27 Jan@Toyeto

Hračky minulosti pre deti súčasnosti, to je tajomstvo francúzskej značky Moulin Roty

Hračky minulosti pre deti súčasnosti, to je tajomstvo francúzskej značky Moulin Roty

Hračky inšpirované minulosťou pretvorené do modernej podoby s francúzskym šmrncom – to je rukopis obľúbenej značky Moulin Roty, ktorú teraz môžete spoznať opäť o kúsok viac.

Príbeh značky Moulin Roty sa začal písať v roku 1972 v rovnomennej francúzskej dedinke, kde si skupina nadšencov kúpila a prerobili starý mlyn a svojpomocne tam založila firmu vyrábajúcu remeselnícke výrobky rôzneho charakteru – svietidlá, šperky, dekoračné predmety... Dva výrobky však smerovanie celej firmy zmenili. Bolo to drevené autíčko a mäkká handrová bábika, ktoré ľudí zaujali svojou originalitou a ich tvorcov nasmerovali na dráhu výroby hračiek a doplnkov práve pre deti. A nie hocijakých, ale takých, ktoré dnes spoznáte už na prvý pohľad: svojim vzhľadom pripomínajú práve hračky z minulosti, s ktorými sme sa  kedysi hrali aj my, rodičia, či naši starí rodičia.

História značky bola bohatá na úspechy, ale aj smolu – ktorú azda najviac ilustruje obrovský požiar z roku 1988, ktorý zničil celú dielňu a zobral so sebou všetko: stroje, záznamy, náčrty modelov i zásoby. Zakladateľov značky však ani táto nemilá skutočnosť neodradila, ale dodala im druhý dych: firmu presťahovali do 15 km vzdialeného mestečka Nort sur Erdre, kde chytili druhý dych. A jeho výsledok môžete vidieť aj v podobe hračiek, ktoré Moulin Roty dodnes predáva s veľkým úspechom.

Plyšové hračky Moulin Roty

Výroba hračiek s príbehom

Tak ako samotná značka, aj každá hračka z dielne Moulin Roty, prichádza s vlastným príbehom. Príkladom je niekoľko špecifických kolekcií plyšových zvieratiek, ktoré zožali úspech po celom svete. Napríklad kolekcia škaredých-pekných hračiek The Jolis pas Beaux, ktoré sa zrodili v roku 2008 čisto zo zvyškových materiálov, si vďaka svojmu neobyčajnému vzhľadu získala srdcia rodičom a detí a dodnes patrí k tomu najobľúbenejšiemu z ich ponuky.

Moulin Roty navrhuje a vyrába hračky, ktoré rozžiaria detské očká a prirastú k ich srdcu, s nádejou, že sa v rodine môžu posúvať a dediť celé generácie.  Samozrejmosťou je výber tých najkvalitnejších materiálov, či už ide o drevo alebo textílie.

Hračky od Moulin Roty

Pri pohľade na hračky z portfólia Moulin Roty sa nedá nevšimnúť ich retro nádych. Veľkú časť hračiek značky tvoria plyšové a látkové hračky určené pre mladšie i staršie detičky. Pre tých najmladších sú tu mojkáčikovia s telíčkom z jemného mušelínu – tento ľahký materiál je vhodný aj pre najmenšie bábätká, ktorým poskytne komfort a pohodu aj pri zaspávaní či krátkom odlúčení od mamičky.

Hojdací koník, hojdacia ovečka

Svojich – o niečo starších majiteľov – si však nájdu aj hebké plyšové hračky, či už v podobe veselých farebných zvieratiek alebo elegantných parížskych slečnách-bábikách. Ikonami v bodkovaných šatách patria napríklad myška Nini či húska Jeanne. Mnohé plyšové hračky prichádzajú hneď v niekoľkých variantoch – od mojkáčikov, cez plyšové hrkálky, menšie či väčšie plyšové hračky alebo maňušky, tak, aby ulahodili každému dieťatku.

Moulin Roty, to však nie sú len plyšové hračky, ale aj precízne vyrobené hračky z dreva (ale aj iných materiálov), ktoré opäť nazaprú svoju francúzsku eleganciu a návrat k hračkárskym počiatkom. Drevený lekársky set, retro hojdací koník (alebo hojdacia ovečka!) či snehová guľa zaujme dnešné deti, ale vráti do detstva aj ich rodičov. V pastelových farbách typických pre značku prichádzajú aj hudobné nástroje ako tamburína, flauta či gitara, ale aj obrázkové lopty pre najmenších. A do pozornosti dávame aj obľúbené baterky a ich náplne, s ktorými si môžete na stenu premietať a tvoriť krátke príbehy – či už z džungle alebo rozprávkovej krajiny.

Súvisiace produkty