06 Oct@Toyeto

Kedy začať premýšľať nad vianočnými darčekmi? Väčšina z vás ich nakupuje v predstihu a postupne

Kedy začať premýšľať nad vianočnými darčekmi? Väčšina z vás ich nakupuje v predstihu a postupne

Skúsenosti z našich predajní, ale aj vaše reakcie hovoria jasne: väčšina z vás si nákup vianočných darčekov vôbec nenecháva na poslednú chvíľu, práve naopak, Vianoce často začínate riešiť už v septembri či októbri. Kedy je s tým vhodné začať a ako si nakupovanie darčekov správne rozvrhnúť?

 

Na našom Instagrame sme sa vás nedávno pýtali niekoľko otázok o tom, ako u vás prebieha nákup vianočných darčekov a čo pri jeho realizácii preferujete vy sami. Z ankety vyplynulo, že až 81 % z vás začína vianočné darčeky nakupovať v predstihu a 80 % ich nenakupuje nárazovo, ale pekne postupne. Tento ťah je veľmi rozumný – nielenže si pri nákupoch na poslednú chvíľu nebudete lámať hlavu nad tým, čo zobrať, až to vyústi do kúpy totálnych zbytočností, ale môžete pritom aj ušetriť. Plánované nakupovanie vám dá čas vytvoriť si vianočný rozpočet a svoj budget si natiahnuť na dlhšie obdobie, vďaka čomu na vás v decembri nebudú čakať príliš vysoké výdavky.  

 

Čo kúpiť? Máte čas na rozmyslenie

Naša anketa takisto ukázala, že až 31 % z vás je pri nakupovaní nerozhodných a rado si nechá poradiť. Zháňanie darčekov v predstihu vám týmto opäť nahráva do karát: ponuky predajní či e-shopov si môžete prezerať bez zbytočného náhlenia a nutnosti nakupovať, predajcovia budú mať viac času na to, aby vám predstavili všetky novinky a poradili vám čo najvhodnejší darček. Pri nakupovaní v TOYETO vám naše predajkyne a predajcovia hračky navyše nielen predstavia, ale porozprávajú vám aj o ich benefitoch.

Plánovanie darčekov v predstihu vám navyše dáva možnosť zamyslieť sa nad tým, koľko darčekov detí chcú a koľko a čo naozaj potrebujú. Pokojne si spíšte plán, ktorého sa budete pri nákupoch pridržiavať a postupne vyškrtávať, čo už máte kúpené. Takýmto spôsobom sa vám podarí ušetriť a zároveň nenakúpiť zbytočnosti „len do počtu“, ktoré po Vianociach zapadnú prachom. A možno pritom narazíte na produkty za mimoriadne priaznivé ceny.

 

Nakupovanie na e-shopoch populárnejšie ako kedykoľvek predtým

Jednou z vecí, ktoré nás tohtoročná pandémia naučila, je aj častejšie nakupovanie prostredníctvom e-shopov. Aj 67 % respondentov v našej instagramovej ankete priznalo, že väčšinu darčekov plánujú nakupovať cez internet. A hoci vianočné darčeky si online môžete pohodlne nakúpiť aj v polovici decembra, pri nakupovaní v predstihu sa nemusíte obávať, či dorazia načas. Bez zbytočného zhonu si môžete popozerať celú ponuku a o veciach, ktoré vás zaujmú si pokojne naštudovať viac, porovnávať alebo sa len tak rozhliadať a sledovať ponuky. V TOYETO môžete napríklad sledovať naše sociálne siete, blog či sa prihlásiť na odber newslettera a o akciových ponukách, ale aj o zaujímavostiach z nášho sortimentu sa budete môcť dozvedať priebežne. 

 

Príliš skoro? Nie pre milovníkov Vianoc

Prečo sa nad vianočnými darčekmi zamýšľame už v októbri? Až 61 % ľudí v našej ankete priznalo, že tipy na vianočné darčeky, reklamy či vianočná výzdoba týždne pred Vianocami im neprekážajú, ale naopak, vítajú to – keďže tak ako my, aj väčšina z vás (91 %) Vianoce skrátka miluje.

A my vám prezradíme, že aj tento rok sme si pre vás prichystali niečo špeciálne, o čom vás budeme informovať už čoskoro. :) 

 

 

 

Súvisiace produkty