14 Apr@Toyeto

5 tipov na darčeky pre bábätká, ktorými urobíte radosť novopečeným rodičom

5 tipov na darčeky pre bábätká, ktorými urobíte radosť novopečeným rodičom

Hľadáte darček pre príbuzných či priateľov, ktorí očakávajú prírastok alebo sú čerstvými novorodičmi? Vybrali sme pre vás niekoľko tipov, ktoré zaujmú a urobia radosť rodičom, nielen pri príležitosti baby shower.

Či sa už chystáte sa tzv. baby shower, teda oslavu na počesť očakávaného bábätka, alebo chcete rodičov a novorodeniatko potešiť nejakou drobnosťou, určite si lámete hlavou, čo by nielen zaujalo, ale malo aj praktické využitie. Ideálne by to mohlo byť niečo, čo ešte bábätko nemá, no a ak estetika darčeka zapadne do vkusu rodičov, je to úplná výhra.  

Mnoho ľudí v takomto prípade siaha po detskom oblečení, my, ako odborníci na hračky vám prinášame niekoľko tipov na niečo z nášho sortimentu. Vhodne zvolené hračky a doplnky sú predsa dôležité pre rozvoj detí už od najútlejšieho veku.

Čo darovať bábätku?

Prívesok na cumlík. Existuje niečo, čo sa pri bábätkách stráca (a často nachádza na nezvyčajných miestach) či padá častejšie ako cumlík? Praktický prívesok sa jednoducho pripevní na cumlík, druhú stranu s klipom zas pripnete na oblečenie, kočík či kdekoľvek sa to bude hodiť. Navyše, môže to byť nielen praktickou pomôckou, ale i vkusným doplnkom. Vyskúšajte napríklad prívesky s korálikmi v pastelových farbách od značky Loulou Lollipop či s farebnými drevenými motívmi od značky HABA. Okrem toho, prívesok sa bude hodiť aj rodičom, ktorí sa rozhodnú cumlík nepoužívať – namiesto cumlíka možno umiestniť napríklad mojkáčika, hryzadlo či obľúbenú hračku, ktorú tak budete mať poruke.

Prívesok na cumlík Blue Mint

Hryzadlo. Obdobie rastu zúbkov je u mnohých rodičov strašiakom, najmä kvôli tomu, že utíšiť plačúce bábätko a pomôcť mu uľaviť od bolesti je niekedy viac než náročné. Hryzadlo je v tomto období veľkým pomocníkom. Pri výbere stavte na také, ktoré sú vyrobené z bezpečných materiálov, napríklad zo silikónu, a sú prispôsobené úchopu detskej rúčky.

Hryzátko/náramok zebra Zoe

Hrkálky. Najideálnejšie hračky pre najmenších sú také, ktoré pomáhajú deťom s rozvojom jemnej motoriky a kombinujú vizuálne a zvukové vnemy. Hrkálkami teda rozhodne nič nepokazíte. My odporúčame napríklad hrkálky od značky Hape, ktoré sú vyrobené z japonskej ryže. Zaujmú nielen svojim ekologickým materiálom, ale i prevedením a jemnými pastelovými farbami, ideálnymi pre chlapcov i dievčatá. Dostanete ich vo viacerých prevedeniach, od jednoduchej hrkálky do detskej rúčky až po súpravu deviatich hrkálok v podobe rôznych geometrických útvarov.

Ryžové hrkálky Hape

Mojkáčik. Mojkáčik je hračkou, ktorá by podľa nás nemala chýbať žiadnemu bábätku. Pokiaľ neviete presne o čo ide, je to hračka, podobná klasickému plyšákovi, avšak jeho telíčko je voľné, prípadne v tvare malej dečky. Mojkáčik je navrhnutý pre potreby najmenších – má vhodné rozmery a hmotnosť, ktoré sú bezpečné aj pre bábätká, navyše vďaka ich jemnosti vzbudzujú v deťoch potrebu objímať ich, čo im dodáva pocit pohodlia a bezpečia, a neskôr aj pomáha prekonávať separačnú úzkosť. Je to presne TÁ hračka, na ktúrú drobec nedá dopustiť a nosí si ju všade so sebou celé roky. (Viac o mojkáčikoch a ich benefitoch sa dočítate V SAMOSTATNOM ČLÁNKU.) Obľúbení sú napríklad mojkáčikovia-zajkovia od značky Happy Horse, ktorí rastú spolu s deťmi. Od rovnakej značky totiž okrem jednoduchých mojkáčikov nájdete aj zajkov v rôznych veľkostiach, ktoré doplnia túto milú plyšovú rodinku.

Mojkáčikovia Happy Horse

Sadrový odtlačok na uchovanie spomienok. Dni s novorodeniatkom plynú tak rýchlo, až sa rodičia nenazdajú a z ich malého bábätka je veľký chlapček či slečna... Alebo z toho majú novopečení rodičia minimálne taký pocit. Milý spôsob uchovania spomienok na to, aký bol ich drobček naozaj maličký je sada na vyhotovenie odtlačkov rúčky či nožičky bábätka. Nájdete ju TU.
Odtlačok na ručičku/nožičku

Súvisiace produkty