Samozrejme, na dlhších trasách netreba ani na jeseň zabúdať na pitný režim a fľašu s vodou mať stále so sebou a takisto sa vybaviť ochrannou prilbou a chráničmi. Keďže sa stmieva čoraz skôr, podceňovať netreba ani správne osvetlenie. S kolobežkou Globber Primo Foldable Lights so svietiacimi kolieskami máte hneď o starosť menej – a deti o radosť naviac. 

3. Plopper. Poznáte plopperov? Zábavné zvieratká a postavičky, ktoré po stlačení „vypľujú“ loptičku sú skvelé na rodinné či kamarátske prestrelky, pri ktorých sa dosýtosti zabavíte. Hoci plopperov môžete používať aj vo vnútri, hra s nimi na záhrade či v parku, kedy nemusíte dávať pozor na to, aby ste niečo nerozbili, môže byť o to akčnejšia! Vyberiete si žraloka, surikatu, lamu či bláznivé strašidlo

4. Kochajte sa prírodou. Jeseň je ako stvorená na obdivovanie prírody a jej krásne sfarbené listy zaujmú aj deti, ktoré sa inak prírodnými krásami až tak nenadchýnajú. Vybehnite zbierať listy a nalepte si ich do herbára, vytvárajte si postavičky z gaštanov alebo si vytvorte z nájdených listov a kvetov originálne umelecké diela za pomoci sady na lisovanie

     Kreatívna sada na lisovanie kvetov Hape

5. Jesenné dobrodružstvá. Využite jeseň na to, aby  ste vyskúšali niečo nové. Či sa pôjdete vyšantiť do kopy opadaného lístia, vybehnete na kopec či vyhliadku a pomocou ďalekohľadu budete sledovať sťahujúce sa vtáčiky alebo jesenné hory v pozadí alebo si v lese podvečer nasadíte čelovky, garantujeme, že vaši malé dobrodruhovia budú nadšení! 

6. Sťažené loptové hry. Vietor nám uľahčí púšťanie šarkanov, ale sťaží napríklad hádzanie lopty. Využiť to však môžete vo váš prospech. Neoprénové disky a lopty, ktoré sú vhodnejšie skôr k vode, teraz na čas odložíme a vytiahnete pevnejšie lietajúce taniere, bumerangy či gumené lopty. Pri ich chytaní sa možno niekedy o trochu viac potrápime a zabeháme si, ale to predsa nikdy nie je na škodu, však? 

7. Výhody kolobežkovania. O benefitoch jazdy na kolobežke sme hovorili aj v rámci seriálu Pomáhame vzdelávať, ktorý nájdete TU. Dočítať sa v ňom môžete nielen to, ako dokáže jazda na kolobežke deťom pomôcť, ale aj tipy na to, ako vybrať tú správnu. 

Súvisiace produkty