30 Sep@Toyeto

Jeseň je v plnom prúde. Ktoré hračky a aktivity ju deťom spríjemnia?

Jeseň je v plnom prúde. Ktoré hračky a aktivity ju deťom spríjemnia?

Niektorí jeseň a pestré farby, ktorými odrazu zafarbí listy na stromoch i pod nimi milujú, iných skracujúce sa dni a prípadná čľapkanica ubíja. Či už patríte k jednej alebo druhej skupinke, nenechajte sa odradiť ani postupným ochladzovaním či horším počasím. Jeseň praje hrám, a to aj tým vonku. Čím deťom spestriť jesenné zábavky? Máme pre vás hneď niekoľko skvelých tipov!

1. Šarkany. Jeseň a šarkany patria k sebe. Fúkajúci vetrík predsa možno využiť aj vo svoj prospech, stačí iba vybehnúť na najbližší kopec. Veselý motýľ či drak sa vďaka svojej praktickej veľkosti zmestia aj do vrecka, a potom už len stačí počkať na to, kedy zafúka vetrík a veselá naháňačka po oblohe môže začať! Mimochodom, hoci sa púšťanie šarkanov najčastejšie spája s jeseňou, v prípade priaznivého vetríka ich možno prevetrať v každom ročnom období. 

2. Odrážadlo. Kým neprídu prvé mrazy, stále je ideálny čas vybrať sa so svojím drobcom na prechádzky na odrážadle. Chladnejšie jesenné počasie je možno oproti letu na dlhšie trasy ešte vhodnejšie. Deti sa totiž neskôr unavia a netreba si dávať pozor prílišné horúčavy. Vybaviť sa nezabudnite ani ochrannou prilbou či chráničmi. 

3. Sada na lisovanie. Jeseň je ako stvorená na obdivovanie prírody a jej krásne sfarbené listy zaujmú aj deti, ktoré sa inak prírodnými krásami až tak nenadchýnajú. Vybehnite zbierať listy a nalepte si ich do herbára, vytvárajte si postavičky z gaštanov alebo si vytvorte z nájdených listov a kvetov originálne umelecké diela za pomoci sady na lisovanie

Sada na lisovanie

4. Lopty. Jednoduché loptové hry pre najmenších nesmú chýbať ani na jeseň. Vyberte pre svojho drobca loptu s jemu najmilším motívom - či už to bude pretekárske auto, zvieratká z džungle alebo mapa sveta - a vybehnite hádzať si ju, kotúľať či kopať. 

Lopta Crocodille Creek

5. Lietajúci tanier. Staršie deti možno okrem lopty zaujme hra s lietajúcim tanierom. Tento obľúbený od značky Sunflex dokonca aj svieti! 

6. Kočík pre bábiky. Tak, ako sa na prechádzku so svojimi drobčekmi tešíte vy, rodičia, radi to zopakujú aj vaše dietky - s tými svojimi, bábikami, najlepšie v krásnom kočíku. Okrem vzhľadu kočíka vsaďte aj na praktickosť, pri horšom jesennom počasí padne pevnejšia konštrukcia vhod. Odporúčame napríklad modely od značky Götz pre jednu bábiku, ale aj pre dvojičky od De Cuevas Toys. 

Kočík pre bábiky Gotz

7. Veterný rukáv. Vo vetre poletujúci veselý veterný rukáv vo farbách dúhy síce nie je klasickou outdoorovou aktivitou pre deti, ak si ho však vhodne umiestnite na balkón či okno, spestrí každý, aj ponurejší jesenný deň!

8. Fľaša na vodu. Fľaša na vodu síce, samozrejme, nie je nijakou hračkou hračkou, ponúkame ju však ako pripomienku toho, že ani na jeseň, kedy sa už teploty nešplhajú k tridsiatke a ani dvadsiatke, netreba zabúdať na pitný režim. S veselými a praktickými fľašami na vodu to bude o niečo jednoduchšie. 
Equa fľaša pre deti

Súvisiace produkty