17 Oct@Toyeto

Domček pre bábiky - hračka, na ktorú sa nezabúda

Domček pre bábiky - hračka, na ktorú sa nezabúda

Veľmi pravdepodobne sa na vás, milé mamičky, vzťahuje jedna z týchto dvoch situácií: buď ste v detstve svoj domček pre bábiky mali a nostalgicky si naň stále spomínate; alebo naňho dodnes myslíte ako na svoj nesplnený detský sen. Niektoré veci sa nemenia ani časom - domček pre bábiky je pre dievčatká dodnes nezabudnuteľnou hračkou, ktorá stojí za všetky investície. 


Detské izbičky sú kráľovstvami našich detí, to bezpochyby. No s niektorými hračkami tento výraz nadobúda nový rozmer. Ktoré dievčatko by odolalo domčeku pre bábiky a jeho zariadeniu v nežných pastelových farbách, ktoré poskytujú nekonečne veľa možností na hranie? V každej detskej izbe patrične obsadí svoje čestné miesto - a na veľmi dlhý čas. 


Predtým, než budete namietať: iste, neexistuje dôvod, prečo by sa s domčekmi pre bábiky nemohli hrať aj chlapci. Sústredená hra či vytváranie vlastných svetov so zapojením dávky fantázie osoží všetkým deťom, avšak povedzme si, že tieto hry už tradične dievčatá priťahujú o niečo viac. Ak sú však hry s presúvaním nábytku v domčeku, drobné figúrky symbolizujúce jeho obyvateľov či dotváranie okolia domčeka tým, čo zaujíma vášho chlapca, nie je dôvod mu v tejto hre brániť. 


Veľký svet v malom domčeku


Už sme to niekoľkokrát spomínali: najlepšie hračky sú také, ktoré nepotrebujú žiadne vysvetlenia či návody, ako sa s nimi hrať. Domček pre bábiky je presne takouto hračkou. Jeho okienka a dvierka sami pozývajú deti nahliadnuť do sveta, ktorý sa za nimi skrýva. Do sveta so svojimi pravidlami, ktorý napokon vytvárajú samy. Buď v ňom napodobňujú to, čo sami prežívajú, rekonštruujú situácie z vašej domácnosti či škôlky, alebo nechávajú priestor ich bohatej fantázii a vytvárajú vlastné príbehy a situácie. Vysnený domček sa dá navyše stále dopĺňať iným zariadením alebo novými návštevníkmi, čo mu dokáže vdýchnuť úplne nový rozmer. 


Le Toy Van drevený domček pre bábiky

Hra s domčekom pre bábiky podnecuje storytelling a zlepšuje vyjadrovacie schopnosti detí. Niet divu, pri hre s postavičkami totiž často rozprávajú nie za jednu, ale hneď niekoľko postáv. Je to ideálny spôsob na spoločnú hru v kolektíve či so súrodencami, ale rovnako dobre zabaví jedináčikov. Deti totiž pri samostatnej hre s bábikami či inými figúrkami dokážu verbalizovať svoje pocity či predstavy. Práve preto je domček pre bábiky často využívaný aj v ordináciách detských terapuetov. 


Na čo myslieť


Pri výbere vhodného domčeka neexistujú žiadne limity či všeobecne platné rady. Myslite však na to, že pri správnom zaobchádzaní môže domček prežiť niekoľko generácií. Investujte preto do kvality a bezpečných materiálov, v ideálnom prípade dreva. Pri kúpe domčeka sa zamyslite nad tým, či je jeho veľkosť taká, aby sa tam bez problémov vošli postavičky. Skúste preto hľadať taký, ku ktorému sa dajú postupne kupovať sady figúrok z rovnakej série


V TOYETO nájdete niekoľko druhov väčších i menších domčekov pre bábiky a rovnako je široký sortiment nábytku do týchto domčekov. Zakúpiť môžete drevený domček bez zariadenia, ktorý budete spoločne a postupne zapĺňať nábytkom a postavičkami podľa ľubovôle; alebo siahnuť po zariadenom domčeku, kde jeho malé majiteľky nájdu všetko príslušenstvo, ktoré potrebujú. Nábytok v jednotlivých izbách možno premiestňovať a aranžovať podľa vlastného vkusu, takže pokojne môže každý deň vyzerať inak. A čo taký domček v tvare paláca? To je niečo pre každú zasnenú princeznú. 

Zámok pre bábiky Le Toy Van


Náš tip:

Páči sa vášmu dieťatku myšlienka domčeka so zariadením a obyvateľmi, no bábiky už menej? Svet roztomilých zajačikov, rodinky Sylvaniovcov, prichádza nielen s domčekom, ale aj množstvom ďalších doplnkov do jeho interiéru i exteriéru. Rovnako sa dajú dokúpiť aj ďalší zvierací kamoši - veveričky, ježkovia či mačičky. Malí milovníci zvierat si svet Sylvaniovcov určite zamilujú!

Súvisiace produkty