31 Aug@Toyeto

Hračky a hry, ktorú pomôžu školákom i predškolákom zlepšiť si pamäť

Hračky a hry, ktorú pomôžu školákom i predškolákom zlepšiť si pamäť

Už dávno vieme, že správne zvolené hračky pomôžu deťom rozvíjať si ich zručnosti  a podnecovať kreativitu. Dá sa však trénovať aj pamäť? Určite áno – a nehovoríme len o zapamätaní si obrázkov či slov.

Určite ste sa už aj vy stretli so zhodnotením, že niekto má dobrú pamäť – a niekto zas naopak. Pamäťové možnosti a kapacita sú v určitej miere vrodené, no na zdokonaľovaní si pamäte sa dá aj pracovať. A je to aj dosť dôležité, jednak u detí, ale aj u starších ľudí – určite ste už počuli, že hranie spoločenských hier, lúštenie krížoviek či iné logické hry dokážu predchádzať vzniku Alzheimerovej choroby.

V tomto článku sa však budeme venovať deťom a tomu, čo pomôže zlepšiť pamäť im. Mimochodom, dobrá pamäť a jej potreba sa nám často spája so školou a mechanickým zapamätávaním si učiva – čo už asi vieme, že nie je tá najlepšia forma učenia sa. Avšak „dobrá pamäť“ pomôže deťom zautomatizovať mnoho činností, dokážu vďaka nej rýchlejšie vyhodnocovať informácie a zlepšuje sa ich celková mentálna zrelosť. Zároveň aktivity na tréning pamäte dokážu výrazne zlepšiť proces učenia aj v tom, že deti si vedia spájať nové poznatky so starými a prehlbovať si tak vedomosti.

O spôsoboch, akými sa deti učia a využívajú pri tom rôzne druhy pamäti si môžete prečítať aj v SAMOSTATNOM ČLÁNKU. Dnes sme si pre vás pripravili tipy na hračky a hry, ktoré deťom pomôžu svoju pamäť trénovať a cibriť. A nielen ako klasické pexesá či spoločenské hry (ktoré však tiež milujeme), ktoré deťom pomôžu s vizuálnou pamäťou, ale i hračky, s ktorými si deti preveria, ako si pamätajú chute alebo niektoré pohyby súvisiace s jemnou motorikou.    

Pexeso Dinosaury

Pexeso s krásnymi ilustráciami poteší všetkých malých milovníkov dinosaurov. Spoznajú vaše deti všetkých 12 párov týchto prehistorických tvorov? Originálne pexesá od značky Mudpuppy nájdete okrem dinosaurov vo viacerých hravých dizajnoch.

Nájdete TU.

Pexeso Dinosaury

Loto Hra chutí

Kto si dokáže najlepšie zapamätať a rozoznať známejšie i exotické chute? Netradičná spoločenská hra z dielne značky Sentosphére preverí vaše chuťové poháriky. Vhodná pre deti od 7 rokov.

Nájdete TU.

Loto Hra chutí

Moja prvá hra Objavujme hmatom

Séria Moja prvá spoločenská hra od značky HABA deti učí základom spoločenských hier, pričom využíva najmä situácie z bežného života. V tejto sa deti pomocou hmatu budú učiť rozoznávať rôzne druhy materiálov i zvieratká žijúce na farme. Hra je prispôsobená deťom od 2 rokov.

Nájdete TU.

Objavujme hmatom

Hra v plechovke Mini pexeso

Pamäť si deti precvičia aj pomocou mini pexesa s jednoduchými kreslenými obrázkami. Pexeso je balené v praktickej plechovej krabičke, vďaka čomu je ideálne aj na cesty.

Nájdete TU.

 Mini pexeso

Puzzle Ľudské telo

Drevené puzzle deťom hravým spôsobom vysvetlí, ako to vyzerá vnútri nášho tela. Ich úlohou bude v správnom poradí usporiadať kostru, vnútorné orgány a svaly, krvný obeh a kožu dievčatka. Hračka je vhodná pre deti od 4 rokov a nájdete ju vo verzii „Chlapček“ alebo „Dievčatko“.

Puzzle Telo dievčatko

 

Súvisiace produkty