11 Sep@Toyeto

Značka Kipod vám ukáže, ako vyzerajú drevené hračky s nápadom

Značka Kipod vám ukáže, ako vyzerajú drevené hračky s nápadom

Izraelská značka Kipod si pri návrhoch svojich hračiek dáva záležať na tom, aby hra s nimi pre deti predstavovala hodnotne strávený čas. Pozrite sa, ako to vyzerá v praxi! 

Príbeh značky Kipod sa začal písať v predstavách jednej z jej zakladateliek, Alex Khaykin, už v časoch, kedy bola malé dievčatko. Už vtedy milovala vymýšľanie nových hier pre seba a svojich kamarátov. V každej voľnej chvíli sa nechala unášať na krídlach fantázie, vymýšľala rozprávkové svety a s nimi spojené hry a aktivity. Táto záľuba u nej neutíchla, ani keď vyrastala a stala sa tínedžerkou. Práve naopak, vášnivo pokračovala vo vytváraní nových a nápaditých hier, venovala sa spoločenským aktivitám a práci s deťmi, usporiadavala skvelé herné workshopy a tvorivé dielne pre deti. Odtiaľ bol už len krôčik k tomu, aby si uvedomila, že svojimi výtvormi môže urobiť radosť ľuďom a deťom po celom svete... A presne takto sa zrodila značka Kipod: s láskou a vášňou.

Hra Zábavné príšerky od značky Kipod.Obsahom setu je niekoľko drevených častí v rôznych veľkostiach, ktoré máte za úlohu spájať a kombinovať a v závere ich dotvárať nápaditými nálepkami.

Kvalitne strávený čas

Čo je najdôležitejšie pri každej hračke? Kvalitný čas, ktorý hra s nimi prinesie. To tvrdia tvorcovia značky Kipod, ktorých hračky sú navrhnuté tak, aby čo najviac podporovali rozvoj detskej kreativity. Kreativita totiž podľa nich nie je vrodenou vlastnosťou, ako sa mnohí domnievajú. Kreativita je získanou schopnosťou, ktorej sa môžeme učiť už od detstva -  a výber vhodných hračiek môže v tomto procese zohrať významnú úlohu. Hračky Kipod sú vyrobené z kvalitného dreva a jednotlivé hry pomáhajú rozvíjať kognitívne a motorické schopnosti detí a zároveň ich fantáziu. V ponuke hračiek od značky Kipod si to svoje nájdu mladšie i staršie deti. 

To, čo značka Kipod myslí pod pojmom "kvalitne strávený čas pri hre" spoznáte, keď sa zadívate na ich hračky. Okrem dreveného základu všetky z nich spája fakt, že v ich balení nenájdete hračku, s ktorou sa dieťa môže hneď začať hrať. Najprv si ju bude musieť poskladať a vyfarbiť podľa vlastnej fantázie. A potom sa môže začať hra - ktorá tiež nebude jednotvárna, ale zapojí fantáziu a predstavivosť dieťaťa. Deti si tak môžu animovať a prehrať vlastný film či poskladať veselé “matriošky”. 

Sticar autíčka si vyfarbíte podľa vlastnej fantázie a potom im navrhnete aj pretekársku trať


Hračky pre malé aj väčšie deti

V ponuke hračiek od značky Kipod nájdete hračky, ktoré urobia radosť všetkým deťom

Pre tie menšie je tu napríklad zábavná balančná hra s cirkusantmi. Ta-Da Cirkus tvoria drevení akrobati a zvieratká, ktorých môžete ukladať na seba… až kým nespadnú. Hra trénuje jemnú motoriku, predstavivosť a priestorové myslenie u detí a v praxi im vysvetľuje, ako funguje stabilita. Drevené postavičky sú určené pre deti od troch rokov, no ruku na srdce - kopec zábavy si pri snahe postaviť čo najvyššiu a najkrkolomnejšiu pozíciu užijú aj rodičia. 

Štvorročné deti sa zas môžu vyšantiť so Sticar autíčkami. Drevené autíčka nájdete v balení so špeciálnymi umývateľnými washi páskami, pomocou ktorých si môžu deti navrhnúť nielen vlastný dizajn autíčok, ale vytvoriť im aj pretekársku dráhu. 

Kipod tiež prináša sety postavičiek, ktorých vzhľad si môžu deti poskladať a nakombinovať samy. My3Yoshka predstavuje spojenie dvoch legendárnych hračiek - funguje na princípe kultovej ruskej matriošky s tvárou Pána Krumplihlavu. Základnú postavičku si môžete dotvoriť kombináciou rôznych tvarov očí, úst a pokrývok hlavy. Postavičky dostanete aj v zvieracom prevedení, kedy si z nich môžete poskladať kohútika, opičku či zajka. Vytváranie jedinečných postavičiek prináša aj sada Zábavné príšerky, s pomocou ktorých si môžete vyskladať rôzne druhy reálnych či vymyslených zvieratiek a ich vzhľad dotiahnuť samolepkami.

Balenie My3Yoshka skrýva tri postavičky rôznych veľkostí.
 

Pripomína vám názov Woody Gami origami? Nie je to náhoda. Hračka totiž predstavuje kombináciu skladačiek z papiera s drevenými časťami. Výsledkom sú milé postavičky zvieratiek, ktoré vám vykúzlia úsmev na tvári. A navrhnúť si môžete aj dreveného medvedíka Bare Wood. Deti môžu jednotlivé časti poskladať a vyfarbiť podľa vlastných predstáv - či to bude elegantný macko v čierno-bielom obleku alebo z neho vyčarujú pestrofarebného tvora je už na nich. Macko má navyše pohyblivé kĺby, takže dokáže pokojne spraviť šnúru!

Na svoje si ale prídu aj staršie deti, ktoré milujú vymýšľanie a rozprávanie príbehov. CreaTV dokáže ich predstavy dostať priamo do televízie! Dieťa na rolku papiera nakreslí príbeh, zasunie ho do dreveného televízora a vysielanie sa môže začať! Ak bude chcieť svoj príbeh premietať vo veľkom, je tu Grafitape projektor. Nakreslené príbehy jednoducho vloží do projektora a na bielej stene môže premietať pre celú rodinu. Je treba kresbu nejako dotvoriť? Na to poslúži washi páska, ktorou môžu na stene svoj výtvor orámovať či doplniť. Žiaden stres, milí rodičia, páska je špeciálne navrhnutá tak, že na stene nijak nepoškodí omietku. :)  

S grafitape projektorom si môžete na stenu premietať obrázky.

Pre hravé deti je tu zas Kreatívna sada, ktorá ponúka desať rozmanitých hier, len s použitím jednej hernej dosky a niekoľkých pomôcok. Hry sú vhodné pre chlapcov aj dievčatá od 4 rokov, no nájdu sa tam aj náročnejšie hry pre staršie deti. Hra sa dá zložiť do praktického kufríka, takže je vhodná i na cestovanie. Súvisiace produkty