Blog

 1. Ako zabaviť deti s veľkým úspechom a malým neporiadkom

  Poznáte to. Je to ako zákon schválnosti - prišiel víkend, alebo prázdniny, no počasie je na nič. Stále prší a nechce prestať. A vy premýšľate, ako zamestnať deti. Aký program vymyslieť, aby sa deti nenudili a najmä, aby ste vy neprišli o nervy. Pripravili sme pre vás niekoľko zaručených tipov na kreatívne hračky, ktoré deti zabavia a vy si stihnete v pokoji vypiť kávu.

 2. Akú kolobežku vybrať pre teenagerov a dospelých

  Pri zrode mnohých skvelých vynálezov bola lenivosť. A nebolo to inak ani pri vzniku skladacej kolobežky.  Wim Ouboter nechcel chodiť do svojho obľúbeného baru pešo. Na motorku to bolo príliš blízko a bicykel nemal v bare kam odložiť - vymyslel preto prvú skladaciu kolobežku na svete. Tá sa mu do baru krásne vošla pod stoličku. Po niekoľkomesačnom používaní si povedal, že takáto perfektná vecička by sa mohla hodiť aj ďalším ľuďom a tak založil značku Micro. Tá sa zakrátko preslávila po celom svete najmä svojou praktickosťou, kvalitou, spoľahlivosťou a inovatívnym prístupom pri vývoji nových modelov. Dnes je to jedna z najkvalitnejších značiek skladacích kolobežiek a detských odrážadiel. V tomto článku vám predstavíme všetky dôležité modely kolobežiek pre dospelých, ktoré má Micro v ponuke. Pre lepší prehľad ku každej kolobežke napíšeme aj jej výhody a odlišnosti od ostatných.

 3. Ako vybrať detskú kolobežku Micro

  Chcete kúpiť kolobežku pre deti, ale neviete sa zorientovať v množstve značiek a typov? Ak stavíte na švajčiarsku kvalitu a dizajn značky Micro, rozhodne nespravíte chybu. Kolobežky Micro už totiž desiatky rokov po celom svete zlepšujú mobilitu svojich užívateľov a prinášajú radosť z pohybu. Každý ich produkt má svoj účel a zmysel. Poradíme vám, ako sa v pestrej ponuke detských kolobežiek Micro zorientovať a vybrať tú správnu pre vašich najmilších s ohľadom na vek, výšku, hmotnosť a využitie. 

 4. Kamošky maňušky zabavia aj pomôžu s výchovou

  Deti v predškolskom veku zažívajú veľa nových podnetov - zaradenie sa do kolektívu, sebauvedomovanie, prvé veľké priateľstvá, aj obavy. Práve prostredníctvom maňušky a divadla môžu deti vyjadriť svoje pocity a myšlienky. Bábka ožije, rozpráva sa, môže sa pýtať, ale aj spievať a zabávať sa - či už prostredníctvom dospelého, alebo samotného dieťaťa. Improvizácia s maňuškou výborne podporuje u detí komunikačné schopnosti a slovnú zásobu, pohyb maňuškou zas posilní jemnú motoriku rúk. Maňuška je pre deti verný kamarát. Deti s ňou zažijú vlastné fantastické príbehy, napodobňujú skutočnosť a reflektujú svoje pocity a priania. Maňuška je tiež skvelou podpornou pomôckou pri tvorivom riešení životných situácií u detí.

 5. Predstavujeme odrážadlá značiek Puky, Strider, Micro, Globber

  Ak sa rozhodujete kúpiť kvalitné odrážadlo, oplatí sa poznať jednotlivé značky. Pomôže vám to lepšie sa rozhodnúť. Predstavíme si obľúbených výrobcov Puky, Micro, Strider, Globber a ďalších.

 6. Ako vybrať odrážadlo? 9 tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere

  Kvalitné odrážadlo pomáha rozvíjať motoriku, stabilitu, koordináciu pohybov a podporuje správne návyky chodenia u tých najmenších. Počas slnečných dní stačí jediný pohľad do ulíc či parkov a musí vám to byť hneď jasné – deti a kolesá, skrátka, patria k sebe! Vybrať toho správneho „tátoša“ pre vášho juniora je však oveľa ťažšie, než sa môže na prvý pohľad zdať. Ak sa v záplave všemožných značiek, parametrov, funkcií a odporúčaní už tiež trochu strácate, tento článok je tu práve pre vás.

 7. Ako vybrať hru na povolanie?

  Hra na povolanie či role patrí v živote dieťaťa k tým najdôležitejším. Okrem toho, že sa pri nej výborne zabaví, zároveň rozvíja celú škálu dôležitých schopností (komunikácia, motorika, riešenie problémov...).

  Na trhu nie je o hračky a hry tohto typu núdza. Vybrať tú správnu však občas nie je jednoduché. K najdôležitejším kritériám pri výbere patrí vek, ale uvážiť treba aj miesto a účel využitia, cenovú kategóriu či prirodzený záujem dieťaťa o konkrétnu tému.

 8. Stavebnica, ktorá poteší konštruktérov i muzikantov

  Švajčiarska guličková dráha Xyloba je zároveň originálnym hudobným nástrojom. Poteší staviteľov, ktorí radi guličkové dráhy konštruujú, rovnako ako aj skladateľov, ktorí s jej pomocou môžu komponovať hudbu.  Stavebnica Xyloba má takmer neobmedzené možnosti, ako ju zostaviť. Obsahuje drevené veže, rampy a niekoľko zvukových modulov vydávajúcich podobný zvuk ako xylofón, ktoré môžu byť zostavené do rôznych bludísk.  Zabavte sa spolu pri stavaní a zostavte si vlastnú melódiu. Skvelý tip na hodnotný darček pre všetky ušká, ktoré milujú hudbu.

 9. Hry, ktoré deti učia premýšľať

  Preteká detská izba vašich ratolestí hračkami - a oni sa napriek tomu aj tak pravidelne “nudia”? Potom iste stojíte pred dilemou, aké hry či hračky im zadovážiť, aby ich skutočne bavili a zároveň obohacovali. Presne tieto kvality stavia na vrchol svojho hodnotového rebríčka nemecký výrobca inteligentných hier Hubelino. Nájsť ich môžete aj v sortimente TOYETO.

 10. Santoro: Londýnsky dizajn, ktorý zhmotňuje detskú fantáziu

  Sú také rozmanité – a predsa stačí jediný pohľad, aby ste ich rozpoznali. Bábiky, doplnky, školské potreby, tašky a darčekové predmety britskej značky Santoro nesú pečať nezameniteľného dizajnu Lucia a Meery Santorových, ktorí sa môžu pochváliť spoluprácou s filmovými štúdiami 20th Century Fox aj kráľovským šperkárstvom Jej Veličenstva. Vy však pre ich nápadité produkty do Los Angeles ani Londýna chodiť nemusíte – v bohatom zastúpení ich nájdete aj v sieti predajní TOYETO Vnímavé hračky.

Page
Vítajte teplé dni so štýlovými zdravými fľašami