06 Mar@Toyeto

Moja prvá hra: Zoznámte so svetom spoločenských hier aj tých najmenších!

Moja prvá hra: Zoznámte so svetom spoločenských hier aj tých najmenších!

Vedeli ste, že so spoločenskými hrami môžu začať už deti od dvoch-troch rokov? Pokiaľ teda hovoríme o edícii Moja prvá hra od značky HABA. Pozrime sa preto na tieto hry zblízka!

Spoločenské hry sú obľúbené u detí najmä v predškolskom a mladšom školskom veku, zasvätiť do tajov spoločenských hier však možno aj mladšie deti. Ale pekne postupne, samozrejme. Aj preto značka HABA vytvára edíciu hier s príznačným názvom Moja prvá hra, ktoré sú priamo ušité pre potreby, záujmy a schopnosti najmladších detí.

Čo to znamená? Maličké deti, samozrejme, nie sú schopné pochopiť princípy náročnejších hier, ktoré si vyžadujú budovanie stratégie. Pri hrách z edície Moja prvá hra sa preto výrobcovia zameriavajú na rozvoj jemnej motoriky a jednoduché úkony – vhodiť dielik do správneho otvoru, priradiť dva predmety, ktoré k sebe patria či ukladať dieliky na seba. Veľkosti a tvary figúrok sú prispôsobené detskému úchopu a sú veľmi konkrétne – nepoužívajú sa klasické figúrky, ale dieliky v tvare zvierat či príslušného predmetu.

Pri takomto type hry sa deti zároveň učia základnému princípu spoločenských hier: ak je to hra pre viacerých hráčov, treba dodržiavať stanovené poradie, nemožno napríklad hádzať kockou viackrát po sebe. Hry zväčša nie sú veľmi kompetetívne, nehrá sa len na jedného víťaza, nie je tam výrazný pocit prehry. Mnoho hier z tejto série sa dá hrať viacerými spôsobmi, v závislosti od veku dieťaťa, rovnako ich deti nemusia hrať proti súperovi, ale možno ich hrať vo variante pre jedného hráča.

Moja prvá hra Zviera na zviera

Moja prvá hra sa sústredí na témy, ktoré sú deťom v tomto období blízke, ktoré poznajú, napríklad upratovanie, typy potravín, druhy zvierat, ale napríklad aj učenie sa na nočník.

Vyberáme 4 hry zo séria Moja prvá hra

Moja prvá hra Na nočníku

Kooperatívna hra s kockami sa snaží deťom hravou formou vysvetliť používanie nočníka, ktoré vedie k ich samostatnosti. Funguje na princípe "učenia sa hrou". Že ako sa dá takáto činnosť vysvetliť prostredníctvom hry? Jednoducho, za pomoci veselých obrázkov a vkladacích dielikov, ktoré deti vkladajú a zachytávajú do "nočníka". Ako si už mnoho rodičov všimlo, pre deti to dokáže byť naozaj fascinujúca téma! Hra je vhodná pre jedného až štyroch hráčov od 2 rokov.

Nájdete ju TU.

Moja prvá hra Na nočníku

Moja prvá hra Hryz, hryz

V hre Hryz, hryz budú mať deti za úlohu hľadať vhodnú potravu pre zvieratká na kartičkách. Funguje na princípe skladačky / priraďovačky, pričom deti sa pri hre naučia aj niečo nové o zvieratkách. Dieliky so zvieracou potravou môžu využiť aj pri iných hrách. Hra je vhodná pre jedného až piatich hráčov od 2 rokov.

Nájdete ju TU.

Moja prvá hra Hryz, hryz

Moja prvá hra Objavujme hmatom

Hra Objavujme hmatom deťom prinesie tematiku farmy a jej zvierat, ktoré sa deti učia rozoznávať hmatom, ale hra funguje aj ako vkladačka. Celkovo sa dá hrať v 4 rôznych variantoch. Hra je vhodná pre jedného až troch hráčov od 2 rokov.

Nájdete ju TU.

Moja prvá hra Objavujme hmatom

Moja prvá hra Zviera na zviera

Aj v hre Zviera na zviera sa deti stretnú s milými figúrkami v tvare zvierat z farmy, tentokrát bude ale podstatou hry stohovanie, teda ukladanie jedného zvieratka na druhé, v zmysle jednoduchých pravidiel. Hra je pre deti zábavná a podporuje aj ich šikovnosť a koordináciu oko-ruka. Je vhodná pre jedného až štyroch hráčov od 2 rokov.

Nájdete ju TU.

Moja prvá hra Zviera na zviera

 

Súvisiace produkty