18 Sep@Toyeto

Je lak na nechty bezpečný aj pre detské nechtíky?

Je lak na nechty bezpečný aj pre detské nechtíky?

Poznáte to. Môžete im tisíckrát povedať, že na to ešte majú čas - keď však deti vidia svoje mamičky parádiť sa, chcú to všetko vyskúšať aj samy. Je lakovanie nechtov niečo, čo im môžete s pokojným svedomím dovoliť? 


Žobronia aj vaše deti o to, aby ste im dovolili nalakovať si nechty, no stále neviete, či je to vôbec správne? Ak máte pocit, že laky, ktoré používate vy nie sú určené pre detské nechty, máte pravdu. Väčšina bežných lakov totiž obsahuje trojicu škodlivín - formaldehyd, toluén a ftaláty, čo môže byť pre deti naozaj nebezpečné. O to viac v prípade, že si ešte stále neodvykli od cmúľania palčeka alebo prechádzajú fázou obhrýzania si nechtov. Pre dospelácke laky na nechty však existuje aj skvelá alternatíva, vhodná pre najmenších. 


Bezpečné laky

Ešte ste nepočuli o detských lakoch na nechty? Potom vám s nadšením predstavujeme značku Snails alebo aj “Safe Nails”, teda bezpečné nechty. Okrem sviežich dievčenských farieb a roztomilého balenia pútajú tieto laky pozornosť aj tým, že sú absolútne bezpečné a jednoducho vodou zmývateľné, takže úplne vhodné aj pre malé dámy. Všetky sú vyrobené na báze vody a neobsahujú žiadne toxíny a chemikálie, na čom si značka dáva naozaj záležať. Okrem samotných bezpečných lakov sa tak môžete spoľahnúť na to, že aj fľaštička či obaly sú vyrobené udržateľným a zodpovedným spôsobom. 
 

Detské laky na nechty Snails


Je to zábava!

Hoci sa budú deti z pekných nechtíkov vytešovať, je vám jasné, že pri svojich hrách sú príliš zaneprázdnené na to, aby riešili, či sa im lak neolúpal alebo nepoškodil. To však ani nemusia. Laky Snails sú totiž navrhnuté tak, že sa dajú z nechtov jednoducho zmyť pomocou teplej vody a nebude na to treba ani nijaké odlakovače. Ich farbu tak môžu jednoducho meniť pokojne každý deň a nechať tak na prstoch vyniknúť svoju detskú kreativitu. Tú môžu vyjadriť aj vďaka roztomilým nálepkám na nechty. Laky i nálepky sú navrhnuté tak, že si ich jednoducho dokážu aplikovať aj deti.
 

Je to ale vhodné?

Okej, hovoríte si, laky sú síce pre deti bezpečné, no stále si kladiete otázku, či na lakovanie si nechtov nie je v takom veku ešte priskoro? Iste, na túto otázku neexistuje žiadna tabuľková odpoveď a rovnako vám neporadíme, aký vek je na lakovanie si nechtov vhodný. Napriek tomu, že laky Snails sú na prírodnej báze a nijako deťom neublížia, ak si vaše dieťa cmúľa palček, je vhodné s týmto skrášľovaním ešte počkať. Alebo čo tak použiť lakovanie si nechtov ako motiváciu a odmenu za skoncovanie s týmto zlozvykom?
 

Laky na nechty pre deti Snails

Činnosť ako lakovanie nechtov dokáže u detí podporiť ich kreativitu a estetické cítenie, rovnako aj rozvoj jemnej motoriky. Oboznámte sa s pravidlami vašej škôlky či školy aj v tejto oblasti (v niektorých majú deti vyslovene zakázané lakovať si nechty) a rešpektujte ich, no inak sa toho nijak obávať nemusíte. Určite tým deťom detstvo neukradnete a ani nalakované nechty ich nijako negatívne do budúcnosti nepoznačia. Práve naopak, napodobňovanie každodenných dospeláckych činností je pre detstvo príznačné a prirodzené. A vy si tak aj pri spoločnom lakovaní nechtov môžete vytvoriť vlastný rituál, ktorý váš vzťah dokáže ešte upevniť. Veď keď si spoločne lakujete nechty, to ste už vlastne dospeláčky, nie? :) 

Súvisiace produkty