10 May@Toyeto

Maľovanie je relax i zábava. Týchto 7 pomôcok ozvláštni detské kresbičky

Maľovanie je relax i zábava. Týchto 7 pomôcok ozvláštni detské kresbičky

Máte doma malého umelca, ktorý s nadšením kreslí a tvorí originálne diela? Tak to mu určite radosť urobia nevšedné pomôcky na maľovanie, ktoré dodajú jeho kresbám metalický či pastelový nádych alebo mu umožnia ľahko tvoriť hrubšie i tenšie línie... Vybrali sme pre vás sedem zaujímavých súprav, ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Detskej kresbe venujeme zvýšenú pozornosť najmä v prvých rokoch života dieťatka, kedy s nadšením sledujeme ich prvé pokusy a míľniky v kresbe a tešíme sa, ako naše deti pekne napredujú. (Prečítajte si v samostatnom článku viac O VÝVOJI DETSKEJ KRESBY.) Pokiaľ sa však deti s nadšením nezaujímajú o kreslenie aj po nástupe do školy, mnoho rodičov prestáva svoje deti motivovať ku kresleniu vo voľnom čase a nechávajú to len na školské hodiny výtvarnej výchovy. A to môže byť škoda, kreslenie totiž deťom môže priniesť množstvo benefitov. (Prečítať si o nich môžete aj v samostatnom článku O TOM, PREČO AJ STARŠIE DETI PODPOROVAŤ V KRESLENÍ.)

Či už máte doma drobca, ktorí s nadšením kreslí a maľuje, hrá sa s farbami a technikami, alebo naopak takého, ktorého chcete do kresby trochu postrčiť, vybrali sme pre vás 7 zaujímavých pomôcok, ktoré dokážu detské kresby ozvláštniť, deti pritiahnuť k maľovaniu a nechať ich okúsiť nové techniky.

Kreslenie, detská kresba

7 zaujímavých súprav na maľovanie, ktoré by mali deti vyskúšať

FAREBNÉ AKVARELOVÉ CERUZKY

Súprava ergonomicky tvarovaných farebných ceruziek od značky Giotto zaujme svojimi pestrými farbami. Ceruzky na prvý pohľad vyzerajú ako klasické, po namaľovaní obrázku však po nich stačí prejsť vlhkým štetcom a docielite efekt zaujímavého rozpitia farieb. Dostanete v 12-kusovom aj 24-kusovom balení.

OBOJSTRANNÉ FIXKY

Každý malý umelec vie, že pri maľovaní fixkami sa hodia občas tenšie, občas hrubšie čiary. Vedia to aj výrobcovia v Tiger Tribe, ktoré deťom prinášajú obojstranné fixky, ktorým určite nájdu využitie vo svojich kresbičkách. Kúpite ich TU.

Obojstranné fixky Tiger Tribe

METALICKÉ FARBIČKY

Trblietavým obrázkom nepovie nie žiadne dieťa. Svoje kresbičky si nemusia ozvláštňovať len nalepovaním glitrov, metalické farbičky v šistich výrazných farbách sa o to hravo postarajú. Ich zloženie zaručuje hladký pohyb farbičky po papieri, pigment farieb je intenzívnejší a výraznejší ako pri klasických voskovkách a navyše s krásnym trblietavým efektom. Po hotovom obrázku je možné prejsť aj mokrým štetcom, čo spôsobí, že sa farba prirodzene rozpije a vytvorí tak efekt akvarelových farieb. Nájdete ich TU.

Metalické farbičky Tiger Tribe

PASTELOVÉ FIXKY

Šestica fixiek v nežných pastelových odtieňoch poteší deti, ktorých obrázkom dokáže vdýchnuť originálne farby, no využitie im žiaci istotne nájdu aj pri štúdiu. (A celkom určite urobia radosť aj v mnohých dospeláckych kanceláriách.) Fixky sú takisto obojstranné, takže na kreslenie možno využiť tenšie i hrubšie línie. Nájdete TU.

FIXKY NA OKNÁ

Skvelé kriedové fixky, ktoré môžete použiť na okná, či tmavý papier, zrkadlá a všetky lakované a hladké povrchy, ktoré sa dajú jednoducho utrieť suchou utierkou. Balenie obsahuje 5 fixiek vo výrazných farbách, ktoré sú ako stvorené na veselé obrázky skrášľujúce detské izbičky. Kúpite TU.

FARBY NA TVÁR

Sada ceruziek na tvár je vyrobená z netoxických prísad a vysoko kvalitných pigmentov, takže deti môžete bez problémov nechať vyšantiť sa a premeniť si svoje tváričky na tie zvieracie. Farbu z tela môžete odstrániť neutrálnym mydlom a teplou vodou. Dostanete ich v dvoch verziách, v základných farbách Klasik alebo trblietavých odtieňoch Glamour.

KORKOVÉ VOSKOVKY

Originálne voskovky v tvare žaluďov sú navrhnuté na trénovanie správneho úchopu drobných predmetov v detských rukách, vďaka čomu sú vhodné aj pre mladšie deti. Tie staršie však ich variabilitu a zaujímavý tvar využijú napríklad aj na precízne vyfarbovanie väčších plôch. Kúpite TU

Korkové voskovky Elou

 

Súvisiace produkty