29 Apr@Toyeto

Viete, prečo sa vás naši predajcovia pri výbere hračiek pýtajú týchto 6 otázok?

Viete, prečo sa vás naši predajcovia pri výbere hračiek pýtajú týchto 6 otázok?

Nejde o „small talk“ ani zbytočne vyzvedanie. Ak pri rozhodovacom procese v našich predajniach budete počuť týchto 6 otázok, znamená to, že sa vás naši experti na hračky snažia čo najlepšie nasmerovať k výberu tej správnej hračky, ktoré u vášho dieťaťa rozhodne zaboduje!

1.     Nakupujete pre chlapca alebo dievča?

Nie, nikoho nechceme diskriminovať, samozrejme, aj dievčatá sa môžu hrať s autíčkami a chlapci s bábikami. Naši predajcovia vám však vedia dobre poradiť, ktoré hračky majú zvyčajne úspech medzi chlapcami a ktoré, naopak, preferujú dievčatá – a nenájdete ich vždy rozdelené na ružové a modré Existuje tiež celá škála hračiek, ktoré sú rovnako obľúbené u detí oboch pohlaví. 

2.     Koľko má rokov?

Pri hračkách tak úplne neplatí to, čo pri kupovaní detského oblečenia, teda, že radšej vziať niečo pre starších, že dieťa do toho prípadne dorastie. Ak dieťaťu ponúkneme hračku, obsluha ktorej prevyšuje detské schopnosti, v tom lepšom prípade dieťa skrátka nezaujme. V horšom prípade ho môže aj demotivovať v ďalšej snahe. Rovnako ho však odradiť môže aj fakt, že hračka je príliš jednoduchá. 

Zoberme si ako príklad puzzle – ak by ste päťročnému dieťaťu ponúkli 1000-dielikové puzzle, jeho poskladanie by bolo nad jeho sily. Je možné, že dieťa by sa po nejakom čase vzdalo a o skladanie puzzle vo všeobecnosti by stratilo záujem. Na druhej strane, ak by ste mu ponúkli jednoduché vkladacie puzzle určené malým deťom, vôbec by ho nezaujalo a bolo by sklamané. Naši predajcovia vám na základe veku dieťaťa odporučia adekvátne hračky, ktoré dieťaťu pomôžu rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti, motivujú ho hrať sa a objavovať ďalej.

3.     Čo ho baví?

Otázka ohľadne záujmov dieťaťa môže predajcovi pri odporúčaní správnej hračky výrazne pomôcť. Po odpovedi vás môže nasmerovať viacerými smermi. Buď vám odporúči niečo, čo bude viac-menej istota, ako napríklad figúrky dinosaura pre malých milovníkov dinosaurov; alebo sa spoločne pokúsite nájsť niečo, čo môže dieťa príjemne prekvapiť. Napríklad taká vláčiková dráha môže byť vítanou zmenou pre vášnivých zberateľov autíčok.

Tu sa môžeme vrátiť aj k prvého bodu, otázke smerujúcej na pohlavie dieťatka. Ak v rámci jeho záujmov prezradíte, že vášho chlapčeka baví hra v detskej kuchynke, naši experti na hračky vám vedia ponúknuť skvelé tipy na hračky predstavujúce jedlo či jeho prípravu, ktoré často mylne ostávajú v kategórii dievčenské.

4.     Na akú príležitosť nakupujete?

Či sú to Vianoce, rodinná oslava alebo chcete dieťaťu kúpiť drobnosť za odmenu, naši predajcovia vás vedia pri výbere vhodnej hračky správne nasmerovať. Podľa svojich dlhoročných skúseností vedia, aké tipy darčekov deti obľubujú pri ktorých sviatkoch a radi vám poradia, čo ich prekvapí a vyčarí im úsmev na tvári. Spoločne tak vyberiete darček ako šitý na mieru pre vášho drobca.

5.     Nakupujete pre svoje dieťa alebo niekoho iného?

Ako rodič poznáte svoje dieťa najlepšie, viete, čo má rado, čo ho nebaví a aké hračky má doma. Ak však nakupujete darček pre iné dieťa v rodine alebo deti svojich priateľov a známych, môže to byť o niečo komplikovanejšie. Stále to však nie je nič také, čo by naši šikovní poradcovia nezvládli! V tomto prípade je totiž najbezpečnejších riešením siahnuť po niečom, čo má potenciál dieťa zaujať, zároveň však ide o novinku, pri ktorej je menšia šanca, že kúpite niečo, čo už dieťa má. Na novinky a trendy v hračkách sú naši predajcovia naozaj experti, preto sa naozaj nemusíte pri výbere báť zveriť sa im do rúk!

6.     Aký je váš rozpočet?

Nemusíte sa zdráhať prezradiť, koľko plánujete za hračku minúť. Veľmi dobre chápeme, že niekedy nám náš rozpočet nedovolí kúpiť si všetko, čo by sme chceli. Našťastie, v mnohých prípadoch vám naši predajcovia vedia odporučiť lacnejšiu alternatívu hračky, ktorá vás zaujala, no jej cena je pre vás momentálne privysoká.

Naša expertka na hračky Slávka vám na live-streame na Facebooku poradila, ako vybrať ideálnu hračku, ktorá dieťa zabaví (nielen) počas karantény. Nájdete tu kopec super tipov na hračky, ktoré nájdete na našom e-shope i v predajniach! 

 

Súvisiace produkty