15 May@Toyeto

Ako zabaviť deti s veľkým úspechom a malým neporiadkom

Ako zabaviť deti s veľkým úspechom a malým neporiadkom

Poznáte to. Je to ako zákon schválnosti - prišiel víkend, alebo prázdniny, no počasie je na nič. Stále prší a nechce prestať. A vy premýšľate, ako zamestnať deti. Aký program vymyslieť, aby sa deti nenudili a najmä, aby ste vy neprišli o nervy. Pripravili sme pre vás niekoľko zaručených tipov na kreatívne hračky, ktoré deti zabavia a vy si stihnete v pokoji vypiť kávu.


Podporovať v deťoch kreativitu má mnohé nesporné benefity. Dostatočne podnetné prostredie nabáda deti k tvorbe, premýšľaniu a podporuje predstavivosť. Kreatívne hračky totiž nie sú obmedzené pravidlami, príkazmi či zákazmi, ale podporujú individuálny prístup, jedinečnosť a slobodu každého. Neškatuľkujú výsledky na dobré, či zlé. Nesúdia, ani nehodnotia - nechávajú deťom dostatočný priestor na vlastné sebavyjadrenie a aktívny prístup. Kreatívne hračky perfektne podporujú rozvoj jemnej motoriky, úchopu, koordinácie pohybov, trpezlivosti či sústredenosti.


Aktivity pre najmenších


Pečiatky a nálepky

Pečiatky sú tvarom vhodné aj pre malé rúčky a isto si ich obľúbia deti už od 1,5 roka. Atramentová farba je nezávadná, ľahko umývateľná vodou z rúk a vyprateľná z odevov. Pre deti je veľmi jednoduché vytvoriť vďaka pečiatkovaniu pekný obrázok a aj tento malý úspech isto spôsobí veľa radosti. O zvieratkách, autíčkach či postavičkách, ktoré si odtlačíte, sa môžete s dieťatkom porozprávať. Obrázok navyše možno následne vyfarbiť a dotvoriť farebnými nálepkami, ktoré vyžadujú sustredenosť pri odliepaní a skvele tak podporujú jemnú motoriku.


Magické maľovanie

Špecialitka medzi omaľovánkami pre deti je večná omaľovánka s maľovaním vodou. Jednoducho naplníte štetec vodou, prejdete ním po obrázku a pre vami sa postupne odkryje farebný obrázok. Spolu potom môžete hľadať a počítať kvietky, zvieratká, princezné, dinosaury či autíčka. V balení sú 4 omaľovánky, ktoré po vyschnutí môžete použiť odznovu - maľba sa „odfarbí“ na bielo. Výhodou tiež je, že dieťatko aj jeho pracovné prostredie ostane suché a čisté. Omaľovánky precvičia detské prstíky, aby boli v budúcnosti zručné a silné pri držaní pera v škole. Pri vyfarbovaní jednotlivých plôšok sa deti učia trpezlivosti, dokončeniu svojej práce a odmenou je krásne dielo.


Aktivity omaľovánka v rolke

S touto omaľovánkou sa zaručene nebude nudiť žiadne dieťa. Omaľovánka s aktivitami je vytlačená na papieri stočenom v rolke a uložená v krabičke. Dieťa si papier postupne vyťahuje z balenia a pracuje na jednotlivých úlohách.  Môže dokresľovať, vyfarbovať, prechádzať bludiskom alebo riešiť rôzne úlohy. Ak úlohu dokončí, na perforovanom mieste ju jednoducho odtrhne a oddelí tak od ostatných. Ak si bude chcieť úlohu dokončiť nabudúce, tak ju znova vráti späť do krabičky.


Mozaiky z kukuričných chrumiek

Poznáte Playmais? Je to originálna hmota na báze kukurice, veľmi podobná kukuričným chrumkám. Je mimoriadne bezpečná, prírodná a ekologická. Navlhčené dieliky je možné spájať bez použitia lepidla a vytvárať z nich 3D postavičky, ale aj mozaiky podľa predlohy. Všetko, čo k tomu potrebujete je malé množstvo vody a predstavivosť. Opäť skvelá vecička na stimulovanie kreatvity, detskej fantázie, koordináciu pohybov a jemnú motoriku. Playmais pomáha malým prstom vytvárať úžasné veci.


Zábava pre tvorivé deti v predškolskom veku

Metalické obrázky

Trblietavé obrázky s metalickými fóliami, z dielne francúzskej značky SentoSphére, sú ako kúzlo, ktoré vás premení na skutočných umelcov. Postupujte podľa inštrukcií, starostlivo odliepajte jednotlivé vrstvy lepivého obrázka a dôsledne na určené miesta pritláčajte prenosové fólie s metalickými farbami. Ide o činnosť rozvíjajúcu jemnú detskú motoriku, úchop, zručnosť a šikovnosť, trpezlivosť a sústredenosť, ale aj fantáziu, kreativitu a vizuálne vnímanie. Výhodou týchto obrázkov je, že sa dajú použiť aj ako hotová dekorácia detskej izby, alebo ako darček pre kamaráta.  Všetky použité zložky sú prírodné, hypoalergénne a dermatologicky testované. Dieťa sa navyše pri práci s nimi vôbec neušpiní, čo určite poteší všetky mamičky.


Zamatové obrázky

Aj táto unikátna umelecká sada so zamatovými obrázkami pochádza z Francúzska. Vytvoríte si ňou prekrásne obrázky originálnou technikou pritláčania zamatových kúskov na lepivé plôšky. Ide o jedinečný spôsob tvorby, z ktorého získate pôsobivý výsledok, ale nebudete sa musieť trápiť s neporiadkom na pracovnom stole.

Ako kresliť zvieratká krok za krokom

Patríte medzi rodičov, ktorých umelecký prejav sa zastavil v materskej škole a deti chodia za vami s prosbou, aby ste im ukázali, ako kresliť zvieratká a vy sa hanbíte priznať, že neviete ako na to? Tento kreatívny set vám pomôže zachovať si hrdosť a vo vašich začínajúcich umelococh prebudí skryté výtvarné vlohy. Detailné inštrukcie v štýle krok-za-krokom umožnia deťom rýchlo a jednoducho zistiť, ako sa kreslia ich obľúbené zvieratká a už o chvíľu vytvoriť nádherné umelecké diela. Vložený návod na kreslenie sa postará o to, aby bolo kreslenie čo najjednoduchšie.

Tento tvorivý set obsahuje knižku s predlohami, 50-stranový skicár, farebné ceruzky, strúhadlo, gumu, a to všetko v praktickom úložnom boxe ideálnom aj na cesty.


Tipy na tvorenie, ktorému neodolajú ani dospeláci


Modelovacia hmota Popsine

Popsine je nový revolučný materiál, 100% prírodný a dá sa používať stále dokola. Je perfektný na vytváranie postavičiek či figúrok zvierat. Slúži ako náhrada plastu, je ekologický a recyklovateľný, stačia mu 2-3 minútky v mikrovlnke. Prichádza v mnohých farbách s krásnym lesklým efektom. Vytvorené postavičky je potom možné vymaľovať podľa vlastnej fantázie a použiť ich ako skvelú dekoráciu detskej izby, alebo ako darček pre kamaráta.

Aquarellum

Stačí len pár kvapiek farieb a vaše deti sa stanú autormi majstrovských diel. Aquarellum je inovatívna a exkluzívna technika maľby na pergamenový papier na vopred určené plôšky. Vďaka nim nikdy nezájdete za okraj a váš obrázok bude jednoducho dokonalý. Obrázok sa postupne odhaľuje s každým dotykom štetca a môže sa opakovane premaľovať, ak malý umelec nie je s výsledkom celkom spokojný. Farby sa dajú medzi sebou miešať a kombinovať, vznikne tak široká škála odtieňov s jemnými prechodmi.

Táto technika je efektívna a veľmi jednoduchá, preto je vhodná aj pre tých najmenších. A nielen pre nich! Aj rodičia opisujú Aquarellum ako podmanivý spôsob relaxácie.

Hra motivuje deti k tvorbe, pochopeniu miešania farieb, stimuluje predstavivosť a koncentráciu. Vybrať si môžete z množstva prekrásnych motívov a sérií.

Súvisiace produkty

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum obrázky Motýle

Aquarellum obrázky Motýle

7,49 €

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum fosfo Jednorožce

Aquarellum fosfo Jednorožce

13,88 €

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum obrázky Stromy

Aquarellum obrázky Stromy

8,93 €

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum obrázky Kone

Aquarellum obrázky Kone

7,49 €

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum obrázky Tanečnice

Aquarellum obrázky Tanečnice

7,49 €

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum obrázky Morské panny

Aquarellum obrázky Morské panny

7,49 €

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum fosfo 20000 míľ pod morom

Aquarellum fosfo 20000 míľ pod morom

13,88 €

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum obrázky Papagáje

Aquarellum obrázky Papagáje

7,49 €

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum obrázky Delfíny 3ks

Aquarellum obrázky Delfíny 3ks

9,68 €

Pridať do zoznamu prianí
Aquarellum obrázky Exotické zvieratá 3ks

Aquarellum obrázky Exotické zvieratá 3ks

9,68 €

Pridať do zoznamu prianí
Magické maľovanie V paláci

Magické maľovanie V paláci

8,93 €

Pridať do zoznamu prianí
Magické maľovanie Doprava

Magické maľovanie Doprava

8,93 €