17 May@Toyeto

Nápadité hračky pre zvedavé hlavičky - spoznajte značku HABA!

Nápadité hračky pre zvedavé hlavičky - spoznajte značku HABA!

Značka HABA už niekoľko desaťročí načúva potrebám svojich malých zákazníkov a neustále vyvíja nové hračky, ktoré podporujú detskú zvedavosť a podnecujú ich k hre.

HABA je nemecká firma, ktorá svojimi - prevažne drevenými hračkami – robí radosť deťom už od roku 1938. Keď jej zakladateľ, pán Habermaaß, začínal v Nemecku vyrábať precízne drevené hračky, iste nevedel, aké ťažké časy ho čakajú. Firmu HABA však nepoložila vojna ani recesia. Prežila aj svojho zakladateľa a dnes patrí k najuznávanejším výrobcom hračiek na svete. Ich filozofia už od vzniku ostáva prostá: deti sú tým najdôležitejším v našom živote. Okrem pozornosti a starostlivosti rodičov a ostatných rodinných príslušníkov preto potrebujú dobre koncipované hračky, vďaka ktorým môžu rozvíjať svoje zručnosti a imagináciu, ale predovšetkým hračky, ktoré ich zabavia. 

 

Inovatívne, precízne a zodpovedne

V súčasnosti firma HABA pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta a pomáha detskému rozvoju, pretože dodáva na trh „nápadité hračky pre zvedavé hlavičky“ s vysokou požiadavkou na detail, kvalitu a bezpečnosť. Každý rok tak do ich portfólia pribudne vyše 500 nových kvalitných hračiek. Mnohé sú ocenené cenami za výnimočný dizajn. 

HABA je prvou spoločnosťou vyrábajúcou hračky v Nemecku, ktorá sa začala venovať témam ekológie a spoločenskej zodpovednosti. Kľúčovými sú preprava na krátke vzdialenosti, moderné spôsob výroby, materiály pochádzajúce z obnoviteľných zdrojov priamo z Nemecka. Rovnako férovo sa snažia pristupovať k ľuďom – zamestnancom, obchodným partnerom i zákazníkom. Haba je totiž značkou, ktorá ostáva verná svojim počiatkom ako rodinná firma. V Nemecku nevznikajú len nápady, ale aj väčšina samotných hračiek – dodnes ich vyrábajú v nemeckom mestečku Bad Rodach. 

Portfólio hračiek HABA je naozaj široké: od hrkálok pre batoľatá a vnemové látkové hračky pre staršie deti, cez skladačky, magnetické hračky, textilná bábiky, hudobné nástroje a vedecké hračky až po spoločenské hry či hračky na vonku, ktoré spájajú malých aj veľkých. 

Hračky pre najmenších

Hračky pre najmenších využívajú veselé výrazné farby, ktoré stimulujú rozvíjajúci sa zrak novorodencov. Rovnako sú pre nich príťažlivé rôznorodé prvky, ktoré ponúkajú hračky na zavesenie – Aktivity centrum Autíčko alebo Gašparko, závesná hrkálka v podobe chrobáčika či vtáčikov. Pre potreby tých najmenších sú ako stvorené aj textilné kocky či deka s vodou a prechádzky v kočíku im spríjemnia textilné knižky, ktoré deťom predstavia zvieratká či pomôžu s prvými slovami. A nemôžu chýbať typické hračky pre novorodencov – hrkálky. Tie od HABA dostanete vo viacerých podobách, či už silikónové spojené s hryzadlom, drevené s robustnými guličkami alebo plyšové hojdacie hračky. 

HABA hračky pre najmenších 

Staršie deti sa zabavia pri skladaní balančných stohovacích hračiek, kde bude ich úlohou naskladať drevené sloníky či príšerky na seba podľa predlohy na obrázku; prevliekačky a navliekacie hry, ktoré precvičia ich jemnú motoriku; či obľúbené zatĺkačky. V postieľke i pri hrách budú deťom robiť radosť obľúbené textilné bábiky – zapáči sa vám viac červenovláska Liese, blondínka Mali alebo brunetka Coco?
 

Nestarnúce hračky

Guľôčkové dráhy sú hračkou, ktorá v rodine vydrží dlhé roky a zabaví rovnako mladšie i staršie deťúrence. Dráhy Kullerbü od HABA sú rozpoznateľné na prvý pohľad: masívne drevené guľôčkové dráhy, s množstvom rôznorodých prvkov, ktoré sa dajú navzájom kombinovať a vytvárať originálne variácie dráh. Guľôčku môžete spúšťať po klasickej dráhe alebo si vybrať dráhu s motívom požiarnickej dráhy či policajnej naháňačky. Apropo, guľôčka. Práve veľké pevné guľôčky sú pre dráhy Kullerbü typické. Môžete ich pravidelne obmieňať a vyberať si z veselých motívov guľôčok, posadiť guľôčku do kabrioletu či požiarnického auta alebo po dráhe spúšťať priamo autíčka. Niet divu, že deti sa od tejto hračky nevedia odtrhnúť! 

Guľôčková dráha HABA 

Rovnako populárnymi a nestarnúcimi hračkami z dielne HABA sú domčeky pre bábiky s príslušenstvom Little Friends. Otvorené domčeky poschodové domčeky si môžu deti naplniť nábytkom podľa vlastných predstáv a nasťahovať tam ľudských či zvieracích obyvateľov (pre ktorých možno zabezpečiť napr. aj stajňu) zo série Little Friends: postavičkypsíkakoníka či sliepku. A hra sa môže začať – a vieme, že tá s domčekom pre bábiky je jedinečná a spomienky na ňu v nás často ostávajú až do dospelosti. 

Spoločenské hry

Okrem hračiek pre jednotlivcov značka HABA pravidelne prináša na trh originálne spoločenské hry. Pre najmenších sú to hry zo série Moja prvá hra, ktoré deťom hravým spôsobom približujú bežné činnosti ako nakupovanie či upratovanie alebo ich učia farby či základné čísla.
 

Staršie deti si zas vďaka spoločenským hrám dokážu zábavným spôsobom precvičiť počítanie. Kráľ počítania deti naučí základným matematickým úkonom, pomáha rozvíjať logické myslenie a pamäť. V hre Tajný kód zas budú musieť ovládať násobilku, aby sa dostali k pokladu ako prví. Hry Kayanak a Luxantis deti nedostanú len svojim zaujímavým príbehom a spôsobom hry, ale aj nevšedným spracovaním. To isté možno povedať o kartovej hre Rhino Hero, ktorá však vyzerá inak ako to, čo vás pri slovnom spojení kartová hra napadne – z kariet totiž staviate vežu, na vrchol ktorej sa musí dostať figúrka nosorožca. 

spoločenská hra HABA 

Na svoje si však prídu aj staršie deti a dospeláci. Ich geografické vedomosti preverí hra Krajiny Európy, ktorá ich pomocou kvízových otázok otestuje o zaujímavostiach nášho kontinentu. Strategické hry Iguazú či Karuba si vyžadujú dobrú logiku a taktiky hráčov, aby však dosiahli výhru, budú musieť mať na svojej strane naklonenú aj šťastenu. Azda najtypickejšou a najobľúbenejšou hrou z dielne HABA je Ovocný sad, ktorú okrem klasickej verzii s veľkou hernou doskou a figúrkami v tvare ovocných plodov, dostanete i vo verzii MINI, ako kartovú hru či Moju prvú hru pre najmenších.
 

Na výlety do prírody

Ak spoločne s deťmi radi trávite čas v prírode, a ak sú vaše deti skutoční malí bádatelia, vašej pozornosti by nemal ujsť rad Terra Kids. Spoznáte ho podľa príznačnej zeleno-oranžovo-sivej farebnej kombinácie, ale aj podľa toho, že hračky už na prvý pohľad lákajú objavovať a skúmať. Ono to vlastne ani nie sú hračky v pravom zmysle. Vysávač na hmyz a dóza so zväčšovacím sklom na jeho pozorovanie, sieťka na lovenie rýb či kompas sú plne funkčné a deťom umožnia nazerať na krásy prírody pekne zblízka. 

 

HabA Terra kids hracky 

 

Súvisiace produkty