02 Aug@Toyeto

Pieskovisko či pláž? Žiaden rozdiel!

Pieskovisko či pláž? Žiaden rozdiel!

Prezradíme vám tajomstvo: Deti nie sú také náročné, ako si zvykneme myslieť. Narozdiel od nás nevidia až taký rozdiel medzi dovolenkou na pláži pri mori či na sídliskovom kúpalisku. Pokiaľ majú dostatok možností na hry v piesku.


Aj vy ste ako dieťa túžili stavať z piesku veľké premyslené pevnosti, ktoré budú všetci obdivovať? Ruku na srdce, výsledok síce často nevyzeral tak, ako vaše vysnené predstavy, bola to však ohromná zábava, pri ktorej ste možno získali nových kamarátov a nenápadne sa učili pravidlám spolupráce (a často aj trpezlivosti). Presne k týmto hodnotám môžete vďaka hre s pieskom viesť aj vaše deti. Máte pocit, že ich nadšenie pre túto aktivitu akosi obišlo? Potom ste ešte len neobjavili tie správne pomôcky, vďaka ktorým bude stavba pieskových hradov ešte väčšou zábavou. Pripravte sa však na to, že im ich možno budete závidieť aj vy.


Vedierko a lopatka? To sme len na začiatku

Hra s pieskom je čarovná v tom, že len s použitím piesku, vody, niekoľkých pomôcok a vlastnej fantázie sa môžu deti pokúsiť postaviť si čokoľvek. So správnym náradím to však bude ešte jednoduchšie. Taká lopatka je základ – čím pevnejšia a odolnejšia, tým lepšie. Ale pri veľkých stavbách rovnako dobe poslúži aj nakladač piesku, ktorý uľahčí manipuláciu s krehkým pieskom a pomôže ho malým stavebníkom dostať presne tak, kam to zamýšľajú.

Hape hračky do piesku

Premeňte ruky na zvieracie laby s veľkými pazúrmi a hĺbenie jamy pôjde ešte rýchlejšie. Potrebujete stavbu trochu spevniť? Stačí zmiešať piesok a vodu v správnom pomere. A nemusí byť vôbec morská. A pre veľkých výmyselníkov je tu aj vŕtačka do piesku. A hlavne nezabudnúť všetko ohraničiť hradnými múrmi, ktoré postavíte rýchlejšie vďaka praktickým formičkám. Výbava, nad ktorou by pochvalne kýval hlavou nejeden skutočný “veľký” stavbár.


Zábavné pečenie

Hra v piesku precvičiť aj jemnú motoriku detí. Stačí vystriedať stavbu veľkých hradov hrou s drobnejšími formičkami. Naplniť, utľapkať, otočiť a dúfať v dokonalý výsledok. Ako pri pečení koláčikov – ktoré si vďaka prepracovaným formičkám môžu z piesku postaviť na pláži aj vaše ratolesti. Vyrobiť zmrzlinu je predsa také jednoduché: naplniť kornútok, vytvoriť kopček zmrzliny a voilá – skoro na nerozoznanie, však?


Hape hračky na pláž


Cesta okolo sveta

Zaujímavým spestrením detských hradov v piesku môžu byť aj formičky v tvare známych stavieb či divov sveta. Využite spoločnú stavbu egyptských pyramíd, Pantheónu, honosného Taj Mahal alebo mnohých ďalších na krátke predstavenie toho, kde sa tieto miesta nachádzajú a aký je ich príbeh. Aj obyčajná hra s formičkami sa tak môže stat prínosnou debatou, vďaka ktorej svojim malým zvedavcov odhalíte ďalšie tajomstvá sveta, a ktovie, možno ich tak dokonca privediete k hlbšiemu záujmu o dejiny či geografiu.

Hračky do piesku HapeV piesku aj aktívne

Hry v piesku tiež nemusia byť spojené iba so sedením na zadku. Vďaka fúrikom či nákladným autíčkam, ktoré prevezú všetky plážové poklady, dokážu deti pri hre striedať statické sústredenie sa s aktívnym pohybom po pláži či v okolí pieskoviska. Skúste tento pohyb spestriť aj zaujímavou pomôckou na tréning rovnováhy: mačacie labky budú na pláži zanechávať veselé otlačky v piesku i úsmev na tvárach našich ratolestí. Verte, že všetky deti si to ihneď zamilujú!


Hračky do piesku Hape


Hry v piesku skrátka ponúkajú nekonečno možností na zábavu a deti pri takejto hre dokážu stráviť celé hodiny a stratiť pojem o čase. Hodinky by ste preto v tomto prípade mali pozorne sledovať vy a pravidelne u vašich detí kontrolovať dodržiavanie pitného režimu, nosenie vhodnej prikrývky hlavy a pravidelnú aplikáciu opaľovacieho krému. A to nielen pri pobyte na pláži, ale aj na pieskovisku na sídlisku, hoci je práve pod mrakom či ukryté v tieni.

A najmä: pozor na to, aby vodu na pitie, ktorú si prinesú vo vlastnej fľaši napokon nepoužili na spevňovanie svojich pieskových hradov. :) 

Súvisiace produkty