31 Jan@Toyeto

Drevené hračky Le Toy Van podporujú deti, aby si detstvo užili naplno

Drevené hračky Le Toy Van podporujú deti, aby si detstvo užili naplno

Ak ste sa u nás v Toyeto niekedy stretli s prepracovanými drevenými hračkami v príjemných pastelových farbách, ktoré vo vás okamžite vyvolali nostagiu a túžbu vrátiť sa do detstva, pravdepodobne ste narazili na hračky od anglickej značky Le Toy Van. Výroba krásnych hračiek však nie je to jediné, na čom si zakladajú. 

Le Toy Van je rodinnou firmou, ktorej história sa začala písať v Londýne v roku 1995. Jej zakladateľ Georges Le Van a neskôr jeho syn Stephen Le Van sa riadili mottom, že deti majú malé ruky, ale veľkú predstavivosť, a tak vytvorili rad podnetných drevených hračiek prepracovaných do najmenších detailov. Každá z hračiek, ktorú v Le Toy Van vyrobia, podľa ich vlastných slov oplýva francúzskym je ne se quoi – niečím ťažko vysvetliteľným (a ťažko preložiteľným), tým NIEČÍM, čo pochopíte, keď sa na jednu z ich hračiek zadívate.

Zameraní na drevo

Všetky hračky z dielne Le Toy Van sú vyrobené z dreva, čo je zámerom značky už od jej počiatkov – celá história sa začala písať dreveným domčekom pre bábiky, ktorý zhotovil sám Georges Le Van. Drevo ako základný materiál na výrobu hračiek nie je vybraný náhodne. Le Toy Van sa na drevené hračky zameriava kvôli jedinečnému materiálu, ktorý sa od ich elektronických a plastových náprotivkov odlišujú rozdielnou váhou, tvarmi a textúrou. To pomáha deťom spoznávať nové dimenzie a možnosti, akými spoznávajú svet naokolo. Samozrejmosťou pri výrobe je vysokokvalitné drevo, bezpečné farby a detaily, ktoré sú dokončované ručne. 
 

Náš tip:

Drevené domčeky pre bábiky sú jednou z vlajkových lodí značky. Domčeky  dostanete vo viacerých vyhotoveniach, od trojposchodového domčeka Cherry Tree, cez romantické ružové domčeky až po kompletnú drevenú farmu s ľudskými i zvieracími obyvateľmi. Všetky možno naplniť nábytkom do každej z izieb osobitne, či doplniť ich príbytkami pre zvieracích obyvateľov. Domčeky môžete naplniť figúrkami, ktoré sú vyrobené tak, aby zapasovali vošli do všetkých domčekov značky Le Toy Van. 

Domček pre bábiky je obľúbená dievčenská hra


Hračky, ktoré učia

Hračky od Le Toy Van možno na prvý pohľad nevyzerajú ako tie, ktoré by ste zaradili do kolónky „vzdelávacie“, v skutočnosti sú však všetky hračky z ich dielne navrhnuté tak, aby podnietili detskú predstavivosť a deti sa vlastnou skúsenosťou pri hre s nimi naučili niečo o svete. Mnoho hračiek Le Toy Van deti nabáda k intuitívnej role-play: deti sa vďaka dreveným kuchynským pomôckamjedlám učia o stolovaní a potravinách, detailné pokladne a hry na obchod ich naučia nakupovať, s pomocou čajovej súpravy sa z nich stanú malí hostitelia a súpravy náradia pomôžu rozvíjať jemnú motoriku detí a sklony k objavovaniu. Navyše, všetky hračky sú navrhnuté tak, aby podnietili detskú kreativitu a zvedavosť, pretože to robí detskú hru jedinečnou a nenahraditeľnou. 

Náš tip:

Le Toy Van sú expertmi, čo sa týka zariadenia do detskej kuchynky. Okrem samotných kuchyniek sú pozoruhodné pomôcky, s ktorými sa hra na kuchynku spája: či už ide o sety hrncov a panvíc, prepracované prístroje ako stroj na popcorn či drevený mixér alebo konkrétne jedlá – od drevenej pizzetorty až po debničky so sadami jedál – pečivom, ovocímzeleninou či rybami


Ekológia

Le Toy Van svoje hračky charakterizujú ako hračky s dlhou životnosťou, čo ide ruka v ruke s ekológiou a celkovou trvalou udržateľnosťou ich výroby. Drevo na výrobu hračiek pochádza len z obnoviteľných lesov, pričom pri jeho ťažbe podporujú lokálnych farmárov a ich komunity. Už od počiatkov sú všetky Le Toy Van hračky a väčšina obalového materiálu biodegradovateľné a do roku 2021 sa predsavzali vzdať sa používania plastov úplne – a to tak pri samotných hračkách, ako aj obaloch!

Drevená garáž Le Toy Van

Čo od Le Toy Van u nás nájdete?

Široká ponuka hračiek od Le Toy Van osloví každého. Hračky pre najmenších podnecujú rozvoj detských zmyslov a jemnej motoriky, majú veselé farby a roztomilé motívy, takže hra s nimi deti naozaj baví a vydržia pri nej obzvlášť dlho – hovoríme o hračkách ako aktivity kocka, hračky na nastrkovanie či chodítko so stavebnicou. Staršie deti zas potešia stavebnice či už spomínané hračky do detskej kuchynky. Najmä chlapci obľubujú pracovné stoly pre malých majstrov či drevený traktor, dievčatá sa zas tešia najmä z domčekov pre bábiky, ktoré im zaručia hodiny zábavy pri hraní. 

Náš tip:

Štýlové súpravy drevených autíčok potešia malých, ale aj väčších milovníkov štvorkolesových tátošov a dopravy. Sety s autíčkami typickými pre Londýn, New York či Monte Carlo sú doslova zberateľskými kúskami!

 

 

 

 

 

 

Súvisiace produkty