08 Oct@Toyeto

Príbeh Paola Reina. Ako sa rodia bábiky?

Príbeh Paola Reina. Ako sa rodia bábiky?

Sú hebučké, voňavé a prepracované do najmenších detailov. Bábiky Paola Reina očaria každého, kto má možnosť ich vidieť, ovoňať či chytiť do ruky - a vôbec nie iba deti! V čom spočíva ich tajomstvo? Ako sa rodia bábiky, ktoré sú na pohľad také dokonalé ako samotné deti?


Na začiatku…

… bola vízia vytvoriť hračky, ktoré budú vyvolávať emócie, prinášať radosť a budú mať schopnosť vyčariť magické momenty. V španielskom meste Onil v roku 1997 nadviazali na vyše dvestoročnú tradíciu výroby bábik a vznikla značka Paola Reina, ktorá dnes symbolizuje jedinečné bábiky oslavujúce individualitu každého jedného z nás.
Ako sa rodia?

Vyvolať emócie a čarovné pocity sa nepodarí každej hračke. To, že u každej z bábik Paola Reina to funguje, nie je žiadna náhoda. Všetky sú totiž vyrábané s nevídanou precíznosťou a láskou, čo sa na ich výzore a tom čo vyžarujú jednoducho musí odraziť. Všetky bábiky vznikajú ručnou prácou a od telíčka až po najmenšie detaily sú od počiatkov značky až dodnes vyrábané v závode v Onile.


Všetok materiál, ktorý sa na ich výrobu používa, má prvotriednu kvalitu. Telíčka bábik sú vyrábané z vinylu, ktorý neobsahuje žiadne ftaláty ani iné nebezpečné látky. Niektoré bábiky sú zas vyrobené z prírodnej poplínovej tkaniny, vďaka čomu sú také mäkučké, že sa jednoducho nedá odolať nutkaniu poriadne ich vyobjímať. Dokonalosť robia detaily, a tak ich výrobcovia dbajú na každú maličkosť - od precízne ušitých šiat, cez jemné vlásky, ktoré sa nezničia a nezauzlia ani česaním, až po drobné pehy na nose.


A ako bonus pre umocnenie ich dokonalosti a originality, každý z bábik vonia po prírodnej vanilke! Niet divu, že vďaka takejto precíznej výrobe si bábiky Paola Reina zamilovali ľudia po celom svete. 
A ako dospievajú?

To, že najlepšie veci sú overené časom, potvrdzuje aj sortiment bábik, ktoré pod hlavičkou Paola Reina nájdete. Napriek dvestoročnej overenej tradícii a viac než dvadsiatim rokom ich úspešnej výroby nespia na vavrínoch a svoje bábiky stále zdokonaľujú. Sledujú módne trendy, to však neznamená, že ich slepo nasledujú. Sortiment bábik, ktoré Paola Reina ponúka, sa pohybuje od bábätiek, až po dospelé slečny a nevyhýbajú sa ani moderným bábikám s farebnými vlasmi či extravagantnejším modelom, ako je bábika “bez úst” Gorjuss, ktorej dizajn navrhlo známe londýnske štúdio Santoro. 


Žijú (a odovzdávajú hodnoty) už celé roky 

Bábika ako hračka sprevádza deti už dlhé roky a dovolíme si tvrdiť, že nikdy neprestane. Hra s bábikami je totiž u detí mimoriadne dôležitá. Nejde len o prípravu na starostlivosť o vlastné deti, na to je v ranom detstve ešte priskoro. Vo veku 18 mesiacov sa však u detí začína obdobie, kedy vyhľadávajú symbolickú hru. Vďaka nej sa dokážu preniesť do iných svetov, stať sa niekým iným a takto sa učia kombinovať skutočné fakty s vymyslenými. Bábika v ich hrách niekoho alebo niečo reprezentuje, či sú samy súčasťou tohto výjavu alebo nie.


Hra s bábikami pomáha v rozvoji emocionálnych, sociálnych a kognitívnych schopností, rozvíja myslenie a predstavivosť. Zdokonaľuje tiež vyjadrovacie schopnosti dieťaťa - deti počas hry s bábikami rozprávajú, verbalizujú svoje myšlienky a učia sa komunikovať. Prostredníctvom hry premieňajú svoje odpozorované správanie zo sveta dospelých na vymyslené situácie a učia sa lepšie chápať svet a riešiť problémy. V mladšom veku tiež hra s bábikami pomáha zlepšovať jemnú i hrubú motoriku.
 


Bábiky Paola Reina majú okrem všetkého vyššie spomenutého ďalší zvláštny dar. Ich nevinný výraz hovorí sám za seba - ku každej z bábik Paola Reina sa sluší správať pekne, a tak deti prirodzene povzbudzujú k hodnotám zodpovednosti a spolupatričnosti s bezbrannými či odlišným. Každá Paola Reina má svoj jedinečný vzhľad, ktorý nie vždy zodpovedá všeobecnej predstave krásy. Nájdete tu bábiky rôznej farby pleti, s rôznou farbou a dĺžkou vlasov či s pehami. Bábiky-dievčatá tiež dopĺňa niekoľko chlapcov. Sú také pestré ako ich majiteľky a ako každý človek, ktorého poznajú - a predsa sú všetky rovnako krásne. 


Súvisiace produkty