20 Apr@Toyeto

Deti sa nehrajú, aby sa učili; učia sa, pretože sa hrajú. Spoznajte hračky od značky Beleduc, ktorá sa týmto mottom riadi

Deti sa nehrajú, aby sa učili; učia sa, pretože sa hrajú. Spoznajte hračky od značky Beleduc, ktorá sa týmto mottom riadi

Hry, zážitky, učenie – to sú tri základné piliere pôvodom belgickej hračkárskej spoločnosti Beleduc, ktorá na trh už viac než 50 rokov prináša hračky, ktoré všetky tri kritériá spĺňajú.

Tiež máte niekedy pocit, že najlepšie hračky boli tie, ktoré poznáte z vlastného detstva a ktorých kvalitu preveril čas? Ste fanúšikom nadčasových hračiek, ktoré majú potenciál zaujať deti rovnako teraz aj o dvadsať rokov? Alebo si pomocou detských hračiek radi pripomínate svoje vlastné detské časy? Ak ste kladne odpovedali aspoň na niektorú z týchto otázok, dávame vám do pozornosti značku Beleduc, ktorá prináša na trh práve takéto hračky.

Nostalgia však, samozrejme, nie je ich jedinou pridanou hodnotou. Beleduc sa zameriava na hračky, ktoré dokážu deti pri obľúbenej zábavnej aktivite ako je puzzle, kreslenie či spoločenská naučiť niečo navyše. Ako hovorí aj motto, ktoré značku sprevádza od jej počiatkov: „Deti sa nehrajú, aby sa učili; učia sa, pretože sa hrajú.“ Všetky hračky preto vyvíjajú v spolupráci s odborníkmi na detskú psychológiu a detskými pedagógmi.

Spoločenská hra Kabayo

Vzdelávacie hračky z Belgicka – trocha histórie

Keď je reč o počiatkoch značky, tie siahajú do Belgicka v roku 1946, kde začal Louis Godon s rodinou vyrábať a predávať darčekové predmety „Made in Belgium“. Typický bol pre nich drevené materiál, ručné spracovanie a precízne vyhotovenie. Úsilie, ktoré do výroby suvenírov rodina vkladala sa vyplatilo a ich výrobky začali byť čoraz populárnejšie. Postupne tak rozširovali svoj tím, ale aj sortiment predávaných produktov, až sa v roku 1962 plne pretransformovali na výrobu hračiek pre škôlky. Bratia Marcel a Joseph spoločnosť pomenovali Didago, čo bola skratka pre Didactic Godon.

Úspech na medzinárodnom hračkárskom festivale v Norimbergu v roku 1988 smerovanie značky opäť trochu pozmenil a posunul, tentoraz na medzinárodný trh. Bratia Godonovci preto založili novú hračkársku spoločnosť zameranú na medzinárodný trh, ktorej dali názov Beleduc (skratka pre Belgian Education), čím chceli zdôrazniť svoj belgický pôvod. Od roku 1992 patrí Beleduc pod nemeckú spoločnosť Hape, ktorú určite všetci milovníci hračiek dobre poznajú.

Magnetická tabuľa na kreslenie "Letters"

Čo značka Beleduc ponúka? 

Značka Beleduc je pri svojich hračkách zameraná na deti od dvoch do siedmich rokov. Podľa vlastných slov je ich misiou ponúkať deťom hračky, ktoré podporujú radosť zo spoločnej hry, prostredníctvom ktorej naberajú mnoho potrebných zručností. „Našou trvalou ambíciou je vytvárať a vyvíjať vzdelávacie hračky, ktoré umožňujú všetkým deťom na celom svete využívať a rozširovať svoj potenciál,“ deklaruje značka Beleduc.

Z portfólia značky sa u nás veľkej obľube tešia magnetické tabuľky určené na kreslenie, pomocou ktorých sa deti učia správnemu úchopu pera a jemnej motorike, ale i predstavivosti. Pre predškolákov i prváčikov sú ideálne aj tabuľky s písmenkami, pomocou ktorých sa deti jednoducho a hravo učia písaniu písmen veľkej abecedy.

Do pozornosti vám dávame aj ich originálne vzdelávacie puzzle skladačky. Puzzle Ľudské telo dostanete v prevedeniach Chlapček aj Dievčatko, ktoré deti hravým spôsobom naučia, čo všetko sa skrýva vo vnútri nášho tela. Jednotlivé vrstvy im odhalia pokožku, krvný obeh, kosti i vnútorné orgány človeka. Puzzle Babka a dedko zas deťom predvedie vývoj človeka od bábätka cez dospievanie, dospelosť až po starobu.

Spoločenské hry PunakaiKabayo zas kombinujú spoznávanie zvieratiek (rybičiek či koní) s triedením farieb, precvičovaním si pamäti a logického myslenia. Sú vhodné pre deti od 4 rokov.

Súvisiace produkty