29 Jun@Toyeto

Piqipi Quiet Book – svetová interaktívna knižka zo Slovenska, ktorá vás dostane

Piqipi Quiet Book – svetová interaktívna knižka zo Slovenska, ktorá vás dostane

Kto povedal, že na to, aby ste si vychutnali knihu, musíte vedieť čítať? Knihy patria do rúk už tým najmenším - komunikovať predsa môžu aj bez slov! Piqipi Quiet Book "tichá kniha" ukrýva množstvo zábavných interaktívnych hier, nad ktorými je skrývať nadšenie naozaj ťažké. Ak chcete vidieť, ako vyzerá tichá knižka dotiahnutá do dokonalosti, zoznámte sa s Piqipi Quiet Book – „svetovým“ slovenským produktom, ktorý sa v susednom Česku stal Hračkou roku 2017. Zaobstarajte ju svojej ratolesti a iste neskončíte len pri jednej.Textilné knižky, ktoré majú nápad

Piqipi Quiet Book patrí medzi interaktívne hračky, ktoré deti dokážu zaujať na prvý pohľad – a udržia si ich záujem, aj keď ich do ruky zoberú druhý, piaty či dvadsiaty raz. Nepotrebuje na to žiadne „špeciálne efekty“. Vystačí si s tvorivými nápadmi, ktoré majú okrem pestrého dizajnu aj „druhý plán“ - rozvíjať u detí kognitívne aj motorické schopnosti, stimulovať ich zmysly aj kreativitu. Možno vás prekvapí, že za touto nápaditou hračkou, ktorá má na konte aj prestížne medzinárodné ocenenie Reddot za dizajn, stojí mladý Slovák, len 22-ročný Dominik Rusňák so svojim tímom.

Hoci samotný koncept quiet book vznikol už omnoho skôr, podnikavý Smižančan sa ho pod značkou Piqipi rozhodol doviesť do dokonalosti. Vychádzajúc z princípov Montessori pedagogiky, knižky pozostávajú z množstva zábavných úloh, ktoré deti nie len pobavia, ale aj všeličomu priučia. Poskladajú si obrázky z malých textilných dielikov, pomôžu psíkovi zapnúť obojok a zaviazať šnúrky na topánočke. Nájdu v nich prstové divadielko, edukačné hodiny, interaktívne mestečko plné dopravných situácií , skladačky, prevliekačky a pripínačky plné farieb, čísel aj písmeniek. Kompaktná, skladná a ľahučká, Piqipi Quiet Book je dokonalá hračka do auta či na dovolenku, ale skvele tiež pripraví na prvé vzdelávacie aktivity v škôlke či škole.

Piqipi quiet book

Viac, než iba biznis


Ďalšou z ingrediencií, ktoré sa podieľajú na fenoméne menom Piqipi, je precízne ručné vyhotovenie z vysoko kvalitných materiálov. Každá z piatich variánt knižiek pozostáva z viac než stovky vyberateľných prvkov a až 200 dôsledne testovaných materiálov. Certifikát bezpečnosti a kvality si nechal slovenský výrobca vystaviť až vo Francúzsku, ktoré je prísnosťou bezpečnostných noriem povestné. Pre Piqipi Quiet Book sa tak otvorili dvere, prakticky, na všetky zahraničné trhy – aktuálne sa predávajú, napríklad, aj v USA, Francúzsku, Nemecku, Anglicku či Česku. Slovenský trh, paradoxne, začali dobíjať až nedávno – a chýbať, samozrejme, nemôžu ani v našej ponuke.


Už sme spomínali „druhý plán“, ktorý má nie len zábavný, ale aj edukačný obsah tichých knižiek Piqipi. Za celým projektom je však ešte aj „tretí plán“, ktorý dodáva podnikaniu Dominika Rusňáka ďalší ušľachtilý rozmer. Hoci sú interaktívne knižky pre deti z dielne Piqipi na trhu ešte len rok, už teraz putuje výťažok z ich predaja na pomoc deťom v chudobných oblastiach Afriky. Ďalšou sférou, v ktorej by sa značka chcela realizovať, je výroba hračiek pre hendikepované deti – momentálne už pracujú na prototype produktu pre zrakovo znevýhodnených žiakov z Levoče.  Originálnych, zmysluplných a užitočných nápadov však vraj v Piqipi majú ešte viac než dosť. A my sa ich už nevieme dočkať. :-) V našej ponuke nájdete všetky doteraz dostupné edície: Piqipi Quiet Book opička, šteniatko, chlapček, dievčatko a zajko.Súvisiace produkty

Pridať do zoznamu prianí
Piqipi interaktívna kniha Šteniatko

Piqipi interaktívna kniha Šteniatko

46,36 €

Pridať do zoznamu prianí
Piqipi interaktívna kniha Opička

Piqipi interaktívna kniha Opička

46,36 €

Pridať do zoznamu prianí
Piqipi interaktívna kniha Chlapček

Piqipi interaktívna kniha Chlapček

51,87 €

Pridať do zoznamu prianí
Piqipi interaktívna kniha Dievčatko

Piqipi interaktívna kniha Dievčatko

51,87 €

Pridať do zoznamu prianí
Piqipi interaktívna kniha Zajko

Piqipi interaktívna kniha Zajko

46,36 €