06 Jan@Toyeto

7 tipov na rodinné spoločenské hry pre malých aj veľkých

7 tipov na rodinné spoločenské hry pre malých aj veľkých

Či už sami patríte k nadšencom spoločenských hier alebo nie, vedzte, že tento typ hry je dôležitý pre rozvoj detí v každom veku. Učia sa vďaka nim abstraktnému mysleniu, stratégii a rozvíjajú si pri nich svoju fantáziu, ale aj dôležité princípy, na ktorých stoja spoločenské hry: fair-play, schopnosť naučiť sa prijímať prehru i doťahovať veci do konca. A dávajú nám tiež príležitosť na príjemne strávený rodinný čas. Vybrali sme preto 7 hier, ktoré určite stoja za pozornosť!

Spoločenským hrám sme sa na našom blogu venovali už viackrát. Prečítajte si viac o tom, že spoločenské hry sú vhodné pre ľudí v každom veku, alebo o skúsenostiach, ktoré spoločenské hry odovzdávajú deťom. V dnešnom článku sme pre vás vybrali 7 spoločenských hier, pri ktorých sa zabaví celá rodina.
 

Iguazú

Iguazú sú jedny z najznámejších vodopádov na svete, a práve tam, na argentínsko-brazílske hranice, vás zavedie aj táto strategická spoločenská hra. Nebudete sa však kochať krásami prírody, vašou úlohou bude v tomto prostredí ochrániť a schovať vzácne diamanty pred bandou zlodejov.

Hra je určená pre 2-4 hráčov od 10 rokov a strávite pri nej približne 50 min.

Nájdete ju TU.
Spoločenská hra Iguazú

Rhino Hero Superboj

Rhino Hero je pomerne netradičná kartová hra. Karty totiž nehľadáte, nezbierate, ale podľa pravidiel hry ukladáte na seba a staviate čo najvyššiu vežičku. A to nielen tak pre nič za nič. Po jednotlivých poschodiach totiž bude putovať aj drevená figúrka jednorožca, ktorá je síce maličká, no dokáže zamávať so statikou vašej stavby! Ako vysoko ho dokážete dostať?

Hra je určená pre 2-5 hráčov od 5 rokov. Dĺžka jednej hry je približne 5-15 minút.

Nájdete ju TU.

Spoločenská hra Rhino Hero Superboj

 

 

Grand Prix

Chceli by ste byť svedkami prvých automobilových závodov v histórii? Vďaka hre Grand Prix máte dokonca možnosť zamiešať jej výsledkami. Aspoň teda na hernom pláne. Dobré auto a vycibrená technika jazdy stačiť nebudú, na výhru bude potrebná aj dávka šťastia. V hre Grand Prix sa totiž na ceste do cieľa stretnete s nejednou komplikáciou, ktorá dokáže zamiešať karty – alebo skôr zamiešať poradie súťažiacich!

Hra z dielne značky Marbushka sa vyznačuje svojim prepracovaným dizajnom, ktorý sa prejavil napríklad aj pri figúrkach v podobe drobných autíčok. Je určená pre 2-5 hráčov od 6 rokov. Jedna hra vám bude trvať približne 20 minút.

Nájdete ju TU.

Spoločenská hra Grand Prix

Poznáš Európu?

Ako dobre poznáte Európu? Myslíte, že dobre? Otázky z histórie, geografie a kultúry či zaujímavosti jednotlivých európskych krajín to teda preveria, a dovolíme si tvrdiť, že v mnohých prípadoch vás aj dosť potrápia. Každou hrou sa však zaručene dozviete niečo nové a ktovie, možno vás to inšpiruje aj k návšteve zaujímavých kútov Európy!

Hra od slovenskej značky DAJAMA sa dá hrať v dvoch verziách podľa náročnosti otázok. Jednoduchší variant sa odporúča pre deti od 7 do 12 rokov, starší je vhodný pre hráčov starších ako 12 rokov. Hra je určená pre 2-4 hráčov.

Nájdete ju TU.

Poznáš Európu? spoločenská hra

 

Ovocný sad MINI

Spoločenská hra Ovocný sad patrí u nás medzi tie najpredávanejšie. Jej verzia MINI vás, ako inak, opäť zavedie do sadu plného šťavnatých plodov, ktoré tentoraz ocenia najmä mladší hráči. Ich úlohou bude pozbierať zo stromu čo najviac čerešní skôr, ako si na nich pochutí maškrtný havran.

Hra je vhodná pre 1-4 hráčov od 3 do 8 rokov. Deti sa však určite potešia, ak si ju s nimi zahráte aj vy.

Nájdete ju TU.

Spoločenská hra Ovocný sad MINI

 

Kto som?

„Čelovka“ býva populárnou hrou aj medzi dospelákmi, v tejto hravej verzii však urobí radosť najmä deťom. Súbor kartičiek obsahuje jednoduché obrázky, ktoré bude mať hádajúci hráč uhádnuť – vybranú kartičku bude mať totiž umiestnenú vo svojej čelenke tak, aby na ňu videli ostatní hráči. Koho alebo čo predstavuje sa mu podarí len kombináciou vhodne zvolených otázok, predstavivosti a spontánnosti. Som zmrzlina alebo obor? 

Hra trénuje vyjadrovacie schopnosti a prináša kopec zábavy. Je určená pre 2 a viac hráčov od 5 rokov a jedna partička vám potrvá asi 10-15 minút.

Nájdete ju TU.

Spoločenská hra Kto som?

 

Človeče, nehnevaj sa!

Ikonická hra Človeče, nehnevaj sa! v našom zozname rodinných hier nemôže chýbať. Možno namietnete, že dnes už predsa existujú desiatky prepracovanejších hier (a máte v tom, samozrejme, pravdu), práve tento typ hry je však pre deti skvelým úvodom do sveta spoločenských hier. Odporúča sa totiž začať práve hrami, ktoré fungujú najmä na náhode a výhra závisí od hodov kockou, vďaka čomu sú si všetci hráči (napríklad aj deti a dospelí) rovnocenní. A že obyčajné figúrky a jednoduchá hracia doska sú nuda? Práve naopak, dávajú totiž dostatočný priestor detskej fantázii. Garantujeme vám, že pri hre si vaši drobci predstavujú niečo omnoho vzrušujúcejšie ako len pohyb farebných figúrok po jednotlivých políčkach!

Hra je vhodná pre 2-4 hráčov od 4 rokov.

Nájdete ju TU. 

Človeče, nehnevaj sa!

 

Súvisiace produkty