04 Jan@Toyeto

Magnety ukryté v drevených kockách, to je mágia v podaní značky Tegu!

Magnety ukryté v drevených kockách, to je mágia v podaní značky Tegu!

To, prečo žnú drevené magnetické kocky od Tegu taký úspech u malých aj veľkých, je jasné každému, kto ich vezme do ruky. Vy ich ešte nepoznáte? Je čas to napraviť!  

Príbeh značky Tegu začali písať bratia Chris a Will Haughneyovci, keď po prvý raz navštívili Tegucialpu, hlavné mesto Hondurasu. Miesto ich očarilo natoľko, že sa hneď začali zamýšľať nad tým, ako by bolo možné chudobnej krajine ekonomicky pomôcť. Hypotetická otázka ich priviedla k nápadu vyrábať priamo v Hondurase drevené hračky, pričom by využili lokálne suroviny a poskytli domácim poctivo zaplatenú prácu. Ďalšou dôležitou hodnotou bola a stále je ekológia, ktorá ovplyvnila každú časť vyrobného procesu - od ťažby dreva, cez jeho spracovanie až po balenie a následný transport. 

TEN klik

Nemenej dôležitou časťou príbehu bolo aj vymyslieť konkrétny produkt, ktorý bude značka vyrábať. Chris a Will sa nespoľahli len na prvotné nadšenie z nápadu s drevenými magnetickými stavebnicami, ale tento nápad ďalej rozvíjali a konzultovali aj s radom odborníkov. Jedným z nich bol aj John Handy, ktorý stojí za viacerými úspešnými hračkami od spoločnosti Mattel. Po tom, čo mu svoj nápad predstavili, skonštatoval to, čo neskôr potvrdili tisícky spokojných zákazníkov: táto drevená hračka má v sebe naozaj niečo, čo pritiahne ľudí ako magnet. A nielen v doslovnom význame. Handy im vysvetlil, že úspech jednotlivých hračiek spočíva v niečom, čo sa nedá dobre pomenovať – buď to skrátka okamžite „klikne“ alebo si to len veľmi ťažko získa detské srdcia.

... počuli ste už zvuk, ktorý vydajú dve kocky Tegu, keď sa pomocou magnetickej sily spoja? Povedali by sme, že to je presne TO kliknutie.

Tegu kocky

Filozofia Tegu

Niekde tam, vo vnútri každej drevenej kocky z dielne Tegu sa skrýva magnet, ale nielen to. Podľa samotnej značky Tegu v sebe každý dielik ukrýva potenciál, ktorý v deťoch dokáže uvoľniť kreativitu i dobro, vďaka čomu zanechávajú svet lepším. Každá jedna kocka symbolizuje investovaný čas pri výrobe i samotnej hre.

Zakladatelia značky Tegu veria, že v každom dieťati sa ukrýva potenciál budovať, tvoriť a vymýšľať a stavebnice Tegu im na to poskytujú skvelý materiál. Pri ich skladaní deti nepotrebujú návody ani elektronické súčiastky, jediné, čo budú naozaj potrebovať je ich fantázia, ktorú si cibria prostredníctvom hry.

Magnetické stavebnice pre každého

Stavebnice Tegu sú vhodné pre deti (a pokojne aj dospelých!) v každom veku. Ich čaro totiž spočíva práve v tom, že v každom veku dokážu deťom poskytnúť iný druh zábavy a zároveň im pomôžu rozvíjať niečo iné. Tegu to vysvetľuje prostredníctvom tejto prehľadnej tabuľky.

Stavebnica Tegu tabuľka

Ostáva už teda len zvoliť si ten svoj variant. Dostanete ich totiž v šiestich rôznych farebných verziách v harmonicky ladiacich farbách a tiež vo viacerých veľkostiach – od najmenšieho vreckového balenia, ktoré oceníte napríklad na cestách s deťmi, cez klasické 24-dielne až po ten najväčší box so 130 dielikmi. Okrem základných setov máte na výber aj špecializované stavebnice, pomocou ktorých môžete poskladať napríklad lietadlo, raketu či robota. Všetky stavebnice sa dajú navzájom kombinovať.

V Tegu však nezabudli ani na tých najmenších, a tak u nás nájdete aj odolné hračky vhodné do tých najmenších ručičiek. Potešte svojich drobcov napríklad veselým autíčkom, minimalistickou drevenou hrkálkou či sadou na stohovanie.

Magnetická stavebnica Tegu

 

Súvisiace produkty