12 Sep@Toyeto

Hračky od Hape = hračky, ktoré vydržia celé generácie

Hračky od Hape = hračky, ktoré vydržia celé generácie

O hračky dnes naozaj nie je núdza - ako v obchodoch, tak v samotných detských izbách. Nové nahrádzame ešte novšími, nakupujeme a nakupujeme - veď obchody stále ponúkajú niečo nové a čo najmodernejšie. To však nie je filozofia značky Hape, ktorá sa rozhodla vyrábať hračky, ktoré sú trvalo udržateľné a vydržia tak celé generácie. 


Tieto hodnoty značku sprevádzajú už od jej vzniku v roku 1986. Jej zakladateľ, Peter Handstein, pri svojej práci obchodníka pre spoločnosť predávajúcu hračky pochopil, akú dôležitú úlohu má hra pre vývoj detí. Uvedomil si však aj to, že okrem samotných hračiek treba klásť dôraz aj na pozadie ich vzniku. Rozhodol sa preto vyrábať hračky tak, aby mohli vydržať celé generácie, pričom sa riadia mottom „Budúcnosť patrí našim deťom a u nich aj začína – je našou povinnosťou zanechať im ju s nekonečnými možnosťami namiesto neriešiteľných problémov.“ Vedia totiž, že len samotné hračky šťastnú budúcnosť deťom nezaručia. Pre spokojnú budúcnosť detí je ekológia a trvalá udržateľnosť jedinou správnou odpoveďou. 

Drevené hračky Hape

Ekológia je aspektom, na ktorý sa v Hape dbá pri všetkých fázach výroby: od procesu návrhu, cez výrobu a dodávanie až k baleniu. Gro produktov značky tvoria drevené hračky z udržateľných materiálov, hračky z plastu sú tiež vyrobené šetrným spôsobom s ohľadom na to, aby boli využiteľné naozaj dlhodobo. Mimochodom, vedeli ste, že čo sa týka hračiek z dreva, Hape sa zaraďuje k svetovej špičke nielen čo sa týka kvality, ale aj kvantity? Aby aj k tomuto pristupovali zodpovedne, vo veľkej miere využívajú drevo z bambusu, ktorý je najrýchlejšie rastúcim stromom a je tak veľmi rýchlo a ľahko obnoviteľný. Zodpovedne tiež ponímajú balenie a dodávanie hračiek. Balia ich totiž do recyklovaných a recyklovateľných materiálov a ich transport prebieha predovšetkým najekologickejším spôsobom - lodnou prepravou. Všetky použité materiály sú certifikované a stopercentne bezpečné - deťom chcú predsa ponúkať len to najlepšie. 


Odhliadnuc od ekologického aspektu, aké sú teda Hape hračky? Rôznorodé - ale všetky kreatívne. Sú určené pre všetkých bez rozdielu veku, pohlavia či kultúry. Hračky majú nielen dlhú životnosť, ale sú koncipované tak, že deti dokážu aj dlho zabaviť. Hape ponúka široký sortiment produktov, z ktorých si vyberie každý: vnemové hračky pre tých najmenších, hudobné hračky, stavebnice, hračky na podporu zručností u detí, spoločenské hry, labyrinty, vláčikové a guľôčkové dráhy, hračky do vody či do piesku a mnoho mnoho ďalšieho. Spoznáte ich podľa charakteristického obalu v bielo-červenej farebnej kombinácii, ale aj precízneho prevedenia a originality, ktorú hra s nimi ponúka. 

Drevené hračky

Súvisiace produkty