28 Aug@Toyeto

Experimentálne hračky od značky Buki deťom ponúknu iný spôsob nazerania na svet

Experimentálne hračky od značky Buki deťom ponúknu iný spôsob nazerania na svet

Francúzska značka BUKI je svetová jednotka v tvorbe vedeckých a experimentálnych hier pre deti. Ich zmyslom je vzdelávať deti čo najzábavnejším a najvynaliezavejším spôsobom. V ich portfóliu preto nájdete množstvo originálnych hračiek, ktoré sú navrhnuté tak, aby zodpovedali detským potrebám a záujmom. Niet sa čo diviť, veď pri ich tvorbe a schvaľovaní asistovali aj samotné deti!

 

Príbeh značky Buki sa začal písať v roku 1992 vo francúzskom Le Mans, kedy sa jej zakladatelia rozhodli vytvárať vzdelávacie hračky, ktoré zaujmú všetky deti – aj tie najmenšie, aj tie, ktoré vzdelávanie v škole až tak nebaví. Misia bola úspešná a dnes patrí Buki k lídrom vo vzdelávacích hračkách nielen na domácom francúzskom trhu, ale úspešne oslovili a očarili aj deti z celého sveta. 

Niet divu, keďže na otestovanie a schválenie všetkých experimentov, receptov a aktivít, ktoré pod hlavičkou Buki ponúkajú, oslovili tých najpovolanejším: samotné deti. Predtým, ako sa ich hračky dostanú na pulty predajní si ich skúšajú samotné deti a hodnotia, či ich konkrétny set zaujal, čo sa im na ňom nepáči, čo nie je dostatočne vysvetlené. Ich produkty tak nie sú žiadne „rýchlokvasky“ – cesta od prvotného nápadu po konečný produkt trvá aj celý rok a musí prejsť dôkladným schválením detských, ale i vedeckých odborníkov v danej oblasti. Jednou zo základných priorít je zabezpečenie bezpečia detí, preto každá z hračiek podlieha prísnym bezpečnostným štandardom. Netreba sa preto strachovať, že by si deti pri jednotlivých experimentoch mohli ublížiť. 

Pri každej z hier deti zábavným vzdelávacím procesom sprevádza dvojica postavičiek Leo a Lea. Predstavujú im jednotlivé hračky a spôsoby, ako s nimi experimentovať. Či už ide o vedecké hračky, ktoré ich uvedú do sveta fyziky a chémie, hračky na pozorovanie živej prírody či súpravy na kreatívnu tvorbu, deti v nich nájdu spôsob, ako prejaviť svoju jedinečnosť, rozvíjať schopnosti a naučiť sa nazerať na svet z inej perspektívy. 

Pokusy s chemickou sadou Buki

Pestrá ponuka pre malých objaviteľov

V ponuke hračiek od značky Buki si to svoje nájdu deti v rôznom veku. Pre tie mladšie je špeciálne navrhnutá séria Junior. Spoznáte ju podľa typickej zeleno-oranžovej farebnej kombinácie, no najmä vďaka tvarom, ktoré sú prispôsobené mladším deťom. Hračky pre juniorov ako ďalekohľad, teleskop či mikroskop majú zaguľatené hrany a narábanie s nimi je prispôsobené na úchop menšej rúčky. To, že sú venované menším však ešte neznamená, že hra s nimi nie je veľkým zážitkom, práve naopak!

Predškolákov a mladších školákom potešia hračky na pozorovanie prírody naozaj zblízka. Na prechádzkach sa im bude hodiť travelskop či nástroj na chytanie drobného hmyzu, ktorý potom môžu pozorovať v zbernej nádobke pomocou zväčšovacieho skla. Svet mravcov im zas umožní sledovať neúnavnú prácu mravčekov pri hĺbení si svojich cestičiek v priehľadnom viváriu naplnenom vyživovacou hmotou. 

Vďaka Buki môžu byť deti kýmkoľvek 

Azda najtypickejšími hračkami od Buki sú vedecké sety, ktoré zvedavé deti uvedú do sveta fyziky či chémie, ukážu im, čo všetko sa dá pozorovať pod mikroskopom alebo im pomôžu zhotoviť mydlové bubliny. Obľúbeným osviežením detských hier je aj súprava Magická chémia, ktorá z nich razom urobí hotových čarodejníkov! Všetky sety sú navrhnuté tak, aby pri pokusoch deti nepotrebovali pomoc, sú doplnené prehľadnými obrázkovými návodmi a balenia obsahujú všetko, čo bude malý vedec či vedkyňa k svojim pokusom potrebovať.
 Guľôčková dráha Space Odyssey Buki

Buki však nevychováva len malých vedcov, ale aj konštruktérov či mechanikov. Svedčí o tom obrovský detský záujem o hračky, ktoré si musia samy zhotoviť a naprogramovať. Objaviť  tu môžete vozidlá na solárny, vzdušný či vodný pohon, hydraulického robota ale napríklad aj tarantulu na diaľkové ovládanie. No a stavitelia sa prejavia aj pri skladaní guľôčkovej dráhy.

Kolekcia Be Teens sa prihovára najmä tínedžerom, ktorým ponúka niekoľko spôsobov kreatívneho vyžitia. Vyrobiť si vďaka nim môžu rôzne druhy šperkov, skúšať si tvorbu účesov vo vlasovom salóne alebo sa naučiť štrikovať. Na efektné zapisovanie poznámok je tu vyškrabávací notes alebo tablet na kreslenie. 

 

 

Súvisiace produkty