27 Nov@Toyeto

Kreatívne sety - chutné, voňavé a tvorivé darčeky pre staršie deti

Kreatívne sety - chutné, voňavé a tvorivé darčeky pre staršie deti

Hľadáte darček pre školákov, ktorí sa už s klasickými hračkami nehrajú, no siahnuť len po technológiách tiež nie je cesta? Kreatívne sety na výrobu vlastných sladkostí, kozmetiky či robotov sú to pravé, čo ich logiku a kreativitu precvičí omnoho viac! 


Vybrať správny darček pre školákov je ešte náročnejšie ako pre menšie deti. Najmä v prípade, že im chcete venovať niečo, čo im pomôže v rozvoji, zaujme ich to aj niečo naučí. Skrátka hračka, ktorú však staršie deti nebudú považovať za hračku (tie sú predsa pre malých!), ale za zábavu a vy sa budete môcť tešiť, ako im to pomáha rozvíjať tvorivý potenciál. Našim tipom sú originálne kreatívne sety, pomocou ktorých sa deti budú môcť naučiť zhotoviť vlastné pochutiny, ale aj vyrobiť si šperky, kozmetiku či dokonca sliz. Z našej bohatej ponuky si tiež môžete vybrať sety na ručné práce, ale aj súpravy, s pomocou ktorých si deti dokážu skonštruovať robotické hračky či vozidlá. Čo odporúčame?


Experimenty v kuchyni 


Veďte deti (rovnako ako dievčatá, tak aj chlapcov) k vareniu už od malička a dáte im do života veľký bonus. Pre tých, ktorých spoločná príprava jednoduchších jedál nadchla, tu máme sety, ktoré im ponúknu niečo zložitejšie, čo si dokážu pripraviť aj samy. S vaším nenápadným dozorom nablízku. U detí je mimoriadne obľúbená napríklad príprava čokoládových dobrôt. Hoci vieme, že s čokoládou by sme to u detí nemali preháňať, pri vlastnoručne vyrobených bonbónoch môžeme urobiť výnimku. Takisto v prípade marshmallow či cukríkov, ktoré si deti môže tiež jednoducho zhotoviť samy. V baleniach nájdu všetko potrebné, od ingrediencií až po formičky, paličky na výrobu čokoládových lízaniek a podobne. Čokoládky potom stačí pekne zabaliť a pekný darček od detí, napríklad pre starých rodičov, je na svete. 

Výroba vlastných čokoládových bonbónov pre deti

Voňavá kozmetika z vlastnej dielne 


Rovnako originálnym darčekom, z ktorého môžu deti neskôr zhotovovať vlastné darčeky pre blízkych, sú súpravy na výrobu kozmetiky. Na prvé počutie to možno znie zložito, no v každom sete nájdu deti podrobný návod a všetko, čo pre zhotovenie kozmetických výtvorov budú potrebovať. Deti tak ľahko zhotovia obľúbené farebné šumivé bomby do kúpeľa, ale aj wellness sadu s penami či soľou do kúpeľa. Sada na výrobu voňavých mydielok ponúka možnosť vytvoriť mydlá s rôznymi tvarmi či farbami a čerstvou novinkou je aj možnosť pripraviť si husté telové mlieka a emulzie.

Set na výrobu vlastných parfumov osloví najmä dievčatá, ktoré ich môžu nosiť v priložených cestovných baleniach s rozprašovačom, a to naozaj kdekoľvek. Pri miešaní voňaviek majú na výber exotické vône Orientu alebo nežnú vôňu kvetov. Iná originálna sada zas dievčatá naučí vytvárať si vlastné rúže a balzamy na pery.


V prípade žiadneho z týchto setov nejde len o hračku, ale svoje vlastnoručne vyrobené produkty môžu samy bez obáv používať. Všetky kozmetické výrobky sú úplne bezpečné, ingrediencie pochádzajú najmä z prírodných látok a navyše prešli prísnymi testovacími procesmi, vďaka čomu nehrozí, že by ich príprava či používanie mohli pre deti predstavovať akékoľvek riziko. 

Set na prípravu sprchových gélov, peny a sole do kúpeľa

Ozdobte sa vlastnými šperkmi 


Výroba vlastných náramkov, náhrdelníkov a iných ozdôb je u detí obľúbená už od nepamäti. Parádiť sa predsa chceme všetci, nie? Sady na výrobu rôznych šperkov majú tú výhodu, že v ich balení nájdete všetko potrebné a zostrojený náramok či prsteň môžu deti začať hneď nosiť či darovať. 


Šperky si môžu vyrobiť napríklad z bavlniek v kombinácii s korálikmi, trblietavé šperky s flitrami a ďalšími ozdobami, ale aj netradičnejšie s pierkami či nažehľovacími plastovými pixelmi. Nie je to zábavka len pre dievčatá, taký set na výrobu shamballa náramkov dostanete aj v chlapčenskej verzii. Obľúbené náramky priateľstva môžu takisto vyrobiť a podarovať svojim kamarátom rovnako dievčatá ako chlapci. 


Originálnou sadou na výrobu náramkov či príveskov sú aj súpravy so zmršťovacou fóliou. Pozoruhodný je najmä spôsob ich zhotovovania. Deti si totiž obrázok na zmršťovacej fólii najskôr vyfarbia podľa svojich predstáv a následne ich dajú zapiecť do rúry. Po vytiahnutí z rúry a vychladnutí ho navlečú na retiazku a jedinečný prívesok je na svete.


Set na výrobu náramku shamballa pre chlapcov 


Staré zvyky v novom šate


O význame ručných prác pre rozvoj detí sme už niekoľkokrát hovorili (tipy na hračky zamerané na podporu zručností nájdete TU). Klasické ručné práce sa nám spájajú najmä s minulosťou a deťom sa nemusia zdať až také príťažlivé. Našťastie, kreatívne sety im tieto tradičné remeslá predvedú v novom svetle - v balení nájdu všetko, čo potrebujú, vrátane podrobných návodov, ako pri štrikovaní, tkaní či šití postupovať. 


Deti tak vďaka setu na štrikovanie môžu ľahko zhotoviť vlastné šály či pletené vrecúška, pomocou tkania si môžu vytvoriť originálne náramky so zakomponovanými korálikmi, detský šijací stroj im zas umožní vytvárať svoje vlastné modely - spočiatku možno šatičky pre bábiky a neskôr pokojne aj jednoduchšie kúsky oblečenia pre seba. Jedno je však isté, keď sa im podarí vytvoriť si niečo, čo budú samy nosiť a čím sa môžu pochváliť, ich chuť a trpezlivosť vytvárať niečo ďalšie len tak rýchlo nezmizne. 


 Set na výrobu prvých pletenín


Originálne pokusy (nielen) pre chlapcov


Šperky, kozmetika či ručné práce ako štrikovanie si síce nájdu skôr dievčenské publikum (hoci, samozrejme, vyskúšať si to môžu aj šikovní a zvedaví chlapci), v našom sortimente však nájdete i hračky-vyrábačky, ktoré potešia primárne chlapcov. 


Medzi nich patrí napríklad výroba vlastného slizu s rôznymi farbami a konzistenciou (dokonca s možnosťou pridať trblietky a vytvoriť si tak “tekuté zlato”), no úplne jednoducho si podľa návodu môžu vyrobiť aj vlastné skákacie loptičky! Stačí dostatočné množstvo tvrdnúceho elastického prášku v rôznych farbách a vlastné skákajúce guľôčky sú na svete. Z výťažkov solí a špeciálnych práškov si môžu nechať doma vyrásť vlastné “magické” kryštály a množstvo zábavy určite prinesie aj výroba mydlových bublín. Ich životnosť síce nie je taká ako pri iných vlastnoručne zhotovených vecičkách, no aj niekoľko sekúnd úprimnej radosti z fyzikálneho pokusu v praxi stojí za to!

 Set na výrobu vlastného slizu


Výtvory malých konštruktérov


Hoci pri predošlých kreatívnych setoch bolo vyrábanie výrobkov zamerané skôr na tradičné ručné práce a remeslá, deti môžete prekvapiť aj technologickými konštrukčnými hračkami, ktoré si samy zhotovia. Takýmto spôsobom môže vzniknúť aj robotický jašter, ktorého si hravo dokážu skonštruovať a naprogramovať už školáci. Správne zostavený prehistorický tvor sa dá nastaviť do dvoch módov - ako domáce zvieratko, ktoré bude svojho majiteľa nasledovať všade, kam sa pohne; alebo ako zviera, ktoré sa pohybuje voľne v priestore, dokáže rozoznávať prekážky a na ich základe mení smer svojho pohybu.


Rovnako jednoducho si deti môžu zostrojiť aj vozidlá na solárnu či vodnú energiu, ktoré naozaj fungujú a pri správnom poskladaní dokážu prekonať vzdialenosť niekoľko desiatok metrov. Rovnakou lahôdkou bude výroba hydraulickej robotickej ruky, ktorá dokáže zdvíhať a prenášať predmety do hmotnosti 50 g. Jediný háčik je v tom, že si ju malí konštruktéri budú musieť sami poskladať zo 120 dielikov. Ale to nie je nič, čo by šikovné detičky nezvládli!  

Set na výrobu robotického jaštera 


TOYE Tip:

Ak hľadáte kreatívne či vedecké sety, siahnite po značkách Sentosphére či Buki, ktoré sú v tejto oblasti skutočnými odborníkmi. 


Značku Sentosphére založila francúzska parfumérka Véronique Debroise, ktorá precestovala svet, aby pochopila rozdielne prístupy k zmyslovým pôžitkom. Zistila, že západná spoločnosť senzuálne vnímanie stále viac potláča – a pripravuje sa tým o pôžitky aj cenné skúsenosti. Založila preto značku Sentosphére a začala vyrábať kreatívne sety, pri hre s ktorými deti zapoja všetkých svojich päť zmyslov. Sety zamerané na senzuálne vnímanie z dielne Sentosphére si preto nepomýlite s ničím iným. 


Príbeh značky Buki sa začal písať v roku 1992 vo francúzskom Le Mans, kedy sa jej zakladatelia rozhodli vytvárať vzdelávacie hračky, ktoré zaujmú všetky deti – aj tie najmenšie, aj tie, ktoré vzdelávanie v škole až tak nebaví. Misia bola úspešná a dnes patrí BUKI k lídrom vo vzdelávacích hračkách nielen na domácom francúzskom trhu, ale úspešne oslovili a očarili aj deti z celého sveta. Niet divu, keďže na otestovanie a schválenie všetkých experimentov, receptov a aktivít, ktoré pod hlavičkou Buki ponúkajú, oslovili tých najpovolanejším: samotné deti. Ich produkty nie sú žiadne „rýchlokvasky“ – cesta od prvotného nápadu po konečný produkt trvá aj celý rok a musí prejsť dôkladným schválením detí i odborníkov v danej oblasti.