28 Jun@Toyeto

Aj hračky vedia byť ekologické. Predstavujeme vám 3 značky s originálnymi hračkami z udržateľných materiálov

Aj hračky vedia byť ekologické. Predstavujeme vám 3 značky s originálnymi hračkami z udržateľných materiálov

Snažíte sa žiť ekologicky, no máte pocit, že hračky, po ktorých túži váš drobec túto požiadavku vôbec nespĺňajú? Predstavujeme vám tri značky, ktorých ponuka zaujme deti, ale i zodpovedne premýšľajúcich rodičov.

Drevené hračky Kipod

Drevené hračky sú klasika, čo však vôbec neznamená, že by boli nemoderné. Vkusné a zaujímavé môžu byť aj hračky z dreva –  a keď si k tomu pripojíme aktívne zapojenie detí pri hre, nič zlé z toho vzísť hádam nemôže. Hračky od izraelskej značky Kipod sú preto vyrobené z dreva, no na to, aby sa s nimi deti zahrali, potrebujú zapojiť aj hlavičku a ruky a hračky si poskladať či dotvoriť podľa seba.

Príkladom je napríklad medveď Bare Wood určený na poskladanie a pomaľovanie, WoodyGami zvieratká, ktoré vznikajú kombináciou drevených kúskov a poskladaných papierových origami, či Zábavné príšerky, ktoré môžu deti skladať kombináciou ľubovoľných častí. Pre kreatívne deti je tu aj sada pre malých filmárov Crea TV, pomocou ktorej si môžu deti vytvoriť vlastnú animovanú rozprávku! Najikonickejšou hračkou od značky Kipod je však rozhodne My3Yoshka, kde si kombináciou gumových prvkov môžu deti poskladať až troch panáčikov či zvieratká v rôznych veľkostiach.

My3Yoshka

Korkové hračky Elou

Ďalším eko materiálom, ktorý má čo povedať aj v hračkárskom svete je korok. Veď si len zoberte, že samotný korok je vlastne produktom z kôry korkového duba, ktorú je tak či onak potrebné odlúpnuť  (o niekoľko rokov dorastie späť). Hoci my korok môžeme poznať predovšetkým pri pomôckach do kuchyne, na juhozápade Európy je jeho tradícia omnoho výraznejšia. Práve v Portugalsku ju značka Elou rozšírila aj na sortiment hračiek, ktoré majú pozoruhodné vlastnosti: sú antibakteriálne, mäkké a tiché a vhodné aj do vane. Pre deti je to neopozeraný materiál, hra s ktorým im prinesie úplne nový zážitok a stimuluje jemnú a hrubú motoriku detí.

V ponuke značky Elou nájdete napríklad korkové stavebnice, dopravné prostriedky ako parník, ufo, lietadlo či raketu, ktoré sú vhodné najmä do vane či stohovanie hračky hračkami Bubbles alebo Pebbles, kde bude vašou úlohou postaviť z nich vežičku bez toho, aby spadla. Nespĺňajú len úlohu hračky, sú aj obľúbeným dizajnovým doplnkom. Pre najmenšie deti sú ideálne hračky, ktoré im pomôžu rozvíjať jemnú motoriku a koordináciu oko-ruka, ako napríklad korková lienka či muchotrávka, ktoré fungujú na princípe vkladania drobných prvkov.  

Elou

Zelené hračky Green Toys

Asi by ste nepustili, aby sa vaše deti hrali s odpadkami, no práve použité krabice od mlieka tvoria základ na výrobu hračiek značky Green Toys.  Recyklovaný a „oživený“ plast prináša základ hračiek, ktoré sú mimoriadne bezpečné a „čisté“, takže vhodné aj pre najmenšie deti. Možno ich dokonca umývať v umývačke riadu!

V našej ponuke nájdete od Green Toys hračky do vody aj do piesku, ale aj väčšie hračky, ako napríklad Hasičská stanica s príslušenstvom. Pre bábätká ponúka Green Toys napríklad hryzadlo v podobe farebných kľúčov či farebná varná doska.

green Toys

Súvisiace produkty