Blog

 1. Predstavujeme odrážadlá značiek Puky, Strider, Micro, Globber

  Ak sa rozhodujete kúpiť kvalitné odrážadlo, oplatí sa poznať jednotlivé značky. Pomôže vám to lepšie sa rozhodnúť. Predstavíme si obľúbených výrobcov Puky, Micro, Strider, Globber a ďalších.

 2. Ako vybrať odrážadlo? 9 tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere

  Kvalitné odrážadlo pomáha rozvíjať motoriku, stabilitu, koordináciu pohybov a podporuje správne návyky chodenia u tých najmenších. Počas slnečných dní stačí jediný pohľad do ulíc či parkov a musí vám to byť hneď jasné – deti a kolesá, skrátka, patria k sebe! Vybrať toho správneho „tátoša“ pre vášho juniora je však oveľa ťažšie, než sa môže na prvý pohľad zdať. Ak sa v záplave všemožných značiek, parametrov, funkcií a odporúčaní už tiež trochu strácate, tento článok je tu práve pre vás.

 3. Ako vybrať hru na povolanie?

  Hra na povolanie či role patrí v živote dieťaťa k tým najdôležitejším. Okrem toho, že sa pri nej výborne zabaví, zároveň rozvíja celú škálu dôležitých schopností (komunikácia, motorika, riešenie problémov...).

  Na trhu nie je o hračky a hry tohto typu núdza. Vybrať tú správnu však občas nie je jednoduché. K najdôležitejším kritériám pri výbere patrí vek, ale uvážiť treba aj miesto a účel využitia, cenovú kategóriu či prirodzený záujem dieťaťa o konkrétnu tému.

 4. Stavebnica, ktorá poteší konštruktérov i muzikantov

  Švajčiarska guličková dráha Xyloba je zároveň originálnym hudobným nástrojom. Poteší staviteľov, ktorí radi guličkové dráhy konštruujú, rovnako ako aj skladateľov, ktorí s jej pomocou môžu komponovať hudbu.  Stavebnica Xyloba má takmer neobmedzené možnosti, ako ju zostaviť. Obsahuje drevené veže, rampy a niekoľko zvukových modulov vydávajúcich podobný zvuk ako xylofón, ktoré môžu byť zostavené do rôznych bludísk.  Zabavte sa spolu pri stavaní a zostavte si vlastnú melódiu. Skvelý tip na hodnotný darček pre všetky ušká, ktoré milujú hudbu.

 5. Hry, ktoré deti učia premýšľať

  Preteká detská izba vašich ratolestí hračkami - a oni sa napriek tomu aj tak pravidelne “nudia”? Potom iste stojíte pred dilemou, aké hry či hračky im zadovážiť, aby ich skutočne bavili a zároveň obohacovali. Presne tieto kvality stavia na vrchol svojho hodnotového rebríčka nemecký výrobca inteligentných hier Hubelino. Nájsť ich môžete aj v sortimente TOYETO.

 6. Santoro: Londýnsky dizajn, ktorý zhmotňuje detskú fantáziu

  Sú také rozmanité – a predsa stačí jediný pohľad, aby ste ich rozpoznali. Bábiky, doplnky, školské potreby, tašky a darčekové predmety britskej značky Santoro nesú pečať nezameniteľného dizajnu Lucia a Meery Santorových, ktorí sa môžu pochváliť spoluprácou s filmovými štúdiami 20th Century Fox aj kráľovským šperkárstvom Jej Veličenstva. Vy však pre ich nápadité produkty do Los Angeles ani Londýna chodiť nemusíte – v bohatom zastúpení ich nájdete aj v sieti predajní TOYETO Vnímavé hračky.

 7. Šarkany sú hitom už vyše dve tisícročia. Zbožňujú ich po celom svete

  Ešte si spomeniete na obrázky v šlabikároch z vášho detstva? Keď prišla reč na jeseň, nesmeli jeho pestré farby, charakteristické kontúry a dlhokánsky chvost na žiadnom chýbať. Na mysli máme, samozrejme, šarkana – jesennú zábavu pre malých aj veľkých, ktorá sa teší popularite stále u nových generácií. Ak by ste si však mysleli, že u nás púšťanie šarkanov slávi nejaké prvenstvo, poriadne by ste sa sekli. Dnes vám prinášame prehľad tých najnevšednejších a najslávnejších šarkaniád z celého sveta. Veríme, že aj vás inšpirujú šarkana pri najbližšej príležitosti prevetrať - napríklad aj niektorého z našej pestrej ponuky.

 8. Nechali by ste svoje deti hrať sa s odpadkami?

  S tými, ktoré v GREEN TOYS menia na autíčka, loďky či čajové sety pre bábiky určite áno. Recyklovali už vyše 50 miliónov fliaš od mlieka a 100% ekologické sú aj ich obaly, vrátane potlače. Hračky aj ich komponenty sa vyrábajú priamo v USA – zakladatelia firmy totiž chcú osobne kontrolovať ich kvalitu a nezávadnosť.

 9. Revolučná stavebnica, s ktorou tvorivosť nepozná hranice

  LaQ predstavuje inovatívnu stavebnicu a revolučný koncept siedmych typov dielikov v desiatich rôznych pestrých farbách. Poskladať sa z nich dá skutočné čokoľvek, jediné čo potrebujete sú šikovné ruky, bystrú myseľ a hlbokú studnicu fantázie.  Modely LaQ sú zoradené do 5 úrovní podľa náročnosti, poskladať sa z nich dajú 2D, 3D a aj guľovité tvary.

 10. Sylvanian families – fenomenálny svet zvieracích rodiniek

  ,,Sylvan” znamená pochádzajúci z lesa, a práve tam sa nachádza krásna idylická dedinka Sylvanian s malými zvieracími obyvateľmi. V roku 1985 ožili v japonskej hračkárskej spoločnosti Epoque a vďaka veľkej obľube odtiaľ vycestovali do všetkých kútov sveta. Milé tváričky zvieracích obyvateľov a sladký retro dizajn neodolateľnej do detailov vypracovanej mini napodobeniny skutočného sveta si získali aj nás.

Page