30 Jul@Toyeto

Príbeh Mončiči. Nejde len o retro hračku nášho detstva

Príbeh Mončiči. Nejde len o retro hračku nášho detstva

Veľmi pravdepodobne ste ho v detstve mali aj vy. Rozkošného mončičáka s plastovou hlavičkou a mäkkým telíčkom. Kamaráta, ktorý vás sprevádzal pri všetkých vašich dobrodružstvách. Ako sa hovorí, tie najkvalitnejšie veci nikdy nevyjdú módy, a preto sa dnes s Mončiči môžu zahrať aj vaše deti. A sortiment týchto chlpatých kamošov im veru budete závidieť aj vy!Vedeli ste, že tieto rozkošné zvieratká majú svoj pôvod v krajine vychádzajúceho slnka a práve z japončiny pochádza aj ich názov? Preložiť by sa dal ako „môj maličký“, ale zároveň je prípona „chichi“ použitá veľmi účelne: toto internacionálne citoslovce totiž znázorňuje upokojovanie a chlácholenie malých detí, a presne takýto bol zámer výrobcu. Po rokoch – Monchhichi totiž vzniklo už v roku 1974! – môžeme zodpovedne skonštatovať, že tento zámer im určite vyšiel. Ba možno predčil aj pôvodné očakávania, keďže milovaná opička Mončiči deti čičíka už desiatky rokov. A vyzerá to, že ešte dlho bude! 


Mončiči, Kiki či Chicaboo?

Hračka Monchhichi totiž zaznamenala celosvetový úspech, z Japonska sa rozšírila do všetkých kútov sveta a jej popularita neklesá ani po niekoľkých dekádach. V každej krajine dostala hračka svoje vlastné meno, viac či menej sa líšiace od pôvodného japonského Monchhichi. Tak napríklad, vo Francúzsku ju deti poznajú pod menom Kiki, v Dánsku ako Bølle a vo Veľkej Británii ju zas nájdete pod názvom Chicaboo.

Na jej motíve tiež vzniklo aj niekoľko animovaných seriálov v japonských i francúzskych produkciách, kde príbehy postavičiek Monchhichi a ich kamarátov tešia deti po celom svete už dlhé roky. Ostatne, tak, ako aj samotné hračky, ktoré si aj po rokoch udržiavajú svoj pôvodný dizajn, ale zároveň sa stále posúvajú vpred.


Jedna hračka, mnoho podôb

A tak, ak ste vy ako dieťa bolo závislé na tom svojom jednom malom mončičákovi, dnes môžete mať rovno celú rodinku: Mončiči chlapčeka aj dievčatko, starých rodičov, ale aj roztomilé bábätko Bebiči. Zadovážiť si ich môžete vo viacerých veľkostiach – od klasického 20 centimetrového zvieratka až po Mončiči vo veľkosti 80 cm a rovnako si môžete vyberať aj ich oblečenie – od podbradníkov až po šatôčky či lienkovaný pršiplášť, ktoré sa dajú zakupovať aj osobitne. Snehová princezná, jazdec či námorník? V Monchhichi svete sa nájde oblečenie na každú príležitosť.O tom, že Monchhichi nie je len obyčajnou hračkou svedčí už jej vzhľad. Jeho tvorca, pán Yoshiharu Washino, chcel prebudiť v mládeži nehu k malým a bezbranným, čo sa mu vďaka roztomilým zvieratkám podarilo. Okrem empatie dokáže vďaka svojmu zaujímavému vzhľadu táto hračka prispievať i k rozvíjaniu detskej fantázie a kreativity. Napomáha tomu aj celý sortiment oblečenia vrátane takého, ktoré si môže dieťa dotvoriť a vyfarbiť podľa svojej ľubovôle. Obyčajne neobyčajná hračka Mončiči je skrátka legendou, ktorá poteší nielen nostalgického rodiča, ale aj všetky kreatívne deti.


Súvisiace produkty

Pridať do zoznamu prianí
Mončiči Dievča s podbradníkom 20cm

Mončiči Dievča s podbradníkom 20cm

20,81 €

Pridať do zoznamu prianí
Mončiči Chlapec s červeným podbradníkom 20cm

Mončiči Chlapec s červeným podbradníkom 20cm

18,91 €

Pridať do zoznamu prianí
Mončiči chlapec námorník 20cm

Mončiči chlapec námorník 20cm

21,76 €

Pridať do zoznamu prianí
Mončiči set s kočíkom 20cm

Mončiči set s kočíkom 20cm

37,91 €

Pridať do zoznamu prianí
Mončiči Chlapec s podbradníkom 45cm

Mončiči Chlapec s podbradníkom 45cm

56,91 €