Blog

 1. Hračky od Hape = hračky, ktoré vydržia celé generácie

  O hračky dnes naozaj nie je núdza - ako v obchodoch, tak v samotných detských izbách. Nové nahrádzame ešte novšími, nakupujeme a nakupujeme - veď obchody stále ponúkajú niečo nové a čo najmodernejšie. To však nie je filozofia značky Hape, ktorá sa rozhodla vyrábať hračky, ktoré sú trvalo udržateľné a vydržia tak celé generácie. 

 2. Čím budeš, keď vyrastieš?

  Túto vetu naše deti počúvajú od malička. Ich odpovede sa rôznia, časom sa menia a formujú, a tak je to správne. Deti sa v budúcnosti naozaj môžu stať čím len chcú, a je na nás rodičoch ukázať im, čo všetko to môže byť a podporiť ich v snahe objavovať nové nové veci.

 3. Puzzle je vhodné pre všetkých a týchto 15 dôvodov vás o tom presvedčí!

  Puzzle patrí k nestarnúcim logickým hračkám - a úplne opodstatnene. Hra s ním totiž prináša obrovské množstvo benefitov, a to pre všetky vekové kategórie. Zhrnuli sme pre vás tie najdôležitejšie dôvody, prečo by puzzle malo byť tou správnou hračkou aj pre vášho drobca. A pre vás. 

 4. Prvýkrát do školy? Ponúkame niekoľko tipov, ako to svojmu prváčikovi zjednodušiť


  Nástup do prvého ročníka je významnou životnou zmenou, ako pre školáka, tak aj pre jeho rodiča. Budúci prváčik si od septembra bude musieť zvyknúť nielen na skoré ranné vstávanie, ale aj na množstvo ďalších, dosiaľ nevídaných, povinností a úloh. Ako mu to vy, rodičia, viete zjednodušiť a čo všetko vlastne na úvod školy potrebuje?

 5. Školská taška pre prváka. Čomu pri jej nákupe venovať pozornosť?


  Výber školskej tašky netreba v žiadnom prípade podceniť. Jej výber má vplyv na správne držanie tela a bolesti chrbtice, a keďže školák ju môže mať na chrbte týždenne aj 10 hodín, netreba sa pri jej kúpe unáhliť. Prečítajte si naše tipy, na čo by ste pri výbere školskej tašky pre vášho prváka nemali zabúdať.

 6. Hravé, kreatívne a jedinečné, aj také môžu byť školské pomôcky vďaka Pixie Crew!

  Vkus a jedinečný štýl sa u detí formuje už v školskom veku. Majú chuť odlíšiť sa a byť originálni, no zároveň chcú byť jasnou súčasťou kolektívu a robiť to, čo je v tom čase trendy. Znie to zložito? Ani nie, veď podobne k vlastnému štýlu pristupujeme aj v dospelosti. Svoje kreativitu teraz môžu naši školáci uplatniť aj pri školských pomôckach, ktoré si pomocou pixelov môžu dotvoriť podľa vlastnej fantázie.  Každý deň môže byť iný!

 7. Pieskovisko či pláž? Žiaden rozdiel!

  Prezradíme vám tajomstvo: Deti nie sú také náročné, ako si zvykneme myslieť. Narozdiel od nás nevidia až taký rozdiel medzi dovolenkou na pláži pri mori či na sídliskovom kúpalisku. Pokiaľ majú dostatok možností na hry v piesku.

 8. Príbeh Mončiči. Nejde len o retro hračku nášho detstva

  Veľmi pravdepodobne ste ho v detstve mali aj vy. Rozkošného mončičáka s plastovou hlavičkou a mäkkým telíčkom. Kamaráta, ktorý vás sprevádzal pri všetkých vašich dobrodružstvách. Ako sa hovorí, tie najkvalitnejšie veci nikdy nevyjdú módy, a preto sa dnes s Mončiči môžu zahrať aj vaše deti. A sortiment týchto chlpatých kamošov im veru budete závidieť aj vy!

 9. Ako zabaviť deti s veľkým úspechom a malým neporiadkom

  Poznáte to. Je to ako zákon schválnosti - prišiel víkend, alebo prázdniny, no počasie je na nič. Stále prší a nechce prestať. A vy premýšľate, ako zamestnať deti. Aký program vymyslieť, aby sa deti nenudili a najmä, aby ste vy neprišli o nervy. Pripravili sme pre vás niekoľko zaručených tipov na kreatívne hračky, ktoré deti zabavia a vy si stihnete v pokoji vypiť kávu.

 10. Akú kolobežku vybrať pre teenagerov a dospelých

  Pri zrode mnohých skvelých vynálezov bola lenivosť. A nebolo to inak ani pri vzniku skladacej kolobežky.  Wim Ouboter nechcel chodiť do svojho obľúbeného baru pešo. Na motorku to bolo príliš blízko a bicykel nemal v bare kam odložiť - vymyslel preto prvú skladaciu kolobežku na svete. Tá sa mu do baru krásne vošla pod stoličku. Po niekoľkomesačnom používaní si povedal, že takáto perfektná vecička by sa mohla hodiť aj ďalším ľuďom a tak založil značku Micro. Tá sa zakrátko preslávila po celom svete najmä svojou praktickosťou, kvalitou, spoľahlivosťou a inovatívnym prístupom pri vývoji nových modelov. Dnes je to jedna z najkvalitnejších značiek skladacích kolobežiek a detských odrážadiel. V tomto článku vám predstavíme všetky dôležité modely kolobežiek pre dospelých, ktoré má Micro v ponuke. Pre lepší prehľad ku každej kolobežke napíšeme aj jej výhody a odlišnosti od ostatných.

Page
Návrat do školy: špeciálny výber pre školáčikov