12 Mar@Toyeto

Predstavujeme odrážadlá značiek Puky, Strider, Micro, Globber

Predstavujeme odrážadlá značiek Puky, Strider, Micro, Globber

Ak sa rozhodujete kúpiť kvalitné odrážadlo, oplatí sa poznať jednotlivé značky. Pomôže vám to lepšie sa rozhodnúť. Predstavíme si obľúbených výrobcov Puky, Micro, Strider, Globber a ďalších.

Cykloodrážadlá Strider - vieš chodiť, vieš jazdiť

Strider spustil revolúciu v tom, ako učiť už veľmi malé detičky jazdiť na dvoch kolesách. Strider - to nie sú len odrážadlá, je to celá komunita ľudí so spoločným zmýšľaním. Rodičia na celom svete ukázali, ako veľmi si obľúbili odrážadlá a filozofiu Strider, keď sa v roku 2015 predal milónty kus odrážadla Strider.

Spoločnosť organizuje priateľské preteky v jazde na odrážadlách pre 2 až 5 ročné deti z celého sveta. Na Slovensku môžu detičky otestovať svoje jazdecké zručnosti na prekážkovej dráhe pre odrážadlá, ktorá putuje po rôznych podujatiach. Stan Strider môžete vidieť napríklad aj na podujatí Detská tour Petra Sagana.

Odrážadlo Strider buduje u detí schopnosť rovnováhy na dvoch kolesách, koordinácie a sebadôvery.  Strider priniesol tiež svetovú inováciu  - lyže ako doplnok k odrážadlu, čo rozširuje možnosti zábavy aj v zime na snehu, ako aj hojdaciu základňu, ktorá umožňuje trénovať rovnováhu a koordináciu už 12 mesačným batoľatám.

Strider 12 Sport je špičkové detské odrážadlo, ideálne tréningové vozidlo pre budúcich cyklistov. Dizajn odrážadla Strider bol vytvorený za účelom, aby na ňom mohli začať jazdiť už 18 mesačné deti. Strider odrážadlá sú výsledkom viac ako 10-ročného vývoja, pozorovania, výroby, zlepšovania, testovania a dokonca aj pretekania a to všetko pod prísnym dohľadom detí a rodičov.
Odrážadlá StriderNemecká tradícia Puky


Nemecká značka s vyše 60-ročnou tradíciou. Puky je líder v oblasti bezpečnosti a posúva štandardy kvality stále vyššie. Vozidlá sú prísne testované a spĺňajú európske normy na certifikáty. Väčšina častí je výškovo nastaviteľných, preto Puky “rastie” s vašim dieťaťom. Vďaka vysokej kvalite a dlhodobej dostupnosti náhradných dielov môže odrážadlo využívať aj viac generácií a nestráca na hodnote.

Puky Wutsch je dlhodobo jedným z najobľúbenejších odrážadiel na trhu nie len u nás, ale aj v ďalších európskych krajinách. Nemecký výrobca je povestný precíznosťou vyhotovenia. O Puky sa hovorí ako o najkvalitnejších a najbezpečnejších detských vozítkach vôbec a vďaka odolnému práškovému laku vyzerá skvelo aj po dvoch či troch deťoch. Model Wutsch je mimoriadne stabilný, má štyri kolieska a ergonomické sedadlo. Je vhodný od 18 mesiacov a odporúča sa ako predpríprava na dvojkolesové cykloodrážadlo.

Dvojkolesové cykloodrážadlo Puky LR M Plus renomovanej nemeckej značky ponúka malým jazdcom dynamickú, ale bezpečnú jazdu na kvalitných penových pneumatikách. Je vhodné pre deti od 86 centimetrov – riadidlá aj sedadlo na ňom možno výškovo upraviť tak, ako potrebujete. Cykloodrážadlo poskytuje výdatný tréning rovnováhy a koordinácie pohybov. Nohy už nemusia byť stále v kontakte so zemou, je možné vyložiť ich na nástupovú dosku a užívať si tak voľnú jazdu. Tento obľúbený model okrem klasickej výbavy disponuje aj zvončekom, stojan a blatníkom.

Model Puky LR XL môže dieťa vyskúšať už v troch rokoch, vydrží však oveľa dlhšie, keďže sedadlo aj riadidlá je možné vyvyšovať až o 8 centimetrov. Hoci mnoho detí postupne odrážadlo začne vymieňať za bicykel, neraz deti odrážanie drží ešte aj do 5 či 6 rokov. Odrážadlo disponuje veľkými nafukovacími pneumatikami, ktoré si hravo poradia aj s náročnejším terénom, preto je ideálnou voľbou na výlety po poľných cestičkách či do prírody. Kolesá aj riadenie je uložené v guľôčkových ložiskách. LR XL má dômyslene tvarované sedadlo, protišmykové riadidlá, zvonček, stojan a aj brzdu.Odrážadlá PukyŠvajčiarska kvalita Micro


Odrážadlá a kolobežky vysoko kvalitnej švajčiarskej výroby sú pre “fajnšmekrov”. Základom u väčšiny z nich je, že riadidlá neovládajú odbáčanie klasickým spôsobom - slúžia ako podpora rúk pre stabilitu tela. Odbáčanie vľavo či vpravo funguje inovatívnym spôsobom klopenia celého tela. Naklopenie riadiacej tyče do strany otočí dve predné kolieska. Dieťa celým telom "reže zákruty" - trénuje si pohyb ako pri carvingovom lyžovaní. Odrážadlo 3v1 neskôr jednoducho zmeníte na kolobežku odmontovaním sedadla.


Trojkombinácia vozidiel Mini, Micro. Okrem samostatných vozidiel na trhu nájdete aj kombinované modely, ktoré v sebe spájajú viacero typov kolesových hračiek súčasne. Z jediného vozidla tak jednoduchými úpravami postupne „vykúzlite“ odrážadlo, trojkolku aj kolobežku. Ich cena je obvykle vyššia, pri kúpe každého z vozítiek samostatne by ste však zrejme minuli oveľa viac. Šetrí tiež miesto a umožní vám flexibilne reagovať na vývin dieťatka. Vďaka nosnosti a nastaviteľnej výške sedadla aj rukoväte ich dieťa využije od 1 až do 5 rokov.


Odrážadlá MicroInovatívne odrážadlá Globber


Značka Globber vznikla len pred štyrmi rokmi, no jej zakladatelia v segmente kolesových jazdných prostriedkov pôsobili už dlhé dve desaťročia. Globber sídli vo Francúzsku, dnes sa však už predáva v 65 krajinách po celom svete. Jednou z najväčších predností tejto značky je jej neúnavná práca na inováciách. V Globber veria, že nič nie je také dokonalé, aby to nemohlo byť ešte lepšie. Na konte tak majú už viacero vychytáviek, ktoré pôžitok z jazdy a univerzálne využitie kolobežiek ešte prehlbujú. S jedným zo svojich najodvážnejších modelov, skladacou kolobežkou 5-v-1 pre predškolákov, získali prestížne ocenenie Toy Award z Medzinárodného veľtrhu hračiek v Norimbergu 2016.

Globber 5v1 slúži v základnej podobe ako pasívne posúvadlo s nášľapmi a pomocnou tyčou. Demontážou nášľapov dieťa získava prvé skúsenosti s odrážaním vlastnými nôžkami. Odstránením držadla vznikne klasické odrážadlo, na ktorom si malí jazdci natrénujú základy práce s rovnováhou. Napokon sa premení na trojkolesovú kolobežku s nastaviteľnými riadidlami a zadnou brzdou, ktorá umožňuje dynamickú a zábavnú jazdu aj starším deťom. Model Lights má navyše aj efektné svetelné kolesá.Odrážadlá Globber

Oceneniami ovenčené drevené odrážadlo Hape


Drevené odrážadlo Scoot od Hape je vhodné pre úplných začiatočníkov už od 1 roka. Ide o skutočnú chuťovku – dizajn, ale aj jazdné vlastnosti tohto inovatívneho vozítka zdobia prestížne ceny Oppenheim Toy Portfolio Platinum Seal Award a Parents' Choice Recommended. Výhodou je, že toto odrážadlo s dieťatkom aspoň chvíľu rastie - výšku a vzdialenosť kolies je možné mierne upravovať.Odrážadlo Hape

Súvisiace produkty

Pridať do zoznamu prianí
Odrážadlo Strider 12 Sport oranžové

Odrážadlo Strider 12 Sport oranžové

115,00 €

Pridať do zoznamu prianí
Odrážadlo Puky LR M modré Futbal

Odrážadlo Puky LR M modré Futbal

79,99 €

Pridať do zoznamu prianí
Odrážadlo Puky LR 1L Br s brzdou kiwi N

Odrážadlo Puky LR 1L Br s brzdou kiwi N

92,21 €

Pridať do zoznamu prianí
Odrážadlo Puky LR 1L fialové

Odrážadlo Puky LR 1L fialové

77,39 €

Pridať do zoznamu prianí
Odrážadlo Puky LR M PLUS kiwi

Odrážadlo Puky LR M PLUS kiwi

76,49 €

Pridať do zoznamu prianí
Odrážadlo Strider 12 Sport modré

Odrážadlo Strider 12 Sport modré

115,00 €

Pridať do zoznamu prianí
Odrážadlo Strider 12 Sport červené

Odrážadlo Strider 12 Sport červené

115,00 €

Pridať do zoznamu prianí
Kolobežka Micro Mini2go Deluxe - modrá

Kolobežka Micro Mini2go Deluxe - modrá

117,50 €

Pridať do zoznamu prianí
Kolobežka Globber 4v1 Plus Lights ružová

Kolobežka Globber 4v1 Plus Lights ružová

99,90 €

Pridať do zoznamu prianí
Kolobežka Globber 5v1 Lights ružová

Kolobežka Globber 5v1 Lights ružová

109,00 €

Pridať do zoznamu prianí
Odrážadlo Puky LR 1L modré Futbal

Odrážadlo Puky LR 1L modré Futbal

95,99 €

Pridať do zoznamu prianí
Odrážadlo Puky LR 1L kiwi

Odrážadlo Puky LR 1L kiwi

85,99 €